• Andis,
  • Zeltīte
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Šveices uzņēmēji uzteic Latvijas IT profesionāļus (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 12:27, 12.06.2024


Valstī ir lieliski jaunuzņēmumi, kas veido izcilus nišas produktus pasaules līmenī.


Tehnoloģiju attīstība maina ražošanu un līdz ar to arī darba tirgū jau ilgāku laiku vērojams pieaugošs pieprasījums pēc augstas kvalifikācijas IKT speciālistiem.

"Mūsdienu strauji mainīgajā un tehnoloģiski attīstītajā pasaulē uzņēmumi saskaras ar arvien sarežģītākiem izaicinājumiem – tas nozīmē, ka arī no darbiniekiem tiek sagaidītas daudzveidīgas un starpdisciplināras prasmes, kā arī elastība. Arvien vairāk darba devēju atzīst, ka panākumu atslēga ir tieši starpdisciplinaritāte, kas ļauj darbiniekiem ne tikai veiksmīgi pildīt savus tiešos pienākumus, bet arī veiksmīgi integrēties komandā, komunicēt ar kolēģiem un klientiem, kā arī risināt problēmas radošā un efektīvā veidā", - vietnē labsoflatvia.lv norāda Šveices biznesa eksperte Latvijā Elīna Branta.

Latvijā ir pārdomātas atbalsta iespējas un mehānismi, kas ir daudzsološs pamats jaunuzņēmumu attīstībai. Inkubatori, akceleratori un citas atbalsta iespējas nodrošina jaunajiem uzņēmējiem lielu daļu no nepieciešamajiem resursiem, kā arī konsultācijas un informatīvo atbalstu.

Tomēr, lai šie resursi tiktu pilnībā izmantoti, nepieciešams aktīvāk veicināt uzņēmējdarbības kultūru, motivējot cilvēkus uzņemties riskus un veidot jaunus uzņēmumus. Mums ir lieliski jaunuzņēmumi, kas veido izcilus nišas produktus pasaules līmenī. Lai veicinātu vairāk šādus uzņēmumus, ir nepieciešami uzņēmīgi cilvēki ar daudzveidīgām prasmēm.

Mūžizglītība – vēlme un motivācija mācīties

Tehnoloģiju attīstība un globālās tendences mainās tik ātri, ka vērtību un konkurētspēju darba tirgū saglabās tikai tie, kuri spēj nepārtraukti mācīties un pielāgoties jaunām situācijām. Zinātkāre, vēlme mācīties un uzdrīkstēšanās riskēt veicina inovācijas un palīdz uzņēmumiem attīstīties. Šīs īpašības palīdz ne tikai sekot līdzi tendencēm, bet arī būt soli priekšā tām.

Domājot par jaunu zināšanu un prasmju ieguvi, mūsdienās nav noteicošais, vai tie ir kursi, mācības gada garumā vai studiju programma vairākiem gadiem, galvenais – motivācija un vēlme mācīties.

Kādas prasmes novērtē darba devējs?

Darba tirgus ir mainījies, un tas nozīmē, ka arī darba devēju prasības un gaidas ir kļuvušas daudzveidīgākas. Tiek meklēti vispusīgi talanti ar starpdisciplinārām prasmēm, kuri spēj domāt “ārpus kastes” un plānot vairākus soļus uz priekšu, apvienojot zināšanas un prasmes no vairākām nozarēm.

Lai gan IT nozarē tehnoloģiju zināšanas ir ļoti svarīgas, meklējot jaunu komandas locekli, darba devējs analizē arī citus aspektus, piemēram, vai ar konkrēto cilvēku ir viegli sastrādāties, kāds būs viņa pienesums komandai, kādas ir viņa vērtības, vai kandidātam piemīt kritiskā domāšana utt.

