• Armanda,
  • Armands
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Finansējums tiks piešķirts kokapstrādei, mēbeļu nozarei, farmaceitikai (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 09:52, 04.03.2024


Aizdevums ar kapitāla atlaidi lielu investīciju projektu īstenošanai paredzēts vidējiem un lieliem komersantiem.


Latvijā kvalitatīva produkcija tiek ražota no mūsu pašu koksnes.

Saistībā ar pieaugošo interesi līdz 2. aprīlim pagarināts pieteikšanās termiņš Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) un finanšu institūcijas ALTUM kopīgi īstenotajai programmai "Lielo investīciju aizdevums ar kapitāla atlaidi".

"Lielo investīciju programma piedāvā iespēju uzņēmējiem realizēt liela apjoma investīciju projektus un piesaistīt valsts atbalstu līdz pat 10 miljoniem eiro. Šī programma ir pieejama kā vietējā kapitāla uzņēmumiem, tā arī ārvalstu investoriem. Daļa no LIAA uzrunātajiem ārvalstu investoriem savu gala lēmumu par ienākšanu Latvijā pieņems tieši balstoties uz šīs atbalsta programmas rezultātiem," stāsta LIAA direktora pienākumu izpildītāja Iveta Strupkāja.

Līdz šim atbalsta programmas ietvaros ALTUM pieņēmis 13 pozitīvus lēmumus par atbalsta piešķiršanu, kuru kopējā summa pārsniedz 279 miljonus eiro, un pieteiktās kapitāla atlaides apjoms ir 75 miljoni eiro. Apstiprinātie investīciju projekti tiks īstenoti Pierīgā, Vidzemē, Zemgalē, Kurzemē un Latgalē, aptverot tādas nozares kā kokapstrāde, mēbeļu ražošana, farmaceitisko vielu ražošana, stikla šķiedra un šķiedru cementu izstrādājumu ražošana.

Aizdevums ar kapitāla atlaidi lielu investīciju projektu īstenošanai paredzēts vidējiem un lieliem komersantiem, kuri plāno veikt vismaz 10 miljonu eiro investīcijas ražošanas uzsākšanā, paplašināšanā un efektivizācijā. Kad projekts īstenots un sasniegti rezultāti, tiek dzēsta daļa no projekta īstenošanai ņemtā aizdevuma.

Kopējais programmas 3. kārtā pieejamais finansējums ir 70 miljoni eiro. Kapitāla atlaide var segt līdz 30% no projekta attiecināmajām izmaksām, bet ne vairāk kā 10 miljonus eiro.

Atbalsta programmas mērķis ir sniegt uzņēmumiem atbalstu, lai tie īstenotu dzīvotspējīgus projektus, kas veicina attīstību, konkurētspēju, eksporta apjoma palielināšanu, kā arī jaunu iekārtu un tehnoloģisko procesu ieviešanu. Tāpat programmas mērķis ir attīstīt produktus ar augstāku pievienoto vērtību un kopumā palielināt Latvijas eksporta apjomu.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Vasarā airBaltic nodrošinās speciālos reisus uz Liepāju. Cik maksā lidojums?

Latvijas nacionālā aviokompānija "airBaltic" šogad jūlijā un augustā nodrošinās speciālos reisus uz Liepāju, liecina informācija "airBaltic" mājaslapā.

Ekonomika Rīgas mežsaimniecībā ir izstrādāta perspektīva līdz 2035. gadam (+VIDEO)

Virsmērķis: nodrošināt finanšu ilgtspēju un attīstīt jaunus pakalpojumus.

Ekonomika «airBaltic» akciju publisko piedāvājumu plāno izsludināt gada otrajā pusē

Latvijas nacionālā aviokompānija "airBaltic" akciju publisko piedāvājumu plāno izsludināt gada otrajā pusē, pirmdien intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam "Rīta panorāma" sacīja aviokompānijas izpilddirektors Martins Gauss.

Ekonomika Būtiski sarucis Ventspils ostas termināļos pārkrauto kravu apmērs

Ventspils ostas termināļos šogad pirmajos trijos mēnešos pārkrauti 2,349 miljoni tonnu kravu, kas ir par 25,2% mazāk nekā 2023.gada attiecīgajā periodā, liecina Satiksmes ministrijas publiskotā informācija.

Lasiet arī

Sabiedrība Pastāv risks šogad neizmantot vairāk nekā 500 miljonus eiro ES fondu investīciju

Konstatēts risks šogad neizmantot vairāk nekā 500 miljonus eiro Eiropas Savienības (ES) fondu investīciju, teikts Finanšu ministrijas (FM) informatīvajā ziņojumā par ES fondu un Atveseļošanas fonda (AF) plāna ieviešanas statusu 2023.gada decembrī - 2024.gada janvārī, kuru otrdien, 20.februārī, uzklausīs valdība.

Ekonomika Nākamajos 5 gados mēs redzēsim jaunuzņēmumu uzplaukumu (+VIDEO)

Viens daudzsološs uzņēmums var saņemt līdz 3 000 000 eiro.

Ekonomika Somijas elektronisko komponenšu ražotājs atvērs rūpnīcu Liepājā

Sadarbojoties Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrai (LIAA) un Liepājas speciālajai ekonomiskajai zonai (SEZ) panākta vienošanās par Somijas uzņēmuma "Crimppi" rūpnīcas izveidi Liepājā, informē LIAA pārstāvji.

Kriminālziņas Rīgas pašvaldība atkāpsies no sadarbības ar arābu investoru, ja...

Rīgas pašvaldība atkāpsies no sadarbības ar potenciālo Andrejsalas investoru Mohamedu Ali Alabbaru, ja atklāsies viņa saistība ar Baltkrieviju, aģentūru LETA informēja Rīgas domē.