• Ilvija,
  • Marlēna,
  • Ziedone
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Elektrības vidējā cena pagājušajā nedēļā Latvijā palielinājās par 31%

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 20:48, 25.03.2024


Elektroenerģijas vidējā cena pagājušajā nedēļā Latvijā palielinājās par 31% un bija 84,46 eiro par megavatstundu (MWh), informē AS "Latvenergo" pārstāvji.


Foto: LETA

Pagājušajā nedēļā elektroenerģijas cenas "Nord Pool" tirdzniecības apgabalos gan pieauga, gan samazinājās. Nedēļas elektroenerģijas cena Baltijas valstīs vienoti palielinājās par 31% un bija 84,46 eiro par MWh.

"Nord Pool" sistēmas cena pagājušajā nedēļā pieauga par 2% un bija 55,22 eiro par MWh. Elektroenerģijas vidējā cena Polijā pagājušajā nedēļā bija 85,23 eiro par MWh, Vācijā - 66,79 eiro par MWh, bet Austrijā elektroenerģijas cena vidēji bija 65,81 eiro par MWh.

Pagājušajā nedēļā "Nord Pool" sistēmas cenas pieaugumu ietekmēja vēja izstrādes samazinājums Ziemeļvalstīs par 20%, kā arī par 4% mazāka Ziemeļvalstu atomelektrostaciju pieejamība, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu. Tikmēr laika apstākļi Ziemeļvalstīs bija siltāki un mitrāki par normu, kas ļāva elektroenerģijas patēriņam saglabāt nelielu lejupvērstu tendenci, kā arī nodrošināt lielāku ūdens pieteci un mērenu ūdens rezervuāru izpildījuma pieaugumu reģionā.

Baltijā elektroenerģijas cena sekoja līdzi augšupvērstām cenu izmaiņām kaimiņvalstīs. Vienlaikus izteiktāku elektroenerģijas cenas pieaugumu Baltijā veicināja zemāka elektroenerģijas ražošana no atjaunojamajiem energoresursiem - vēja izstrāde kritās par 57%, hidroizstrāde saruka par 16%, bet ražošana saules stacijās bija par 2% mazāka nekā nedēļu iepriekš. Tikmēr enerģijas plūsmas uz Baltiju pieauga par 34%, salīdzinot iepriekšējo nedēļu.

"Nord Pool" biržas informācija liecina, ka Somijas-Igaunijas starpvalstu savienojuma "EstLink 2" remontdarbi ir pagarināti līdz šā gada 31.augustam. Tādējādi no kopējās Somijas-Igaunijas starpvalstu savienojumu uzstādītās jaudas - 1016 megavatiem (MW) - līdz augusta beigām būs pieejami tikai 358 MW, kas būtiski ierobežo elektroenerģijas importa un eksporta iespējas starp Ziemeļvalstīm un Baltijas valstīm.

"Nord Pool" reģionā elektroenerģijas patēriņš bija 8615 gigavatstundas (GWh), bet izstrādes apmēri - 8975 GWh.

Kopējais elektroenerģijas patēriņš Baltijā pieauga par 3% un bija 536 GWh. Latvijā patērētās elektroenerģijas apmērs bija par 4% lielāks nekā nedēļu iepriekš - 128 GWh. Igaunijā patēriņš pieauga par 1% - līdz 167 GWh, bet Lietuvā tika patērēta 241 GWh elektroenerģijas, kas ir pieaugums par 3% salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu.

Elektroenerģijas izstrāde Baltijas valstīs kritās par 17%, un kopā tika saražotas 357 GWh. Latvijā elektroenerģijas izstrādes apmērs samazinājās par 11% - līdz 172 GWh. Igaunijā izstrāde saruka par 12%, un tika saražota 81 GWh, bet Lietuvā elektroenerģijas ražošana kritās par 27% un bija 104 GWh.

Pagājušajā nedēļā izstrādes apjoms pret patēriņu Latvijā bija 2,3 reizes, Igaunijā - 48%, bet Lietuvā - 43%. Baltijas valstīs tika saražoti 67% no reģionā patērētās elektroenerģijas apjoma.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Neskatoties uz finanšu krīzi Rēzeknē, siltumtīklu remonts turpinās (+VIDEO)

Uzsvars tiek likts uz atjaunojamo enerģijas avotu izmantošanu un CO2 emisiju samazināšanu.

Ekonomika Ik gadu uz elektroenerģijas uzskaiti tiks ietaupīti vairāk nekā 11 miljoni eiro

Statistiskā verificēšana ļaus minimizēt izmaksas, jo tiks pārbaudīti tikai atsevišķi skaitītāji, turklāt turpmāk tas notiks retāk.

Ekonomika «Gazprom» akcijas cena krītas pēc lēmuma neizmaksāt dividendes

Krievijas valsts dabasgāzes lieluzņēmuma "Gazprom" akcijas cena Maskavas biržā pirmdienas vakarā kritās pēc tam, kad kļuva zināms, ka kompānija neizmaksās dividendes par 2023.gadu.

Ekonomika Austrālijā varētu būt pieprasīti Latvijas koka būvmateriāli (+VIDEO)

Zaļais kontinents ir sācis miljardu dolāru vērtu mājokļu pārbūves programmu.

Lasiet arī

Sabiedrība Elektroenerģijas vidējā cena aprīlī Latvijā samazinājusies par 9%

Elektroenerģijas vidējā cena šogad aprīlī Latvijas tirdzniecības apgabalā bija 60,25 eiro par megavatstundu (MWh), kas ir par 12% mazāk nekā martā un par 9% mazāk nekā 2023.gada aprīlī, liecina Latvijas pārvades sistēmas operatora AS "Augstsprieguma tīkls" sagatavotais elektroenerģijas tirgus apskats.

Ekonomika Būtiski mainīti principi, pēc kādiem mājsaimniecības nodod elektrību tīklā

Atbilstoši grozījumiem Elektroenerģijas tirgus likumā ar maiju sāks darboties neto norēķinu sistēma, kas paredz mājsaimniecību ar saules paneļiem savstarpējos norēķinus naudas izteiksmē.

Ekonomika Latvijā pēc 2030.gada sagaidāms straujāks elektroenerģijas patēriņa pieaugums

Latvijā pēc 2030.gada sagaidāms straujāks elektroenerģijas patēriņa pieaugums, un no 2030. līdz 2035.gadam patēriņa pieaugums var sasniegt līdz pat 100%, liecina AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) uzdevumā veiktā starptautiskās auditoru kompānijas "KPMG" pētījuma rezultāti par patēriņa attīstības tendencēm Baltijas valstīs un Ziemeļvalstīs.

Ekonomika SPRK: Latvija sedz vairāk nekā 3/4 no elektroenerģijas vajadzībām (+VIDEO)

Liela daļa mājsaimniecību, kuras līgumus slēgušas laikā, kad cenas bija augstas, ir nofiksējušas šo cenu līmeni ilgākam periodam.