• Vilhelms,
  • Vilis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Rīgas mežsaimniecībā ir izstrādāta perspektīva līdz 2035. gadam (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 12:13, 22.04.2024


Virsmērķis: nodrošināt finanšu ilgtspēju un attīstīt jaunus pakalpojumus.


Lai veicinātu klimatneitralitāti un aizsargātu dabu, 2023.gadā izveidots nodibinājums

SIA "Rīgas meži" ir pirmā Rīgas valstspilsētas pašvaldības kapitālsabiedrība, kura izstrādājusi un sagatavojusi apstiprināšanai Ilgtspējīgas attīstības stratēģiju. Dokuments ietver jaunus uzņēmuma izaugsmes un attīstības virzienus, kas ir orientēti uz Rīgas pašvaldības noteikto finanšu un nefinanšu mērķu sasniegšanu, kā arī dabas vērtību ilgtspējīgu apsaimniekošanu un saglabāšanu nākamajām paaudzēm.

Vienlaikus uzņēmums ir aktualizējis arī Vidēja termiņa stratēģiju 2019. - 2025.gadam, kuras mērķis ir pāriet uz ilgtspējīgu, zināšanās balstītu teritoriju apsaimniekošanu un resursu izmantošanas, kā arī ieņēmumu dažādošanu, t.sk. no nekoksnes produkcijas.

"Ilgtspējīgas attīstības stratēģija ir veidota kā praktiska un jēgpilna rokasgrāmata ikvienam uzņēmuma darbiniekam. Atbilstoši tai, mēs praktiski plānosim, izvērtēsim un uzlabosim ikdienas darbu," uzsver SIA "Rīgas meži" valdes priekšsēdētāja Anita Skudra. "Stratēģijas mērķis ir nodrošināt uzņēmuma pāreju uz ilgtspējīgu, zināšanās balstītu mežu un apstādījumu apsaimniekošanu, kā arī resursu izmantošanas dažādošanu. Sagatavotā stratēģija nosaka, ka nefinanšu mērķu sasniegšanai finansējums tiek nodrošināts ne tikai no mežistrādes, bet arī no citiem uzņēmuma rīcībā esošajiem resursiem."

Jauna vīzija un misija

Stratēģijā atbilstoši uzņēmuma ilgtspējīgas attīstības mērķiem noteikta jauna vīzija un misija:

- Vīzija: esam paraugs atbildīgā un inovatīvā mežu un citu dabas teritoriju apsaimniekošanā.

"Rīgas meži" ir labās prakses paraugs atbildīgā un inovatīvā meža resursu un pilsētvides dabas teritoriju apsaimniekošanā, kā arī nozīmīgākais Rīgas un tās apkārtnes zaļās infrastruktūras apsaimniekotājs.

- Misija: attīstām daudzveidīgu vidi nākotnei.

-Darbiniekiem esam uzticams un atbildīgs darba devējs. Sniedzam iespēju augt kopā ar uzņēmumu, radot stabilu, profesionālu un iekļaujošu darba vidi.

-Sabiedrībai esam uz dialogu vērsts sadarbības partneris, kas iedzīvotājiem nodrošina atpūtas iespējas. Mēs rūpējamies par daudzveidīgas vides pieejamību nākamajām paaudzēm.

-Biznesa partneriem esam uzticams sadarbības partneris. Mēs ievērojam labas korporatīvās pārvaldības principus, caurspīdīgumu, radām kvalitatīvus produktus un pakalpojumus, lai ilgtermiņā stiprinātu veiksmīgu sadarbību, attīstot partneru biznesam draudzīgas sadarbības platformas.

-Īpašniekam nodrošinām uzņēmuma vērtības pieaugumu, kā arī finanšu un nefinanšu mērķu sasniegšanu. Mēs to darām, būdami labas korporatīvās pārvaldības paraugs, sniedzot ieguldījumu klimatneitralitātes mērķu sasniegšanā, uzlabojot zaļās infrastruktūras kvalitāti un izmantojot inovatīvākus darbības veidus.

Plašāk par "Rīgas mežu" Ilgtspējīgas attīstības stratēģiju

Stratēģijā izvirzīti SIA "Rīgas meži" ilgtermiņa darbības finanšu un nefinanšu mērķi, kā arī attīstības stratēģiskie virzieni, sasniedzamie mērķi, veicamie uzdevumi un rezultatīvie rādītāji.

