• Akvelīna,
  • Ernestīne,
  • Ingmārs
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Pašvaldības Vidzemes tirgus atdzīvojas jaunā veidolā (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 09:18, 15.05.2024


Ēku autors bija Rīgas pilsētas galvenais arhitekts Reinholds Šmēlings.


Tirgū atkal parādījušies daudzi pircēji.

Šodien, ar svētku programmu tiks atklāta Vidzemes tirgus sezona, kuru ievadīs SIA "Rīgas nami" rīkota diskusija par Vidzemes tirgus attīstību. Pētniecības, studiju darbu un dizaina ieceru diskusija notiks plkst.15.00 - 16.30 Rīgā, Brīvības ielā 90, Vidzemes tirgus Piena paviljonā.

Diskusijas dalībniekiem būs iespēja ne tikai uzzināt Vidzemes tirgus attīstības aktualitātes, bet arī iepazīties ar iniciatīvām aprites ekonomikā un energoefektivitātē. Mūsdienu tirgus funkcionalitāte mainās, arvien vairāk ierasto tirgošanās funkciju papildina kultūra un izklaide. Vidzemes tirgus ir ceļā uz pozitīvām pārmaiņām un tā mērķis ir kļūt par mūsdienīgu un sakārtotu iepirkšanās vietu, kur satikties un iegādāties augstvērtīgus Latvijas zemnieku produktus un citas preces. Pēc diskusijas interesenti aicināti piedalīties ekskursijā pa Vidzemes tirgu, iepazīstot tirgus vēsturi un attīstības iespējas.

Vidzemes tirgus sezonas atklāšanas svētki būs notikumiem piepildīti - ierasto lauku labumu tirdzniecību papildinās našķi un gardi dzērieni, laba mūzika un aktivitātes lieliem un maziem.

Plkst.16.00 kādreizējā Piena paviljona telpās notiks Fonda atvērtai sabiedrībai DOTS, Eiropas Kustība Latvijā un Latvijas Novusa federācija rīkotais novusa turnīrs "Kijas diplomātija", kurā ikviens interesents varēs mēroties spēkiem ar Eiropas Parlamenta deputātu kandidātiem, NVO pārstāvjiem un citiem novusa cienītājiem.

Savukārt vakara izskaņā, no plkst.19.00 Vidzemes tirgus apmeklētājus veldzēs mūziķa un komponista Edgara Šubrovska balss. Edgars Šubrovskis spēlē grupā Juuk, tāpat zināms kā ansambļu Manta, Hospitāļu iela, Gaujarts un Kartāga dalībnieks, bet šad un tad uz skatuves kāpj ar sievu Sniedzi. Šī būs tā reize, kad varēsim baudīt šo duetu.

Vidzemes tirgus ir viens no visvecākajiem lielajiem Rīgas tirgiem, kas bija galvaspilsētā pirmais, kurā bija izbūvēti labiekārtoti paviljoni. Tā 1902.gada 15.oktobrī Brīvības un Matīsa ielas stūrī tika atklāti divi Aleksandra tirgus paviljoni - pirmā slēgta tipa tirdzniecības halle Rīgā gaļas tirdzniecībai un atklātā halle - citu pārtikas produktu tirgošanai. Tirgus ēku autors bija Rīgas pilsētas galvenais arhitekts Reinholds Šmēlings. Šo tirgu ar nosaukumu "Vidzemes tirgus" pazīstam kopš 1924.gada.

Kopš pērnā gada vasaras Vidzemes tirgū trešdienās darbojas Nakts tirgus, kur var nopirkt dažādus lauku labumus un citus gardumus. Tirgošanās nakts tirgū notiks ik trešdienu no plkst.16.00, bet katru dienu Vidzemes tirgus, ko tautā dēvē arī par Matīsa tirgu, būs atvērts no plkst.7.00 līdz 20.00.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Latvijā ražotie elektriskie skrejriteņi ir pieprasīti dažādās nozarēs (+VIDEO)

“Praktiski katru nedēļu mēs sastopamies ar interesi vai kādu jaunu pielietojuma veidu".

Ekonomika Kāda ir vidējā kredīta summa jaunajam mājoklim?

Kopumā 2024.gada kreditēšanas indekss ir audzis par 5 procentpunktiem, kas ir mazāka izaugsme nekā pērn, taču vērojama pozitīva tendence - bankas spēj kreditēt un vēlas to darīt.

Ekonomika Stacija Grobiņos nodrošinās energosistēmas atdalīšanu no Krievijas (+VIDEO)

Katras sinhronā kompensatora jauda būs 100 megavoltampēri.

Ekonomika Visbiežāk mājokļu īpašniekiem zaudējumus rada santehnikas un cauruļvadu plīsums

Visbiežāk mājokļu īpašniekiem zaudējumus rada santehnikas un cauruļvadu plīsums, liecina "Swedbank" apdrošināšanas dati par izmaksātajām atlīdzībām šī gada pirmajā ceturksnī.

Lasiet arī

Ekonomika Bulduru tirgū sēnes maksā 50 eiro kilogramā, pircēju ir maz (+VIDEO)

Rekonstrukcijas laikā tika mēģināts atjaunot 115 gadus veco ēkas tēlu.

Ekonomika Rīgas centrāltirgus piena paviljonā ierīkots rūpniecības preču tirgus

Pagājušajā nedēļā Rīgas Centrāltirgū atvēries Rūpniecības preču paviljons, kurā pieejami apģērbi, dažāda veida amatnieku darinājumi un citas preces, aģentūru LETA informēja SIA "Rīgas centrāltirgus" Mārketinga un attīstības daļas vadītāja Renāta Petrova.

Ekonomika Rīgas Centrāltirgus plāno jaunu ēdināšanas zonas attīstības konceptu

AS "Rīgas Centrāltirgus" strādā pie jauna ēdināšanas zonas koncepta, aģentūru LETA informēja "Rīgas Centrāltirgus" Mārketinga un attīstības daļa.

Pasaule ASV biržu indeksi sasniedz jaunus rekordus

Akciju cenas Volstrītā otrdien atkal pieauga, un divi no Volstrītas indeksiem sasniedza jaunus rekordus, savukārt Eiropas biržās akciju cenas mainījās dažādos virzienos pēc datu publicēšanas par eirozonas deflāciju augustā un ražošanas aktivitātes vājināšanos.