• Alfs,
  • Bernadeta,
  • Mintauts
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Finansējums tiks piešķirts kokapstrādei, mēbeļu nozarei, farmaceitikai (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 09:52, 04.03.2024


Aizdevums ar kapitāla atlaidi lielu investīciju projektu īstenošanai paredzēts vidējiem un lieliem komersantiem.


Latvijā kvalitatīva produkcija tiek ražota no mūsu pašu koksnes.

Saistībā ar pieaugošo interesi līdz 2. aprīlim pagarināts pieteikšanās termiņš Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) un finanšu institūcijas ALTUM kopīgi īstenotajai programmai "Lielo investīciju aizdevums ar kapitāla atlaidi".

"Lielo investīciju programma piedāvā iespēju uzņēmējiem realizēt liela apjoma investīciju projektus un piesaistīt valsts atbalstu līdz pat 10 miljoniem eiro. Šī programma ir pieejama kā vietējā kapitāla uzņēmumiem, tā arī ārvalstu investoriem. Daļa no LIAA uzrunātajiem ārvalstu investoriem savu gala lēmumu par ienākšanu Latvijā pieņems tieši balstoties uz šīs atbalsta programmas rezultātiem," stāsta LIAA direktora pienākumu izpildītāja Iveta Strupkāja.

Līdz šim atbalsta programmas ietvaros ALTUM pieņēmis 13 pozitīvus lēmumus par atbalsta piešķiršanu, kuru kopējā summa pārsniedz 279 miljonus eiro, un pieteiktās kapitāla atlaides apjoms ir 75 miljoni eiro. Apstiprinātie investīciju projekti tiks īstenoti Pierīgā, Vidzemē, Zemgalē, Kurzemē un Latgalē, aptverot tādas nozares kā kokapstrāde, mēbeļu ražošana, farmaceitisko vielu ražošana, stikla šķiedra un šķiedru cementu izstrādājumu ražošana.

Aizdevums ar kapitāla atlaidi lielu investīciju projektu īstenošanai paredzēts vidējiem un lieliem komersantiem, kuri plāno veikt vismaz 10 miljonu eiro investīcijas ražošanas uzsākšanā, paplašināšanā un efektivizācijā. Kad projekts īstenots un sasniegti rezultāti, tiek dzēsta daļa no projekta īstenošanai ņemtā aizdevuma.

Kopējais programmas 3. kārtā pieejamais finansējums ir 70 miljoni eiro. Kapitāla atlaide var segt līdz 30% no projekta attiecināmajām izmaksām, bet ne vairāk kā 10 miljonus eiro.

Atbalsta programmas mērķis ir sniegt uzņēmumiem atbalstu, lai tie īstenotu dzīvotspējīgus projektus, kas veicina attīstību, konkurētspēju, eksporta apjoma palielināšanu, kā arī jaunu iekārtu un tehnoloģisko procesu ieviešanu. Tāpat programmas mērķis ir attīstīt produktus ar augstāku pievienoto vērtību un kopumā palielināt Latvijas eksporta apjomu.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Naftas cenas krītas cerībā uz deeskalāciju Tuvajos Austrumos

Naftas cenas pasaulē pirmdien kritās, tirgus dalībniekiem cerot uz deeskalāciju Tuvajos Austrumos, neraugoties uz Irānas triecienu Izraēlai.

Ekonomika Eksperts: vairāk nekā puse pircēju Latvijā krīt uz reklāmas baneriem (+VIDEO)

Šobrīd uzņēmumiem, lai veicinātu zīmola atpazīstamību un pārdošanu, nav vēl labāka un efektīvāka rīka kā internets.

Ekonomika ASV: Baltijas valstu energosistēmas pašlaik ir diezgan drošas

Baltijas valstu energosistēmas pašlaik ir diezgan drošas, intervijā aģentūrai LETA uzsvēra ASV valsts sekretāra vietnieks energoresursu jautājumos Džefrijs Pjats, kurš pagājušajā nedēļā apmeklēja Baltijas valstis.

Ekonomika Rīgā diskutēs par Centrāltirgus attīstības modeļiem

SIA "Rīgas nami" un Rīgas Centrāltirgus telpiskās attīstības koncepcijas izstrādātājs SIA "Wealth.Investments" 18.aprīlī organizēs diskusiju par Rīgas Centrāltirgus nākotnes attīstības scenārijiem un iespējamo tirgus funkciju paplašināšanos.

Lasiet arī

Kriminālziņas Rīgas pašvaldība atkāpsies no sadarbības ar arābu investoru, ja...

Rīgas pašvaldība atkāpsies no sadarbības ar potenciālo Andrejsalas investoru Mohamedu Ali Alabbaru, ja atklāsies viņa saistība ar Baltkrieviju, aģentūru LETA informēja Rīgas domē.

Ekonomika Arābu uzņēmējs sola Rīgai 3 miljardu eiro investīciju piesaisti

Rīgas domes priekšsēdētājs Vilnis Ķirsis (JV) un Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) uzņēmējs un nekustamo īpašumu attīstītāja kompānijas "Eagle Hills" vadītājs Mohameds Ali Alabbars šodien parakstīja sadarbības memorandu par Andrejsalas apkaimes teritorijas attīstību, informē Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļa.

Pasaule Kremlis sagatavojis sarakstu ārvalstu investoru aktīvu konfiskācijai

Krievija ir sagatavojusi sarakstu ar ārvalstu investoru aktīviem, ko gatavojas konfiscēt Centrālās bankas iesaldēto rezervju konfiskācijas gadījumā, piektdien paziņojis Kremļa preses pārstāvis Dmitrijs Peskovs.

Ekonomika Eirozonas investoru pārliecībai novembrī trīs mēnešos pirmais kāpums

Investoru pārliecības indekss eirozonā šā gada novembrī palielinājies līdz mīnus 18,6 punktiem salīdzinājumā ar mīnus 21,9 punktiem oktobrī, tādējādi reģistrēts pēdējos trīs mēnešos pirmais kāpums, liecina tirgus izpētes uzņēmuma "Sentix" veiktās aptaujas rezultāti.