• Marija,
  • Marika,
  • Marina
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


KEM: valstī uzstādīti jau 20 tūkstoši saules mikroģeneratoru (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 07:09, 01.06.2024


Šobrīd Latvijā ir 6576 elektroauto, kuru skaits pēdējos gados strauji audzis.


Katrai lauku mājai var būt sava elektrostacija.

Vēja un saules enerģijas projektu ieviešana palīdzēs arī samazināt Latvijas atkarību no dabasgāzes importa un var veicināt elektroenerģijas cenu samazināšanos, pašreizējie centieni attīstīt jūras vēja enerģiju palīdzēs sasniegt šo rezultātu, teikts Starptautiskās enerģētikas aģentūras ziņojumā.

Ziņojumā uzsvērta arī Latvijas iespēja būtiski uzlabot esošā ēku fonda energoefektivitāti, kam būtu nepieciešams konsekvents finansiāls atbalsts renovācijas un modernizācijas projektiem. Arī stimuli transportlīdzekļu parka maiņai par labu jaunākiem, efektīvākiem modeļiem, tostarp elektriskajiem transportlīdzekļiem, varētu palīdzēt ievērojami samazināt emisijas transporta nozarē.

"Būt dalībvalstu klubā ar augstu prestižu nav tikai zīmogs uz papīra, tā ir praktiska pievienotā vērtība. IEA ‘rokās’ ir pieejami ekskluzīvi jaunākie enerģētikas nozaru tendenču, prognožu dati, padziļināti pētījumi, kurus varēsim izmantot Latvijas vajadzībām, gatavojot savu nacionālo politiku - kā, piemēram, enerģētikas stratēģiju 2050.gadam, kas mums jāprezentē š.g. 3.ceturksnī," sacīja klimata un enerģētikas ministrijas Valsts sekretāres vietniece enerģētikas jautājumos Līga Rozentāle.

Šobrīd Latvijā ir 6576 elektroauto, kuru skaits pēdējos gados strauji audzis. Tostarp virzāmies uz zaļās enerģijas veicināšanu transporta nozarē, izstrādājot transporta enerģijas likumu, ko drīzumā virzīsim uz valdību," skaidroja Rozentāle. Būtiski uzsvērt, ka šobrīd Latvijā mājsaimniecībās un uzņēmumos pašpatēriņam uzstādīti jau 20 tūkstoši saules mikroģeneratoru ar kopējo uzstādīto jaudu 187MW, kas ir gandrīz tikpat, cik komercdarbībai paredzēto lielo saules elektrostaciju kopējā uzstādītā jauda.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Avena uzņēmumi Latvijā samazinājuši nodokļu parādu

Saņemot Latvijas Bankas atļauju, Eiropas Savienības (ES) sankcijām pakļautā miljardiera Pjotra Avena uzņēmumi SIA "Klauģu muiža RE" un SIA "Ezermaļu mežu īpašumi" šomēnes samazinājuši nodokļu parādu par kopumā vairāk nekā pusmiljonu eiro, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) dati.

Ekonomika Kubas valdība sāk pastiprināti kontrolēt mazos un vidējos uzņēmumus

Komunistiskās Kubas valdība vērusies pret mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, kuru atļaušana vairākās ekonomikas nozarēs 2021.gadā bija ilgi gaidīts solis privātajā sektorā.

Ekonomika Negodīga prakse metāllūžņu apsaimniekošana: nauda līdz pārstrādātājiem nenonāk

Uzņēmējiem, kas ieved un pārdod videi kaitīgas preces vai preces dažādu veidu iepakojumos, tiek piemērots dabas resursu nodoklis, raksta savā preses relīzē SIA “Tolmets”.

Ekonomika Šteinbuka: šobrīd nav pamata Latvijā celt nodokļus

Šobrīd nav pamata Latvijā celt nodokļus, ceturtdien intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja Fiskālās disciplīnas padomes (FDP) priekšsēdētāja Inna Šteinbuka.

Lasiet arī

Ekonomika Eksperte: «Diezin vai pie mums ģenerācija no saules ir galvenā» (+VIDEO)

Вaltijas valstīs ir liels jaudu trūkums, elektroenerģijas piegādes drošums nav pietiekams.

Ekonomika Lai izveidotu vēja parkus, 120 hektārus zemes būs nepieciešams atmežot (+VIDEO)

Vairāk nekā 99% teritorijas pēc izpētes paliks kā meža zeme.

Ekonomika Eksperti: ES direktīva draud Latvijai ar būtiskiem budžeta tēriņiem

Transporta dekarbonizācijas krīze Latvijā draud ar būtiskiem budžeta tēriņiem, pauž Latvijas Biodegvielu un bioenerģijas asociācija.

Ekonomika ZM: izmantojot kūdru, mums ne gāze, ne nafta apkurē nebūtu vajadzīga gadus 80

"Eiropā ir daudz valstu, kur meža platības neaizņem vairāk par 10% no teritorijas, mums ir vairāk nekā 50%", - pauž ministrs Krauze.