Lai veidotu veiksmīgu karjeru IT nozarē noteicošās ir ne tikai tehnoloģiju zināšanas, bet arī caurviju prasmes. Tehnoloģiju zināšanas var apgūt un uzlabot, taču mainīt cilvēka komunikācijas stilu un spēju sadarboties ir daudz grūtāk.

Savienot tehnoloģiju un biznesa pasaules

Jau šobrīd tendences visā pasaulē liecina, ka speciālisti, kuri spēj savienot tehnoloģiju un biznesa pasaules, liekot lietā zināšanas un prasmes no abām, ir ļoti pieprasīti. Šādu cilvēkus var dēvēt par “zvaigžņu spēlētājiem” – ja reizēm IT jomas pārstāvjiem ir izaicinājums saprast biznesa vides vajadzības un otrādi, tad cilvēki ar izpratni par abām nozarēm veido tiltus starp šīm jomām un ir īpaši vērtīgi. Viņi saprot abu pasauļu izaicinājumus un spēj piedāvāt risinājumus, kas ir gan tehnoloģiski izcili, gan biznesa ziņā veiksmīgi.


Šādi cilvēki var veidot savus uzņēmumus vai strādāt lielos un starptautiskos uzņēmumos, jo minētās kompetences padara viņus par vērtīgu ieguvumu teju ikvienam tehnoloģiju uzņēmumam. Latvijā netrūkst cilvēku, kuri ir pietiekami motivēti un drosmīgi, lai veidotu paši savus uzņēmumus vai kļūtu par vērtīgiem darbiniekiem lielos uzņēmumos. Ar pareizo izglītības programmu, atbalstu un motivāciju, šie speciālisti var kļūt par nozīmīgiem spēlētājiem, veicinot inovācijas un izaugsmi Latvijai kopumā, pauž Elīna Branta.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

Rekomendējam



ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Daugavpils uzņēmēji saņēma no 10 līdz 16 tūkstošiem eiro (+VIDEO)

Biznesa idejas, kas guvušas atbalstu, veiksmīgi arī tiks īstenotas.

Ekonomika Alūksnes novadā par 25 miljoniem eiro atklāta kokapstrādes rūpnīca (+VIDEO)

Uzņēmuma vērtība – motivēti darbinieki, kas kļuvuši par saliedētu un mērķtiecīgu komandu.

Ekonomika Taivānas dronu ražotāji vēlas sadarboties ar Latviju (+VIDEO)

Pasākuma vispārējais mērķis ir izveidot platformu tīklu veidošanai.

Ekonomika Jautājumā par Tet un LMT nākotni ir trīs scenāriji, kā virzīties uz priekšu

Jautājumā par tehnoloģiju uzņēmumu SIA "Tet" un SIA "Latvijas mobilais telefons" (LMT) nākotni valdībai ir trīs scenāriji, kā varētu virzīties uz priekšu, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" sacīja Ministru prezidente Evika Siliņa (JV).

Lasiet arī

Ekonomika Kas bremzē jaunuzņēmumu attīstību Latvijā: ekspertu atzinums (+VIDEO)

Lai veiktu pārrobežu biznesu, vajadzīgas specializētas zināšanas daudzās jomās.

Ekonomika Šoruden Daugavpilī tiek gaidīti Latvijas uzņēmēji no ārvalstīm (+VIDEO)

Minimālais granta apmērs vienam dalībniekam ir 8000 eiro un maksimāli pieļaujamais grants ir 16 000 eiro.

Ekonomika Kā jaunie uzņēmēji var tikt pie 150 000 eiro (+VIDEO)

Rīgas investīciju un tūrisma aģentūra novērtēja nodibinājuma daudzu gadu ilgo ieguldījumu.

Ekonomika Cilvēkus no uzņēmējdarbības sākšanas visbiežāk attur bailes riskēt

Cilvēkus no uzņēmējdarbības sākšanas visbiežāk attur bailes riskēt un zaudēt naudu, liecina AS "Norstat Latvija" veiktā aptauja.