• Digna,
  • Jautrīte,
  • Kamila
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Ventspilī veidojas mikroshemu ražošanas klasteris (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 08:08, 11.06.2024


Brīvostas pārvalde plāno pievienoties saprašanās memorandam, ko jau parakstījuši 12 lielākie Latvijas tehnoloģiju uzņēmumi.


Elektronikas produktu ražošana nodrošina augstu pievienoto vērtību.

Ventspili apmeklēja delegācija no mikroshēmu pusvadītāju ekosistēmas nozares, lai iepazītos ar pilsētas piedāvātajām iespējām šīs nozares attīstībai. Delegācijas sastāvā bija pārstāvji no vadošajiem uzņēmumiem un nozares asociācijām.

Vizītes laikā viesi tikās ar Ventspils brīvostas pārvaldnieka vietnieku Igoru Udodovu un tika iepazīstināti ar Ventspils ostas darbību un aktuālajiem projektiem, kā arī pārrunāja sadarbības plānus ar pašvaldību.

Pēc apmeklējuma brīvostas pārvaldē viesi devās uz HansaMatrix Ventspils, kas ir viens no vadošajiem Baltijas augsto tehnoloģiju uzņēmumiem Baltijas valstīs. Viesi apmeklēja arī EuroLCDs, kur apskatīja vienu no lielākajām šāda veida tīrajām telpām Ziemeļeiropā un iepazinās ar tīro telpu potenciālu.

Vizītes noslēgumā viesi apmeklēja Ventspils Augstskolu, kur tikās ar tās pārstāvjiem, lai apspriestu sadarbības iespējas, un Ventspils Starptautisko radioastronomijas centru.

Lai paustu gatavību pievienoties pusvadītāju ekonomikai, Ventspils brīvostas pārvalde plāno pievienoties saprašanās memorandam, ko jau parakstījuši 12 lielākie Latvijas tehnoloģiju uzņēmumi, universitātes, organizācijas un ministrijas. Memoranda mērķis ir iesaistītajiem partneriem vienoties par kopēju redzējumu un darba plānu, kas noteiktu Latvijas lomu un ekosistēmas attīstību mikroshēmu piegādes ķēdē.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Šteinbuka: šobrīd nav pamata Latvijā celt nodokļus

Šobrīd nav pamata Latvijā celt nodokļus, ceturtdien intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja Fiskālās disciplīnas padomes (FDP) priekšsēdētāja Inna Šteinbuka.

Ekonomika Briškens mainīs Dzelzceļa savstarpējās izmantojamības noteikumus (+VIDEO)

Kravu pārvadājumu rādītāji Latvijā pastāvīgi samazinās.

Ekonomika Pozitīvs signāls nozarei: Rīgā atgriežas vācu tūristi

Viesu skaits Rīgā maijā pieaudzis par 15%, un pirmo reizi kopš 2019.gada pirmajā vietā pēc viesu skaita atgriezusies Vācija.

Ekonomika Latvijas TEC un HES veic priekšdarbus 2025.gada sinhronizācijai

AS "Latvenergo" termoelektrocentrāles (TEC) un hidroelektrostacijas (HES), gatavojoties 2025.gada Baltijas energosistēmas nodalīšanai no sinhronas darbības ar Krievijas un Baltkrievijas sistēmu, veic nepieciešamos priekšdarbus, informē "Latvenergo" pārstāvji.

Lasiet arī