• Baņuta,
  • Vilija,
  • Vits,
  • Žermēna
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latvijā ražotie elektriskie skrejriteņi ir pieprasīti dažādās nozarēs (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 13:29, 20.05.2024


“Praktiski katru nedēļu mēs sastopamies ar interesi vai kādu jaunu pielietojuma veidu".


Lauksaimniecība ir viens no transportlīdzekļu izmantošanas veidiem.

Līdz šim Latvijā ražotie bezceļu elektriskie skrejriteņi bija zināmi ar to, ka tiek izmantoti militārajā industrijā un tos atzinīgi novērtējuši Ukrainas bruņotie spēki. Tagad skrejritenis tiek ražots arī citām civilajām industrijām – ostas, lauksaimniecības, mežsaimniecības, loģistikas jomām.

Ražojot militāro bezceļu elektroskūteri, uzņēmums nebija domājis par citām pielietojuma jomām, vēl mazāk paļāvies uz Latvijas tirgu, jo jau sākotnēji produkts bija iecerēts eksportam. Tomēr gada laikā kopš pilna apjoma ražošanas procesa sākšanas Latvijā ražoto transporta līdzekli iegādājušās Latvijas pašvaldības, lai izmantotu plašāku teritoriju kārtības un kāpu zonas uzraudzībai, Valsts Policija – Dziesmu un deju svētku drošības nodrošināšanai, kā arī īpašo uzdevumu vienības savu funkciju veikšanai.

“Lai gan sākotnēji elektriskos skrejriteņus sākām ražot tieši militārajai nozarei un drošības iestādēm, secinājām, ka mūsu skrejriteņu potenciāls un pielietojums ir ļoti plašs. Pārliecību par produkta plašāku pielietojumu citās jomās un pielietojamību citās industrijās deva dažādu jomu pārstāvju izrādītā interese un ieteikumi,” vietnē labsoflatvia.lv saka firmas īpašnieks Klāvs Ašmanis.

Viņš atsaucas uz vēsturi, kas liecina, ka militārie produkti un izgudrojumi ar laiku tiek izmantoti civilajām vajadzībām. Arī šis produkts ir tam apliecinājums. “Praktiski katru nedēļu mēs sastopamies ar interesi vai kādu jaunu pielietojuma veidu, kuru nodrošina mūsu produkts – sākot no pastniekiem Portugālē, apsardzes dienesta pakalpojumiem Spānijā, ugunsdzēsējiem urbāno teritoriju tuvumā, līdz pat mežsaimniecībā tepat Latvijā.

Pieprasījums vairumā gadījumos saistīts ar to, ka skrejritenis ir ļoti izturīgs, paredzēts bezceļiem, ir videi draudzīgs un ir ražots, nodrošinot beztrokšņa tehnoloģiju. Tas ir izturīgs un sasniedz vietas, ko cits transportlīdzeklis nespētu. Interese izrādīta arī no ostām, lieliem loģistikas parkiem un lauksaimniecības uzņēmumiem, kas liek domāt par jaunas ražotnes atvēršanu Liepājā pārskatāmā nākotnē,” teic K. Ašmanis.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Itālijas rūpniecībai aprīlī kritums otro mēnesi pēc kārtas

Rūpniecības produkcijas apjoms Itālijā aprīlī, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, negaidīti samazinājies par 1%, tādējādi kritums reģistrēts otro mēnesi pēc kārtas, liecina valsts statistikas biroja jaunākā informācija.

Ekonomika Nodokļu darba grupa apturējusi darbu pie nodokļu sistēmas pilnveidošanas

Nodokļu politikas pilnveidošanas koordinēšanas grupa apturējusi darbu pie nodokļu sistēmas pilnveidošanas, piektdien intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam "Rīta panorāma" sacīja Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) prezidents Andris Bite.

Ekonomika Iecavā saules ganībās jau ir 100 aitas (+VIDEO)

Tas varētu būt viens no risinājumiem, kā veiksmīgi apsaimniekot un izmantot apbūvēto teritoriju.

Ekonomika Ministrs brīdina: valdībai var nākties meklēt ietaupījumus miljoniem eiro apmērā

Līdz augustam kopā ar politiskajiem un sociālajiem partneriem plānots izstrādāt un vienoties par rīcības plānu, ko darīt ar nākamā gada budžetu.

Lasiet arī

Sabiedrība Turpmāk Latvijā aizliegts piedalīties ar nereģistrētiem elektroskrejriteņiem

Latvijā no šodienas ceļu satiksmē ir aizliegts piedalīties ar nereģistrētiem elektroskrejriteņiem, aģentūru LETA informēja Satiksmes ministrijas (SM) pārstāvji.

Sabiedrība CSDD aicina līdz marta beigām reģistrēt elektroskrejriteņus

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) līdz šī gada 31.martam aicina reģistrēt elektroskrejriteņus.

Sabiedrība Rīgā ieviesīs jaunus koplietošanas skrejriteņu braukšanas ātruma ierobežojumus

Rīgas centrā tiks jauni koplietošanas skrejriteņu braukšanas ātruma ierobežojumi, paredz koplietošanas transportlīdzekļu izmantošanas saistošo noteikumu projekts, kuru akceptējusi Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komiteja.

Sabiedrība Rīgas centrā ierobežos koplietošanas skrejriteņu braukšanas ātrumu

Rīgas centrā tiks ierobežots koplietošanas skrejriteņu braukšanas ātrums, paredz koplietošanas transportlīdzekļu izmantošanas saistošos noteikumu projekts, kuru akceptēja Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komiteja.