• Liāna,
  • Lilija
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Eksperts: vairāk nekā puse pircēju Latvijā krīt uz reklāmas baneriem (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 07:52, 16.04.2024


Šobrīd uzņēmumiem, lai veicinātu zīmola atpazīstamību un pārdošanu, nav vēl labāka un efektīvāka rīka kā internets.


Mūsdienu reklāma iekļūst visur.

Saskaņā ar aptauju, 42% Latvijas iedzīvotāju ir veikuši pirkumu, pateicoties internetā redzētai reklāmai. Tikmēr 54% atzīst, ka, lai arī ir kļuvuši ieinteresēti kādā produktā, pateicoties noteikta uzņēmuma izvietotam reklāmas banerim, beigu beigās to nolēmuši iegādāties citur. Mediju stratēģis Ritvars Macieša stāsta, ka tas, ka teju katrs otrais, kurš redzējis produkta reklāmu, ir gatavs to iegādāties, apliecina, ka reklāma pilda savu uzdevumu - tikt pamanītam. Taču vienlaikus rezultāti pierāda, ka pirkuma veikšana būs tiešā mērā saistīta ar zīmola atpazīstamību, tāpēc ar pārdošanas kampaņu vien nepietiks.

54% aptaujāto atzīst, ka ir kļuvuši ieinteresēti kādā produktā, pateicoties kādas vietnes reklāmai, bet beigās izlēmuši to iegādāties citur. Kā galvenais iemesls produkta iegādei citur tiek minēts izdevīgums - to norāda 81% respondentu. Savukārt 15% atbildēja, ka reklāma neizrādīja uzticamību, bet 13% respondentu atzīst, ka vietnē, uz kuru reklāma aizvedusi, produktu nebija iespējams ērti atrast. Mediju stratēģis uzskata, ka cilvēkiem ir svarīgi ne vien, kur viņi iepērkas, bet svarīgs ir arī zīmols, ko aptaujas rezultāti arī apliecina.

"Reklāmas kampaņas internetā var iedalīt vismaz četrās grupās - zīmolu atpazīstamība, pārdošanas veicināšana, lapas trafika audzēšana un e-komercija, kas būtu uz pirkumiem balstītas kampaņas. Ja runājam par pēdējo, tad galvenais šādas reklāmas banera mērķis būtu veicināt patērētājā vēlmi uz tā uzklikšķināt. Taču, lai potenciālais pircējs gribētu veikt produkta pirkumu tieši tanī vietnē, lapai ir jābūt sakārtotai. Respektīvi, ir jāsaprot, ka reklāma nevarēs palīdzēt, ja uzņēmums nedomā par savu tēlu," norāda R. Macieša, atzīstot, ka tiem uzņēmumiem, kuri ilgtermiņā ir strādājuši pie sava zīmola atpazīstamības un nostiprinājuši ziņu par savām vērtībām, nebūs problēmas īstenot veiksmīgas pārdošanas kampaņas.

"Uzņēmēji no savas puses bieži nesaprot, kāpēc nauda ir jātērē zīmolam. Taču patērētājs domā - ja es tevi nezinu, es no tevis nepirkšu. Protams, ka tad vēl ieslēdzas cenu faktors, taču arī tas nav viennozīmīgs. Izdevīgums mijas ne vien ar zemāku cenu, bet arī ar zīmola uzticamību, kas katram cilvēkam ir svarīga. Ja ieraugi kaut ko nezināmā saitē, tu tomēr apskaties tā pieejamību vietnēs, kuras pierādījušas savu lojalitāti. Tu drīzāk esi gatavs samaksāt par 5% dārgāk, zinot, ka tevi neapkrāps," skaidro R. Macieša, uzsverot, ka ar pārdošanas baneri nav iespējams pastāstīt par vērtībām: "Zīmolu kampaņas un pārdošanas kampaņas nevar likt vienā katlā. Taču, ignorējot kādu no šiem komponentiem, diez vai izdosies sasniegt vēlamo, jo mārketings tomēr ir kopums, kurā izmantotie rīki cits citu papildina."

