• Armanda,
  • Armands
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Riteņbraukšana un nakts vilcieni: par ko Briškens runās Briselē (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 07:09, 03.04.2024


ES transporta ministru sanāksme sāksies ar sesiju par videi draudzīgu satiksmi.


Rīgas mērs Vilnis Ķirsis (pa kreisi) atbalsta riteņbraukšanas modi.

2024. gada 3.-4. aprīlī Briselē, Beļģijā notiks Eiropas Savienības Transporta ministru neformālā sanāksme par aktīvu mobilitāti, dzelzceļa savienojamību starp Eiropas pilsētām, kā arī par Eiropas transporta tīklu noturību, ņemot vērā ģeopolitiskos satricinājumus un klimata pārmaiņas, kas būs ES transporta nozares svarīgākais izaicinājums tuvākajos gados.

Latvijas delegācijas vadītājs: Kaspars Briškens, Latvijas Republikas Satiksmes ministrs. Delegācija: Ģirts Dubkēvičs, Satiksmes ministrijas Parlamentārais sekretārs; Ģirts Bramans, Satiksmes ministrijas nozares padomnieks.

Transporta ministru sanāksme sāksies ar sesiju par videi draudzīgu transportu, ņemot vērā, ka transports ir Eiropas ekonomikas sektors, kam nav izdevies samazināt emisijas un tās kopumā ir pat augušas.

Rīta sesija ir veltīta tēmai “Aktīvā mobilitāte un riteņbraukšana- no deklarācijas līdz rīcībai”. Ņemot vērā, ka COVID-19 pandēmija izraisīja ievērojamu riteņbraukšanas izrāvienu, Beļģijas Prezidentūra savā diskusiju papīrā uzsver, ka tam ir būtiska nozīme ne tikai uz mobilitāti un vidi, bet arī uz cilvēka veselību. Tāpat riteņbraukšanai ir pozitīva ietekme uz ekonomiku, ņemot vērā, ka tās veicināšana var mazināt satiksmes sastrēgumus. 2022. gadā, balstoties uz 3 Beniluksa valstu iniciatīvu, sešu valstu alianse parakstīja Eiropas riteņbraukšanas deklarāciju, kas pēc dažādiem procesiem ir rezultējies Eiropas Savienības deklarācijā par riteņbraukšanu, ko izstrādāja Eiropas Komisija.

2024. gada sākumā Beļģijas Prezidentūra organizēja augsta līmeņa konferenci par riteņbraukšanu, kuras ietvaros identificēja trīs galvenās politikas jomas:

1. Jāattīsta veloinfrastruktūra;

2. Šī joma paredz būtiskas iespējas ekonomikai;

3. Informācijas apmaiņa.

Prezidentūra aicinās ministrus diskutēt par labākajām velosatiksmes iniciatīvām un par to, kuras no Eiropas Riteņbraukšanas stratēģijas aktivitātēm ir būtiskākās. Pēc diskusijām paredzēta Eiropas Riteņbraukšanas stratēģijas parakstīšana starp Eiropas Komisiju, Eiropas Parlamentu un Padomi.

Diskusijās Latvija uzsvērs, ka kopumā redzam to, ka arī Latvijas sabiedrībā notiek paradumu maiņa un riteņbraukšana kļūst arvien populārāka, līdz ar to novirzām finansējumu infrastruktūras izveidei, kam ir būtiska loma. Jāuzsver, ka infrastruktūrai ir jābūt drošai. Līdz ar to būtiska loma šajā procesā ir arī vietējām pašvaldībām un tam, ka tās atzīst, ka veloinfrastruktūra ir būtiska un tiek realizēti projekti tās izveidē.

"Šajā sakarā jāuzsver, ka būtisku atbalstu sniedz ES pieejamais finansējums, - pauž Latvijas Satiksmes ministrija, -ES līmeņa aktivitātēs redzam, ka informācijas apmaiņa par labāko praksi var sniegt būtisku ieguldījumu un atbalstu nacionālā līmeņa aktivitātēm, piemēram, sekojošās jomās:

1. izglītība un apmācība;

2. drošas infrastruktūras parametri;

3. pasākumi, kas veicina riteņbraucēju drošību;

4. darba devēju iniciatīvas, kas var atbalstīt riteņbraukšanu;

5. sinerģijas starp visiem trim līmeņiem - valsts reģionālo un pašvaldību".

Prezidentūra aicinās ministrus diskutēt par to, kā Eiropā veicināt nakts vilcienus un kā labāk optimizēt dzelzceļa jaudas pārvaldību un labāk savienot nacionālos dzelzceļus.

Latvija diskusijās uzsvērs, ka patlaban mēs attīstām un izbūvējam Rail Baltica ātrgaitas līniju, kas ir Latvijas prioritāte dzelzceļa attīstības jautājumā, lai nodrošinātu starptautiskos dzelzceļa pasažieru pārvadājumus.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Rīgas mežsaimniecībā ir izstrādāta perspektīva līdz 2035. gadam (+VIDEO)

Virsmērķis: nodrošināt finanšu ilgtspēju un attīstīt jaunus pakalpojumus.

Ekonomika «airBaltic» akciju publisko piedāvājumu plāno izsludināt gada otrajā pusē

Latvijas nacionālā aviokompānija "airBaltic" akciju publisko piedāvājumu plāno izsludināt gada otrajā pusē, pirmdien intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam "Rīta panorāma" sacīja aviokompānijas izpilddirektors Martins Gauss.

Ekonomika Būtiski sarucis Ventspils ostas termināļos pārkrauto kravu apmērs

Ventspils ostas termināļos šogad pirmajos trijos mēnešos pārkrauti 2,349 miljoni tonnu kravu, kas ir par 25,2% mazāk nekā 2023.gada attiecīgajā periodā, liecina Satiksmes ministrijas publiskotā informācija.

Ekonomika Baltijas valstu finanšu ministri tiekas ar ASV investoriem

Piektdien, 19. aprīlī, ikgadējās Pasaules Bankas grupas (PBG) un Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) pilnvarnieku pavasara sanāksmē Vašingtonā notika ASV Tirdzniecības kameras rīkota Baltijas finanšu ministru apaļā galda diskusija, informēja VS.LV Finanšu ministrijā.

Lasiet arī

Sabiedrība Rinkēvičs: «Pasažieru vilcienu» valde ir atbildīga par visu

Jautājumā par elektrovilcieniem AS "Pasažieru vilciens" valde ir atbildīga par visu, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" norādīja Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

Kriminālziņas Viens no jaunajiem elektrovilcieniem apķēpāts ar grafiti

Viens no jaunajiem Čehijas uzņēmuma "Škoda Vagonka" elektrovilcieniem ir apķēpāts ar grafiti, aģentūrai LETA apstiprināja AS "Pasažieru vilciens" (PV) pārstāvji.

Sabiedrība PV piektdienas rītā atcēlis divus vilciena reisus Skultes līnijā

AS "Pasažieru vilciens" (PV) piektdienas rītā atcēlis divus vilciena reisus Skultes līnijā, liecina kompānijas publiskotā informācija.

Sabiedrība «Pasažieru vilcienam» ceturtdien plānots iecelt pagaidu padomi

AS "Pasažieru vilciens" ceturtdien varētu tik iecelta pagaidu padome, intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam "Rīta panorāma" sacīja Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretāra pienākumu izpildītāja un "Pasažieru vilciena" kapitāldaļu turētāja Ligita Austrupe.