Izstrādājot dokumentu, ņemts vērā gan starptautiskais un Eiropas Savienības, gan nacionālais un reģionālais regulējums un tajā noteiktie sasniedzamie mērķi mežsaimniecības, ilgtspējas, pētniecības un attīstības, klimatneitralitātes, enerģētikas u.c. jomās.

Dokumentā noteiktas četras stratēģiskās prioritātes, kas iezīmē SIA "Rīgas meži" attīstības virzienus līdz 2035.gadam:

- Izaugsmes un attīstības perspektīva. Virsmērķis: nodrošināt finanšu ilgtspēju un attīstīt jaunus pakalpojumus.

Šī perspektīva saistīta ar SIA "Rīgas meži" iniciatīvu kļūt par labās prakses paraugu. Lai to nodrošinātu, uzņēmums ir apņēmies attīstīt jaunus darbības virzienus un pakalpojumus, optimizēt meža un pilsētvides apsaimniekošanas procesus un izmantot tajos vairāk inovatīvus risinājumus.

- Vides perspektīva. Virsmērķis: nodrošināt ilgtspējīgu un klimatam pozitīvu resursu apsaimniekošanu, sniedzot būtisku ieguldījumu reģionālo klimatneitralitātes mērķu sasniegšanā.

Šī perspektīva saistīta ar dabas teritoriju pieejamības veicināšanu, bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu un atjaunošanu. Tāpat tā ietver pilsētvides attīstību un uzņēmuma darbību enerģētikas jomā

- Pārvaldības perspektīva. Virsmērķis: efektivizēt iekšējos procesus, kā arī nodrošināt augstāko korporatīvās pārvaldības principu ievērošanu.

Šī perspektīva saistīta ar caurspīdīgu, atbildīgu un ētisku pārvaldību, kas tiek nodrošināta, turpinot pilnveidot un attīstīt uzņēmuma procesus, integrējot stratēģiskās vērtības visos līmeņos, stiprinot darbinieku savstarpējo uzticību, kā arī sadarbojoties ar visām ietekmes pusēm.

- Sociālās perspektīva. Virsmērķis: sekmēt darbinieku labbūtību, sabiedrības apmierinātību un informētību.

Šī perspektīva saistīta ar darbinieku iesaisti un attīstību, veidojot drošu, iekļaujošu, iedvesmojošu darba vidi un nodrošinot daudzpusīgas karjeras izaugsmes un kompetenču pilnveides iespējas.

Tāpat sociālā perspektīva nosaka stiprināt visas sabiedrības izpratni vides un klimata jomā, kā arī nodrošināt ietekmes pušu iesaisti uzņēmuma organizētajās aktivitātēs.

Ilgtspējīgas attīstības stratēģiju izstrādātāja vadības komanda. Šo procesu vadīja konsultāciju uzņēmums SIA "Civitta Latvija", kas ieguva šīs tiesības iepirkuma procedūras rezultātā. Stratēģiju apstiprinājusi SIA "Rīgas meži" padome (26.02.2024.). Pirms tam dokuments precizēts un saskaņots ar uzņēmuma īpašnieku - Rīgas valstspilsētas pašvaldību un tās atbildīgajām struktūrvienībām.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Pasažieru vilciens atkārtoti izsolīs 13 elektrovilcienu vagonus

AS "Pasažieru vilciens" (PV) elektroniskā izsolē līdz 25.jūnijam atkārtoti izsolīs 13 elektrovilcienu vagonus, liecina PV publiskotā informācija.

Ekonomika Labvēlīgie laika apstākļi šajā pavasarī ļāvuši atjaunot Latvijas mežus (+VIDEO)

Valsts ieņēmumi no biznesa sistēmu risinājumu ārējām izstrādēm un pakalpojumiem pārsniedz 2023.gada trīs mēnešu ieņēmumus par 0,5 miljoniem eiro.

Ekonomika 100 latviešu uzņēmēji mācās bez maksas ar amerikāņu palīdzību (+VIDEO)

Drīz starp ASV un Latviju tiks noslēgts atjaunotais Zinātnes un tehnoloģiju līgums.

Ekonomika Latvijā uzstādīts jaudīgākais enerģijas kompensators (+VIDEO)

Vācu kvalitāte garantē sistēmas stabilitāti.

Lasiet arī