• Akvelīna,
  • Ernestīne,
  • Ingmārs
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Ledlauzis «Foros» par vienu miljonu eiro pārdots Igaunijā

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 22:02, 22.04.2024


Rīgas brīvostas pārvaldei piederošā SIA "LVR Flote" ledlauzi "Foros" pārdevusi par vienu miljonu eiro Igaunijas uzņēmumam "Nord Company", aģentūra LETA noskaidroja Rīgas brīvostā.Brīvostā skaidroja, ka "Nord Company" ir ilgstoša pieredze kuģošanas jomā, kā arī uzņēmums piedāvāja izdevīgākos darījuma nosacījumus un augstāko cenu.

Viens no "LVR Flote" darbības stratēģijas mērķiem ir kuģu flotes modernizēšana, tādēļ "LVR Flote" par kuģa "Foros" atsavināšanu rīkoja četras izsoļu procedūras, kuru laikā informēja un apzināja plašu potenciālo pretendentu loku gan Baltijas jūras reģionā, gan pasaules mērogā.

Informāciju par kuģa "Foros" atsavināšanu publicēja normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā, kā arī tika uzrunāti kuģu brokeri un kuģu pārdošanas kompānijas Eiropā, par ledus laušanas funkciju atbildīgās iestādes un komersanti Botnijas līča rajonā, kā arī veiktas sarunas ar potenciāliem pircējiem no Spānijas, Turcijas, Apvienotajiem Arābu Emirātiem un citiem.

Rezultātā ledlauzi pārdeva interesentam, kurš "LVR Flote" piedāvāja labākos kuģa pirkšanas-pārdošanas nosacījumus - "Nord Company".

Brīvostā atgādina, ka 2022.gada nogalē "LVR Flote" sadarbībā ar Rīgas brīvostas pārvaldi saņēma atbalstu projekta pieteikumam par jauna daudzfunkcionāla hibrīdpiedziņas ledus klases (1C) kuģa iegādi Klimata, infrastruktūras un vides aģentūras (CINEA) transporta militārās mobilitātes programmā.

Patlaban ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu sākta jaunā kuģa būvniecība, un tas gaidāms Rīgas ostā šī gada novembrī.

Jaunais kuģis pilnveidos SIA "LVR Flote" ledus laušanas tehnisko kapacitāti Rīgas ostā, kā arī nodrošinās efektīvāku citu pakalpojumu sniegšanu, atzīmē brīvostā.

LETA jau rakstīja, ka pērn jūnijā bez rezultāta noslēdzās ledlauža "Foros" izsole. Izsoles sākumcena bija 1,35 miljoni eiro. Savukārt 2022.gadā "LVR Flote" ledlauzi "Foros" vēlējās pārdot ar sākuma cenu 1,5 miljoni eiro.

Velkoņa tehniskajā specifikācijā bija norādīts, ka tas būvēts 1983.gadā Somijā. "Foros" bruto tonnāža ir 3122 tonnas, bet neto tonnāža - 934 tonnas. Kuģa kopējais garums ir 71,6 metri, bet platums - 18 metri.

Jau ziņots, ka SIA "LVR Flote" apgrozījums 2022.gadā bija 7,912 miljoni eiro, kas ir par 9,9% vairāk nekā gadu iepriekš, taču uzņēmuma peļņa samazinājās par 33,4% līdz 68 498 eiro. Uzņēmuma finanšu dati par 2023.gadu vēl nav publicēti.

"LVR Flote" sniedz ostas pakalpojumus Rīgas brīvostā. Uzņēmums reģistrēts 2010.gadā, un tā pamatkapitāls ir 22,859 miljoni eiro. Kompānijas vienīgā īpašniece ir Rīgas brīvostas pārvalde, liecina informācija "Firmas.lv".


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Kāda ir vidējā kredīta summa jaunajam mājoklim?

Kopumā 2024.gada kreditēšanas indekss ir audzis par 5 procentpunktiem, kas ir mazāka izaugsme nekā pērn, taču vērojama pozitīva tendence - bankas spēj kreditēt un vēlas to darīt.

Ekonomika Stacija Grobiņos nodrošinās energosistēmas atdalīšanu no Krievijas (+VIDEO)

Katras sinhronā kompensatora jauda būs 100 megavoltampēri.

Ekonomika Visbiežāk mājokļu īpašniekiem zaudējumus rada santehnikas un cauruļvadu plīsums

Visbiežāk mājokļu īpašniekiem zaudējumus rada santehnikas un cauruļvadu plīsums, liecina "Swedbank" apdrošināšanas dati par izmaksātajām atlīdzībām šī gada pirmajā ceturksnī.

Ekonomika Ar valsts kapitāla palīdzību Liepājā sākas zemas īres namu celtniecība (+VIDEO)

Valstspilsētai noteiktā kvota būvniecības programmā ir 120 dzīvokļi.

Lasiet arī

Ekonomika Rīgas ostā pārkrauto kravu apmērs pirmajā ceturksnī sarucis par 10,8%

Rīgas brīvostā šogad pirmajos trijos mēnešos pārkrauti 4,708 miljoni tonnu kravu, kas ir par 10,8% mazāk nekā 2023.gada attiecīgajā periodā, liecina Satiksmes ministrijas publiskotā informācija.

Ekonomika Šogad Rīgas ostā plānoti 67 kruīza kuģu ienācieni

Šī gada kruīza sezonā Rīgas ostā patlaban pieteikti 67 kruīza kuģu ienācieni, kas ir par piecām vizītēm vairāk nekā pērn, informēja Rīgas brīvostas pārvaldē.

Ekonomika Rīgas ostā divos mēnešos pārkrauto kravu apmērs samazinājies par 12,1%

Rīgas brīvostā šogad pirmajos divos mēnešos pārkrauti 3,156 miljoni tonnu kravu, kas ir par 12,1% mazāk nekā 2023.gada attiecīgajā periodā, liecina brīvostas publiskotā informācija.

Ekonomika Ekonomikas ministrs mainīs pārstāvi Rīgas brīvostas valdē

Ministru kabinets nākamnedēļ lems par Ekonomikas ministrijas (EM) pārstāvja nomaiņu Rīgas brīvostas valdē, no amata atbrīvojot Gintu Sīviņu un viņa vietā liekot degvielas tirgotāja "Kool Latvija" valdes locekli Sandi Šteinu, liecina EM sagatavotais rīkojuma projekts.