• Aldis,
  • Aldris,
  • Alfons
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latvijas inovācijas pārvērtīsies peļņā (VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 14:12, 23.04.2024


Pētnieki varēs turpināt pētījumus LU, vienlaikus veidojot jaunizveidotā uzņēmuma zinātnisko izcilību un pamatvērtību.


“Commercialization Reactor” tiešās sadarbības universitāšu tīklā ir vairāk nekā desmit universitātes un pētniecības institūti.

Jaunuzņēmumu komercializācijas platforma “Commercialization Reactor” paraksta sadarbības līgumu ar Latvijas Universitāti (LU), lai veicinātu Latvijas zinātnieku izgudrojumu komercializāciju, atbalstītu konkurētspējīgu inovatīvu zināšanu radīšanu un to izmantošanu privātajā un publiskajā sektorā Latvijā un ārvalstīs.

“Commercialization Reactor” tiešās sadarbības universitāšu tīklā ir vairāk nekā 10 universitātes un pētniecības institūti, tostarp Latvijas Organiskās sintēzes institūts, LU Cietvielu fizikas institūts, Ļubļanas un Mariboras universitātes, Spānijas Salamankas Universitāte, Armēnijas Nacionālā Universitāte, Poltavas Universitāte Ukrainā un Hadersfīldas Universitāte Lielbritānijā, kā arī citi. “Commercialization Reactor” ir pieeja vairāk nekā 30 universitātēm un pētniecības institūtiem arī caur partneru un konsorciju tīkliem.

“Sadarbības mērķis ir veicināt inovāciju, Latvijas Universitātes radīto zināšanu un tehnoloģiju pārnesi komercializācijai, kā arī dot iespēju un sniegt praktisku, prognozējamu un mērķētu atbalstu LU nodarbinātajiem pētniekiem viņu radīto zināšanu un tehnoloģisko objektu valorizācijā un to attīstības turpināšanā, nepārtraucot pētnieku akadēmisko karjeru,” teic “Commercialization Reactor” dibinātājs Nikolajs Adamovičs.

LU un “Commercialization Reactor” jau bija veiksmīgas sadarbības pieredze zinātnes komercializācijā. Proti, no LU radītām tehnoloģijām “Commercialization Reactor” platformā “Ignition Event” pasākumā ir tapuši un aktīvi attīstās divi jaunuzņēmumi – “Eyedoo” un “BDetect”. “Eyedoo” izstrādā redzes treniņu ierīci, ko var nēsāt uz galvas un izmantot mājās, palīdzot uzlabot redzi. Savukārt “Bdetect” izstrādā neinvazīvu melanomas noteikšanas ierīci, kas izmanto multispektrus datus apvienojumā ar mākslīgo intelektu, lai uzlabotu ādas vēža noteikšanas procesu un glābtu dzīvības.

“LU mērķis ir veicināt inovatīvo pētniecību, LU radīto zināšanu un tehnoloģiju pārnesi. Tam nolūkam līgums paredz iespēju un praktisku, prognozējamu un mērķētu atbalstu LU pētniekiem viņu radīto zināšanu un tehnoloģisko objektu valorizācijā un to attīstības turpināšanā, nepārtraucot pētnieku akadēmisko karjeru, abām līgumslēdzējām pusēm savstarpēji sadarbojoties un izmantojot “Commercialization Reactor” metodiku. Uzņēmējiem kļūstot par uzņēmumu vadītājiem, pētnieki varēs turpināt pētījumus LU, vienlaikus veidojot jaunizveidotā uzņēmuma zinātnisko izcilību un pamatvērtību, radot jaunus, pieprasītus, uz augstām tehnoloģijām un zināšanām balstītus produktus un pakalpojumus to izmantošanai privātajā un publiskajā sektorā Latvijā un ārvalstīs,” stāsta LU Zināšanu un tehnoloģiju pārneses centra direktors Edvīns Karnītis.

N. Adamovičs papildina, ka “Commercialization Reactor” tiecas stiprināt dažādu partneru loku, piemēram, kopš 2021. gada ir izveidota sadarbība ar Eiropas inovāciju un tehnoloģiju institūtu (EIT). 2023. gadā “Commercialization Reactor” ieguva 1. vietu EIT iniciatīvā “Deep Tech Talent Initiative” kā labākā zinātniski ietilpīgu tehnoloģiju jomas profesionāļu izaugsmes programma Eiropā, rakstīja Labs of Latvia. Savukārt šogad “Commercialization Reactor” oficiāli uzsāka projekta “EIT Community RIS Hub Latvia” ieviešanu, stiprinot innovācijas kopienu Latvijā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

Rekomendējam



ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Daugavpils uzņēmēji saņēma no 10 līdz 16 tūkstošiem eiro (+VIDEO)

Biznesa idejas, kas guvušas atbalstu, veiksmīgi arī tiks īstenotas.

Ekonomika Alūksnes novadā par 25 miljoniem eiro atklāta kokapstrādes rūpnīca (+VIDEO)

Uzņēmuma vērtība – motivēti darbinieki, kas kļuvuši par saliedētu un mērķtiecīgu komandu.

Ekonomika Taivānas dronu ražotāji vēlas sadarboties ar Latviju (+VIDEO)

Pasākuma vispārējais mērķis ir izveidot platformu tīklu veidošanai.

Ekonomika Jautājumā par Tet un LMT nākotni ir trīs scenāriji, kā virzīties uz priekšu

Jautājumā par tehnoloģiju uzņēmumu SIA "Tet" un SIA "Latvijas mobilais telefons" (LMT) nākotni valdībai ir trīs scenāriji, kā varētu virzīties uz priekšu, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" sacīja Ministru prezidente Evika Siliņa (JV).

Lasiet arī

Interesanti fakti Latviešu pētnieces atgriezušās no ekspedīcijas Arktikā

Latvijas Hidroekoloģijas institūta (LHEI) mikroplastmasas pētniecības grupas zinātniskās darbinieces atgriezušās no ekspedīcijas Svalbāras salu arhipelāga, Norvēģijā, kur pētīha tur esošo mikroplastmasas piesārņojumu, informē LHEI vadošā pētniece Inta Dimante-Deimantoviča.

Interesanti fakti Kosmosa pētnieki no Ventspils veikuši svarīgu atklājumu (+VIDEO)

Matemātiskajā modelī pētīta molekulu spēja sasalt uz mikroskopiskiem minerālu putekļiem.

Interesanti fakti Kaut kas neparasts notiek ar Zemes atmosfēras polārajiem virpuļiem

Dienvidu polārais virpulis var drīzumā sabrukt, kas var izraisīt pēkšņas un radikālas laikapstākļu izmaiņas.

Sabiedrība Piebalgā pēc 87 gadiem tiek pētīta latviešu antropoloģija (+VIDEO)

Ir atrastas jau četras sievietes, kuras tika mērītas tālajā 1937. gadā.