• Baņuta,
  • Vilija,
  • Vits,
  • Žermēna
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


4 no 5 iedzīvotājiem izmanto depozīta sistēmu izlietotajam iepakojumam (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 07:18, 17.05.2024


Galvenais rezultāts: mazāk atkritumu nonāk vidē.


Valstī joprojām ir daudz plastmasas veidu, ko nepieņem par naudu.

Latvijā veiktā pētījuma rezultāti, lielākā daļa jeb 72% iedzīvotāju piekrīt apgalvojumam, ka depozīta sistēmas izmantošana ir kļuvusi par viņu ikdienas paradumu. Savukārt nedaudz vairāk kā puse (54%) respondentu piekrīt, ka pēc depozīta sistēmas ieviešanas Latvijā ir kļuvis tīrāks un sakoptāks. Taujāti, cik ticams, ka viņi rekomendētu izmantot depozīta sistēmu citiem, 73% respondentu to ir novērtējuši ar 8-10 punktiem (10 ballu skala, kur 10 - ļoti ticams).

"Lai gan varētu likties, ka vienīgais un galvenais depozīta sistēmas izmantošanas motivators ir atgūtā depozīta maksa (minēja 61% respondentu), pētījuma rezultāti liecina, ka gandrīz vienlīdz svarīga motivācija ir tas, ka Latvijas dabā nonāk mazāk atkritumu (minēja 52% respondentu). Tas pierāda, ka depozīta sistēmai ir būtiska loma, iesaistot Latvijas iedzīvotājus rūpēs par apkārtējo vidi," komentē Ilze Jankovska, pētniece un sociālo zinātņu doktore.

Pērn depozīta iepakojumus regulāri, tātad vismaz vienu reizi mēnesī vai biežāk, nodeva 80% iedzīvotāju, kas ir par 9 procentpunktiem vairāk nekā 2022.gadā.

Pētījumā tāpat noskaidrots, ka depozīta sistēma veicinājusi arī atkritumu šķirošanu - 60% respondentu piekrīt apgalvojumam, ka depozīta sistēma mudinājusi viņu ģimeni atbildīgāk izturēties pret atkritumu šķirošanu. Iedzīvotāji visvairāk šķiro papīru (55%), stiklu (54%), plastmasu (51%) un spuldzes, baterijas (49%).


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Itālijas rūpniecībai aprīlī kritums otro mēnesi pēc kārtas

Rūpniecības produkcijas apjoms Itālijā aprīlī, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, negaidīti samazinājies par 1%, tādējādi kritums reģistrēts otro mēnesi pēc kārtas, liecina valsts statistikas biroja jaunākā informācija.

Ekonomika Nodokļu darba grupa apturējusi darbu pie nodokļu sistēmas pilnveidošanas

Nodokļu politikas pilnveidošanas koordinēšanas grupa apturējusi darbu pie nodokļu sistēmas pilnveidošanas, piektdien intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam "Rīta panorāma" sacīja Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) prezidents Andris Bite.

Ekonomika Iecavā saules ganībās jau ir 100 aitas (+VIDEO)

Tas varētu būt viens no risinājumiem, kā veiksmīgi apsaimniekot un izmantot apbūvēto teritoriju.

Ekonomika Ministrs brīdina: valdībai var nākties meklēt ietaupījumus miljoniem eiro apmērā

Līdz augustam kopā ar politiskajiem un sociālajiem partneriem plānots izstrādāt un vienoties par rīcības plānu, ko darīt ar nākamā gada budžetu.

Lasiet arī