• Salvis,
  • Selva,
  • Venta
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Baltijas valstu finanšu ministri tiekas ar ASV investoriem

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 19:46, 20.04.2024


Piektdien, 19. aprīlī, ikgadējās Pasaules Bankas grupas (PBG) un Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) pilnvarnieku pavasara sanāksmē Vašingtonā notika ASV Tirdzniecības kameras rīkota Baltijas finanšu ministru apaļā galda diskusija, informēja VS.LV Finanšu ministrijā.Tajā visu trīs Baltijas valstu ministri – Latvijas finanšu ministrs Arvils Ašeradens, Lietuvas finanšu ministre Gintare Skaiste (Gintarė Skaistė) un Igaunijas finanšu ministrs Marts Verklaevs (Mart Võrklaev) – apliecināja investoriem, ka Baltijas valstis ir NATO un Eiropas Savienības dalībvalstis, un investīcijas šajā reģionā ir drošas.

Interese par Baltiju kā investīcijām pievilcīgu reģionu kopumā nav mainījusies. Visas trīs Baltijas valstis turpina veikt nepieciešamos pasākumus, lai palielinātu investoru interesi un atvieglotu to ienākšanu reģionā. Baltijas valstīs ir atvērtas ekonomikas ar pievilcīgu uzņēmējdarbības vidi, kas pastāvīgi tiek uzlabotas.

Finanšu ministrs Arvils Ašeradens, uzrunājot klātesošos norādīja: “Latvija atzinīgi vērtē ārvalstu investīcijas un dara visu iespējamo, lai radītu piemērotu vidi un dotu attīstības iespējas jaunuzņēmumiem agrīnā un progresīvā attīstības stadijā. Tāpat strādājam, lai veicinātu FinTech vidi, nodrošinot labākus apstākļus inovācijām, tostarp cilvēkresursu pieejamību un piekļuvi finansējumam, kā arī piemērotu regulējumu. Latvijā ir dinamiska un atvērta FinTech ekosistēma: uzņēmēji, institūcijas, investori, speciālisti, kā arī publiskais sektors.”

Baltijas valstu finanšu ministri iepazīstināja ASV investorus ar valstu finanšu un ekonomisko, kā arī ģeopolitisko situāciju, un apliecināja, ka nacionālā drošība un aizsardzība valstīs ir izvirzīta par prioritāti. Baltijas valstu valdības ir pieņēmušas vairākus lēmumus par papildu finansējuma piešķiršanu iekšējai un ārējai drošībai, nodrošinot valstu aizsardzības stiprināšanu.

Tikšanās noslēgumā ministri atzīmēja, ka, lai nodrošinātu turpmāku uzņēmējdarbības attīstību un ilgtspēju, Eiropas Savienības normatīvais regulējums būtu jāpadara saprotamāks ārvalstu investoriem.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Lasiet arī

Ekonomika Finansējums tiks piešķirts kokapstrādei, mēbeļu nozarei, farmaceitikai (+VIDEO)

Aizdevums ar kapitāla atlaidi lielu investīciju projektu īstenošanai paredzēts vidējiem un lieliem komersantiem.

Sabiedrība Pastāv risks šogad neizmantot vairāk nekā 500 miljonus eiro ES fondu investīciju

Konstatēts risks šogad neizmantot vairāk nekā 500 miljonus eiro Eiropas Savienības (ES) fondu investīciju, teikts Finanšu ministrijas (FM) informatīvajā ziņojumā par ES fondu un Atveseļošanas fonda (AF) plāna ieviešanas statusu 2023.gada decembrī - 2024.gada janvārī, kuru otrdien, 20.februārī, uzklausīs valdība.

Ekonomika Nākamajos 5 gados mēs redzēsim jaunuzņēmumu uzplaukumu (+VIDEO)

Viens daudzsološs uzņēmums var saņemt līdz 3 000 000 eiro.

Ekonomika Somijas elektronisko komponenšu ražotājs atvērs rūpnīcu Liepājā

Sadarbojoties Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrai (LIAA) un Liepājas speciālajai ekonomiskajai zonai (SEZ) panākta vienošanās par Somijas uzņēmuma "Crimppi" rūpnīcas izveidi Liepājā, informē LIAA pārstāvji.