• Maiga,
  • Milija
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Eksperts: Euribor likmes būtiski nemainīsies (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 13:12, 10.06.2024


ECB paaugstināja inflācijas prognozi eirozonā 2024. un 2025.gadā - tas nebija plaši gaidīts.


Aizdevumu likmes Eiropā pagājušajā gadā tik dramatiski pieauga.

Eiropas Centrālā banka (ECB) nolēma pazemināt trīs galvenās ECB procentu likmes par 0,25 procentpunktiem. Tas gan nenozīmē, ka uzreiz samazināsies arī Euribor likmes, kuras parasti piemēro kredītiem, pauž Oļegs Andrejevs, uzkrājumu, ieguldījumu un pensiju piedāvājuma eksperts.

Trīs galvenās atziņas:

1. Visdrīzāk, īstermiņā Euribor likmes būtiski nemainīsies

2. Bankas, visticamāk, turpinās mazināt termiņnoguldījumu un krājkontu likmes

3. Finanšu tirgus iecenojis vēl divus likmju samazinājumus šogad

Finanšu tirgus dzīvo nākotnē, kas nozīmē, ka tirgus dalībnieku gaidas jau laicīgi ir iecenotas likmēs. Šoreiz Euribor likmēs jau bija iecenots ECB likmju samazinājums jūnijā, tāpēc ECB lēmumam nevajadzētu būtiski ietekmēt esošās Euribor likmes īstermiņā.

Tomēr ECB par 0,2 procentpunktiem paaugstināja inflācijas prognozi eirozonā 2024. un 2025.gadā (attiecīgi līdz 2,5% šogad un 2,2% - nākamgad) - tas nebija plaši gaidīts finanšu tirgos un uzreiz tika iecenots arī likmēs. Piemēram, pēc ECB sapulces tirgus dalībnieki pazemināja varbūtību, ka ECB samazinās likmes arī oktobrī, un gandrīz izslēdza šo varbūtību jūlijā. Tas uzreiz pacēla eiro likmes.

Pašlaik izskatās, ka mēs, visdrīzāk, nesagaidīsim nākamo likmju samazinājumu jūlijā, bet pastāv iespēja, ka samazinājums būs septembrī. Kopumā finanšu tirgus šobrīd iecenoja vēl divas likmju samazināšanas 2024.gadā.

Turpmākus lēmumus, tāpat kā līdz šim, ECB pieņems, balstoties ekonomikas datos. Tas pats attiecas arī uz Euribor un citām likmēm - ja būs labvēlīgi ekonomiskie dati, ir iespējams, ka Euribor samazināsies līdz nākamajai ECB sapulcei.

Runājot par termiņnoguldījumiem un krājkontu likmēm, ECB noguldījumu likmes samazinājums ietekmēs bankas pelņu, izvietojot naudu uz nakti Centrālajā bankā. Tas nozīmē, ka, visdrīzāk, bankas turpinās mazināt arī likmes termiņnoguldījumiem un krājkontiem. Tāpēc var teikt, ka šobrīd joprojām labs, bet, varbūt, pēdējais laiks atvērt termiņnoguldījumu.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Būvniecības nozares pārstāvji iesaka valstij būt aktīvākai (+VIDEO)

Varas iestādēm būtu jākompensē pieaugošās enerģijas cenas ar nodokļu atvieglojumiem.

Ekonomika Latvijas Banka: tikai 29% iedzīvotāju ir 100% aktīvo pensiju plānu dalī (+VIDEO)

"Plaisa starp informētību un izpratni par 2.līmeni ir veidojusies gadu gaitā".

Ekonomika Aptauja: vasarā pieaug vēlme iegādāties mājokli Latvijā (+VIDEO)

Salīdzinājumā ar pagājušo gadu samazinājies to klientu skaits, kuri pirms hipotekārā kredīta noformēšanas ir dzīvojoši sev piederošā dzīvoklī.

Ekonomika Stacijas laukumā bijušās spēļu zāles vietā plānots Hesburger restorāns

Stacijas laukumā bijušās spēļu zāles vietā plānots "Hesburger" restorāns, aģentūru LETA informēja "Hesburger" mārketinga un starptautiskās attīstības direktore Ieva Salmela.

Lasiet arī

Sabiedrība Nosaukti «airBaltic» pieprasītākie galamērķi no Rīgas jūlijā

Latvijas nacionālās aviokompānijas "airBaltic" pieprasītākie galamērķi no Rīgas jūlijā būs Kopenhāgena, Parīze un Londona, informēja "airBaltic" pārstāvji, balstoties uz biļešu pārdošanas un ceļošanas paradumu datiem.

Pasaule ES apstiprināja 14.sankciju pakotni pret Krieviju

Pirmdien Luksemburgā Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes sanāksmē ES dalībvalstis beidzot apstiprināja 14.sankciju pakotni pret Krieviju, mikroblogošanas vietnē "X" informē ārlietu ministre Baiba Braže (JV).

Sports Eiropas futbola čempionātā tiks izspēlētas pēdējās B grupas spēles

Šodien Eiropas futbola čempionātā ar Spānijas un Albānijas, kā arī Horvātijas un Itālijas cīņām beigsies B apakšgrupas turnīrs.

Sabiedrība Jaunais nuncijs Baltijas valstīs būs arhibīskaps Georgs Gensvains

Pāvests Francisks pirmdien nominējis jaunu nunciju Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, kas būs Urbisaljas (Itālija) titulārais arhibīskaps Georgs Gensvains, vēsta Rīgas arhidiecēzes portāls "Katolis", atsaucoties uz Svēto Krēslu.