• Laimdots,
  • Laimiņš,
  • Ludmila
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


100 latviešu uzņēmēji mācās bez maksas ar amerikāņu palīdzību (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 14:13, 25.05.2024


Drīz starp ASV un Latviju tiks noslēgts atjaunotais Zinātnes un tehnoloģiju līgums.


Nākotnes ekonomikas līderu apmācība.

Rīgā atklāta jaunā tehnoloģiju biznesa skola "StartSchool", ko dibinājuši uzņēmēji un tehnoloģiju entuziasti. Jauno skolu atzinīgi vērtē arī izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša, kura atklāšanas pasākumā pauda prieku, ka Latvijā ienāk pasaulē atzīts, mūsu reģionam unikāls un reizē inovatīvs veids, kā apgūt mūsdienām tik nepieciešamās prasmes tehnoloģijās un uzņēmējdarbībā.

"Īpaši novērtēju uzņēmēju gatavību ļoti praktiski iesaistīties Latvijas cilvēkkapitāla attīstībā, dibinot "StartSchool". Ceru, ka skolas absolventi būs ekipēti ar nepieciešamās zināšanām un prasmēm, lai Latvijā uzplauktu tehnoloģiju bizness," uzsvēra A.Čakša.

"Novēlu panākumus skolai, kas ir tapusi, iedvesmu smeļoties no Francijas inovatīvā "Ecole42" ("Skola42") modeļa. Tā būs iespēja studentiem un jaunuzņēmumu pārstāvjiem vairāk iesaistītes tehnoloģiju un inovāciju jomā. Arī Francija piedāvā daudz iespēju, un šī skola šobrīd kļūst par vienu no galvenajiem spēlētājiem mūsu divpusējās attiecībās šajā jomā. Par to liecina līguma parakstīšana ar Francijas institūtu Latvijā," savā uzrunā sacīja Francijas Ārējās tirdzniecības, ekonomikas veicināšanas, frankofonijas un ārvalstīs dzīvojošo francūžu lietu ministrs Franks Riesters.

Atklāšanas pasākumā piedalījās arī ASV vēstniecības Latvijā Preses un kultūras nodaļas vadītājs Viljams Koučs, kurš uzsvēra: "Esam ļoti lepni par mūsu Starptautiskās apmeklētāju vadības programmas "Women in STEM" absolventes Annas Andersones lielisko darbu - "Riga TechGirls" un "StartSchool" ir lielisks piemērs tam, kas ir iespējams, kad apvienojas spilgtākie talanti no mūsu valstīm. Esam īpaši priecīgi, jo jau pavisam drīz starp ASV un Latviju tiks noslēgts atjaunotais Zinātnes un tehnoloģiju līgums, kas turpinās un paplašinās šāda veida sadarbību, nodrošinot, ka ASV un Latvija turpina būt inovāciju līderi."

Tehnoloģiju biznesā skolā joprojām norisinās studentu uzņemšana, kas turpināsies līdz 31.maijam. Skolā varēs apgūt Silīcija ielejas standartiem atbilstošu IT izglītības programmu, bet nozares uzņēmumu ziedojumi nodrošinās bezmaksas studiju vietas labākajiem studentiem.

"Aktīvi darbojoties Latvijas jaunuzņēmumu ekosistēmā, ar domubiedriem identificējām būtisku izaicinājumu - tādu cilvēku trūkumu, kuriem ir gan praktiskas tehnoloģiju prasmes, gan biznesa domāšana, cilvēku, kuri varētu gan dibināt jaunus uzņēmumus, gan pievienoties jau esošajiem, veicinot to attīstību. Esmu gandarīta, ka tik daudzi nozares uzņēmumi ir apvienojuši spēkus, aizsākot jaunu posmu Latvijas tehnoloģiju izglītībā," stāsta "StartSchool" līdzdibinātāja, "Riga TechGirls" vadītāja Anna Andersone.

Studējošajiem būs iespēja apgūt 12 mēnešu pilna laika tehnisko mācību programmu. Mācības "StartSchool" sāksies jau augustā, piedāvājot 100 motivētiem studentiem iespēju bez maksas mācīties platformā, kurā pieejams plašs saturs, uzdevumi, vieslekcijas no programmas partneriem, mentoru atbalsts u.c.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Vidzemes iedzīvotāji saņems padomus energoefektīvu ēku veidošanā (+VIDEO)

Mitrums, pelējums, plaisas sienās, ūdens krāšanās pagrabstāvos un bēniņos, nevienmērīga iekštelpu temperatūra apkures sezonas laikā - ir tipiskākās problēmas.

Ekonomika Neatkarīgie aldari: Latvija no alus ražotājvalsts ir kļuvusi par importētāju

Latvijā alus ražošanas nozare šobrīd ir vēsturiski zemākajā punktā, no alus ražotājvalsts esam kļuvuši par alus importētāju, intervijā aģentūrai LETA atzina Latvijas Neatkarīgo aldaru biedrības priekšsēdētājs un alus darītavas "Labietis" vadītājs Reinis Pļaviņš, piebilstot, ka 60% Latvijā izdzertā alus ir ievests.

Ekonomika Pētījums: Latvijas bankām ir samazināta motivācija riskēt un pelnīt

Latvijā samazinoties konkurencei banku sektorā, ir sarukusi banku riska apetīte, ceturtdien Ekonomistu apvienības rīkotajā konferencē par banku sektora konkurētspēju sacīja Latvijas Universitātes (LU) Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte dekāns Jānis Priede, iepazīstinot ar Ekonomistu apvienības un LU pētījumu par banku sektora transformācijas Eiropas Savienībā (ES) un Ziemeļeiropā ietekmi uz konkurenci Baltijas valstīs un Latvijas banku sektora situāciju.

Ekonomika Latvijā bezdarba līmenis maija beigās sarucis līdz 6,6%

Latvijā faktiskā bezdarba līmenis šogad maija beigās bija 6,6%, kas ir par 0,3 procentpunktiem mazāk nekā mēnesi iepriekš, bet par 0,2 procentpunktiem vairāk nekā gadu iepriekš, liecina Centrālās statistikas pārvaldes darbaspēka apsekojuma dati.

Lasiet arī

Ekonomika Stacijas laukumā bijušās spēļu zāles vietā plānots Hesburger restorāns

Stacijas laukumā bijušās spēļu zāles vietā plānots "Hesburger" restorāns, aģentūru LETA informēja "Hesburger" mārketinga un starptautiskās attīstības direktore Ieva Salmela.

Kriminālziņas Ozola pērn domē nopelnīja 64 205 eiro

Rīgas domes priekšsēdētāja vietniece Linda Ozola ("Kods Rīgai") pērn domē nopelnīja 64 205 eiro, liecina viņas amatpersonas deklarācija.

Ekonomika Šogad saražotā Jāņu siera apjoms ir pagājušā gada līmenī

Šogad saražotā Jāņu siera apmērs ir pagājušā gada līmenī, aģentūrai LETA pauda aptaujātie Jāņu siera ražotāji.

Kriminālziņas VDD aicina Latvijas iedzīvotājus neceļot uz Krieviju vai Baltkrieviju

Valsts drošības dienests (VDD) aicina Latvijas iedzīvotājus gaidāmajās Jāņu brīvdienās neceļot uz Krieviju vai Baltkrieviju un atgādina par augstajiem izlūkošanas un vervēšanas riskiem šo valstu teritorijā, liecina VDD ieraksts tviterī.