• Alberts,
  • Madis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


EM paredz 3 gadu laikā eksportu palielināt par 145 miljoniem eiro (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 11:30, 08.05.2024


Izstrādās nozaru konkurētspējas piedāvājumus.


Mūsu valsts ekonomika vēl pirms gadsimta balstījās uz eksportu.

Veicot papildu aktivitātes eksporta veicināšanai un investīciju piesaistei, plānots, ka ik gadu noslēgto eksporta līgumu summa sasniegs 30 000 000 EUR un proaktīvi piesaistīto investīciju projektu apmērs 2024. gadā sastādīs vismaz 35 000 000 EUR, savukārt 2025. gadā un 2026. gadā - 80 000 000 EUR, pauž Ekonomikas ministrijas vietne em.gov.lv.

Vienlaikus plānots, ka ik gadu palielināsies arī ārvalstu tūristu skaits Latvijā, radot papildus tūrisma un pasākumu eksporta ieņēmumus vismaz 41 000 000 EUR apmērā 2024. gadā, vismaz 50 000 000 EUR – 2025. gadā un 2026. gadā.

Šī finansējuma ietvaros Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar nozares asociācijām īstenos pasākumus eksporta veicinošu aktivitāšu īstenošanai, piemēram, veiks kvalitatīvus sadarbības kontaktu iepirkumus mērķvalstīs, nodrošinās dalību starptautiskās izstādēs u.c. Tāpat LIAA piesaistīs mērķētus investīciju projektus, izstrādās Latvijas nozaru konkurētspējas piedāvājumus, izstrādās un uzlabos pārdošanas rīkus un prezentācijas materiālus, kā arī veiks citas aktivitātes.

Papildus jaunas eksporta veicināšanas un investīciju piesaistes aktivitātes turpmāko trīs gadu laikā veiks arī Ekonomikas ministrija, t.sk. pilnveidos prioritāro projektu apkalpošanas regulējumu, izstrādās regulatīvo smilškastu regulējumu, lielu un nozīmīgu jeb dižpasākumu pastāvīgo regulējumu, kā arī pilnveidos regulējumu citās jomās.

Ārējo tirdzniecību Baltijā nelabvēlīgi turpina ietekmēt investīciju trūkums rūpniecībā, ko kavē pieprasījuma trūkums. Ražošanas sektors visā Baltijā atgūstas lēni, šobrīd pozitīvas tendences vērojamas Lietuvā, tiek prognozēts, ka arī Latvijā un Igaunijā situācija uzlabosies. Arī tūrisma sektors piedzīvo Eiropas Savienībā salīdzinoši lēnāku atkopšanos un izaugsmi pēc-Covid periodā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Sociālie uzņēmumi: cilvēki ar īpašām vajadzībām atrod sev tīkamu (+VIDEO)

Ar grantu programmam tiek veicināta un atbalstīta jēgpilnu, dažādām sabiedrības grupām nozīmīgu biznesa ideju realizēšana.

Ekonomika Anglijā un Velsā ik mēnesi slēdz 80 krogus

Anglijā un Velsā slēgto krogu skaits šī gada pirmajos mēnešos pieaudzis par trešdaļu, liecina Lielbritānijas valdības statistikas dati.

Ekonomika Latviešu valodas aģentūras direktore pērn nopelnīja ap 40 000 eiro

Latviešu valodas aģentūras (LVA) direktore Inita Vītola pagājušajā gadā nopelnīja 38 781 eiro, kas ir par 11 152 eiro vairāk nekā 2022.gadā, liecina viņas iesniegtā valsts amatpersonas deklarācija.

Lasiet arī

Sabiedrība VDD aizdomas par Krievijā ražotu saplākšņu eksportu uz Ukrainu

Valsts drošības dienests (VDD) sācis kriminālprocesu par Eiropas Savienības sankciju pārkāpšanu saistībā ar Krievijā un Baltkrievijā ražotu saplākšņu eksportu uz Ukrainu.

Ekonomika Latvija pērn eksportēja preces uz 201 pasaules valsti

Latvija pagājušajā gadā eksportēja preces uz 201 pasaules valsti, kamēr importēja no 172 valstīm, ziņo Centrālā statistikas pārvalde.

Ekonomika Krievijas eksports uz Eiropu pērn nokrities par 68%

Krievijas eksporta apjoms uz Eiropas valstīm pērn veidoja 84,9 miljardus dolāru, kas ir par 68% mazāk nekā gadu iepriekš, liecina valsts Muitas dienesta publiskotie dati.

Ekonomika FM: Latvijas eksportētājiem mazinājies ārējais pieprasījums ES (+VIDEO)

2024. gada otrajā pusē varētu atjaunoties mērena izaugsme.