Tikmēr, atgriežoties pie aptaujas datiem, 20% respondentu norādīja, ka mēdz uzklikšķināt uz reklāmas banneriem, sērfojot internetā, kamēr 69% atzina, ka uz tiem uzspiest izvairās. Turklāt 7% respondentu reklāmu neredz, jo lieto reklāmas bloķētāju "AdBlock". Te gan mediju stratēģis atgādina, ka lielākoties iemesls neklikšķināt uz reklāmām ir gluži vienkāršs - attiecīgais piedāvājums nav aktuāls. Ja jau reiz uz banera ir uzklikšķināts un tas nav interesējis, smadzenes automātiski to "slēdz ārā". Tieši tā arī strādā algoritms, kas patērētājam nemanot atlasa interesējošo. Taču stratēģis ir pārliecināts, ka šobrīd uzņēmumiem, lai veicinātu zīmola atpazīstamību un pārdošanu, nav vēl labāka un efektīvāka rīka kā internetā izvietota reklāma.

"Interneta reklāma šobrīd ir tik pieejama, ka mūsdienās tas ir standarta rīks jebkuram pakalpojumus sniedzošam uzņēmumam. Jā, protams, tā ir investīcija, taču tā ir daudz izsekojamāka, saprotamāka, uz auditoriju strādājošāka, ar lielākām tārgetācijas iespējām. Interneta vide var sniegt daudz informācijas - no lapā pavadītā laika līdz pat iemeslam, kāpēc cilvēks uz tās uzklikšķinājis. Tas ir tas, kas veido jebkuru pārdošanas stratēģiju," rezumē mediju stratēģis.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

Rekomendējam



ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Vidzemes tūrisma uzņēmēja: sezonas laikā visbiežāk viesojas latvieši (+VIDEO)

Cilvēki galvenokārt par kempingu uzzina no citiem viesiem, tīmekļvietnes, vietnēm Facebook un Instagram, vietnes TikTok.

Ekonomika Tet izsolēs piedāvās iegādāties īpašumus Daugavpilī un Ventspilī

Tehnoloģiju uzņēmums SIA "Tet" izsolēs piedāvās iegādāties īpašumus Daugavpilī un Ventspilī, liecina kompānijas publiskotā informācija oficiālajā izdevumā "Latvijas vēstnesis".

Ekonomika Baltijas valstīs degvielas cenas pagājušajā nedēļā pamatā samazinājās

Pagājušajā darba nedēļā Baltijas galvaspilsētās degvielas cenas samazinājās, izņemot benzīna cenu Rīgā, liecina aģentūras LETA apkopotie dati.

Ekonomika Aizkavējusies Preses nama kvartāla pirmās kārtas būvniecība

Līdz nākamajam gadam pagarināts "Preses nama kvartāla" pirmās kārtas būvdarbu pabeigšanas termiņš, šonedēļ raksta Lietuvas laikraksts "Verslo žinios".

Lasiet arī

Sabiedrība Latvijā 35% iedzīvotāju bez interneta spētu izturēt ne ilgāk par trim stundām

Latvijā 35% iedzīvotāju atzinuši, ka darba dienas vakaros bez piekļuves internetam spētu izturēt ne ilgāk par trīs stundām, liecina informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) pakalpojuma sniedzēja "Bite" veiktā aptauja.

Ekonomika X sāk iekasēt maksu no jauniem lietotājiem par pamatfunkcijām

Miljardierim Īlonam Maskam piederošā sociālās saziņas platforma "X", kas agrāk bija pazīstama kā "Twitter", izmēģinājuma režīmā Jaunzēlandē un Filipīnās sākusi iekasēt maksu no jauniem lietotājiem par tādām pamatfunkcijām kā ierakstu publiskošana.

Sabiedrība Latvijā 58% iedzīvotāju iepērkas internetā, jo tas ietaupa laiku

Vairāk nekā puse jeb 58% Latvijas iedzīvotāju par galveno priekšrocību, iepērkoties internetā, uzskata ietaupīto laiku, secināts bankas "Citadele" tiešsaistes maksājumu risinājuma "Klix" veiktajā aptaujā.

Ekonomika ES ievieš jaunus noteikumus tehnoloģiju uzņēmumiem

Eiropas Savienībā (ES) piektdien stājies spēkā stājies Digitālo pakalpojumu akta (DSA) pirmais posms, kura nolūks ir panākt, lai pasaulē lielākie tehnoloģiju uzņēmumi apkarotu nelikumīgu saturu un garantētu lietotāju drošību internetā.