• Armanda,
  • Armands
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Elektroenerģijas vidējā cena februārī Latvijā samazinājās par 34,3%

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 14:44, 04.03.2024


Elektroenerģijas vidējā cena februārī Latvijas tirdzniecības apgabalā bija 74,78 eiro par megavatstundu (MWh), kas ir par 36% mazāk nekā janvārī un par 34,4% mazāk nekā 2023.gada februārī, liecina Latvijas pārvades sistēmas operatora AS "Augstsprieguma tīkls" sagatavotais elektroenerģijas tirgus apskats.Elektroenerģijas cenas visās trīs Baltijas valstīs februārī samazinājās - Igaunijā elektroenerģijas cena bija 75,52 eiro par MWh, kas ir par 40% mazāk nekā janvārī, bet par 33,2% mazāk nekā 2023.gada februārī. Savukārt Lietuvā elektroenerģijas cena bija 74,78 eiro par MWh, kas ir par 36% mazāk salīdzinājumā ar janvāri, un par 34,8% mazāk salīdzinājumā ar 2023.gada attiecīgo periodu.

Februārī vērojams vidējās elektroenerģijas cenu samazinājums arī visos pārējos Baltijas valstu starpsavienotajos elektroenerģijas tirdzniecības apgabalos - Somijā par 51% salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi, bet par 35,6% mazāk nekā gadu iepriekš un bija 51,58 eiro par MWh. Zviedrijas ceturtajā elektroenerģijas cena bija 49, 25 eiro par MWh, kas ir par 34% mazāk nekā janvārī, bet par 46,3% mazāk nekā 2023.gada februārī. Savukārt Polijā elektroenerģijas cena bija 75,95 eiro par MWh, kas ir par 19% mazāk nekā janvārī, bet par 44,5% mazāk nekā 2023.gada februārī.

Cenu samazinājumu galvenokārt veicināja siltāki laikapstākļi, kas sekmēja elektroenerģijas patēriņa samazinājumu, zemāka gāzes cena un palu laika iestāšanās Latvijas upēs, kas veicināja lielāku elektroenerģijas izstrādi hidroelektrostacijās.

Salīdzinot importētās elektroenerģijas apjomu uz Baltijas valstīm ar iepriekšējo mēnesi, tas kopumā ir samazinājies par 18%, bet salīdzinājumā ar 2023.gada februāri, importētās elektroenerģijas apjoms Baltijā samazinājies par 19,3%.

Jau ziņots, ka 26.janvārī bojājuma dēļ neplānoti tika atslēgts "EstLink 2" elektroenerģijas savienojums starp Somiju un Igauniju, kā rezultātā pārvades jauda starp Somiju un Igauniju ir samazināta par 650 megavatiem (MW), tādējādi kopējā pārvades jauda samazinājās līdz 350 MW, ko nodrošina "Estlink 1".

"Augstsprieguma tīkla" pārstāvji norāda, ka Latvijas energosistēmas ģenerējošās jaudas ir pietiekamas, lai nosegtu Latvijas patēriņu, kā arī eksportētu elektroenerģiju uz Lietuvu un Igauniju. Papildus tam, atslēgums nav ietekmējis "Nord Pool" biržas elektroenerģijas cenas un tās turpina būt stabilas. Patlaban tiek prognozēts, ka starpsavienojuma remonts varētu ilgt līdz 2024.gada augusta beigām.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Vasarā airBaltic nodrošinās speciālos reisus uz Liepāju. Cik maksā lidojums?

Latvijas nacionālā aviokompānija "airBaltic" šogad jūlijā un augustā nodrošinās speciālos reisus uz Liepāju, liecina informācija "airBaltic" mājaslapā.

Ekonomika Rīgas mežsaimniecībā ir izstrādāta perspektīva līdz 2035. gadam (+VIDEO)

Virsmērķis: nodrošināt finanšu ilgtspēju un attīstīt jaunus pakalpojumus.

Ekonomika «airBaltic» akciju publisko piedāvājumu plāno izsludināt gada otrajā pusē

Latvijas nacionālā aviokompānija "airBaltic" akciju publisko piedāvājumu plāno izsludināt gada otrajā pusē, pirmdien intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam "Rīta panorāma" sacīja aviokompānijas izpilddirektors Martins Gauss.

Ekonomika Būtiski sarucis Ventspils ostas termināļos pārkrauto kravu apmērs

Ventspils ostas termināļos šogad pirmajos trijos mēnešos pārkrauti 2,349 miljoni tonnu kravu, kas ir par 25,2% mazāk nekā 2023.gada attiecīgajā periodā, liecina Satiksmes ministrijas publiskotā informācija.

Lasiet arī

Ekonomika Elektroenerģijas vidējā cena februārī sarukusi par 36%

Elektroenerģijas vidējā cena februārī Latvijā salīdzinājumā ar janvāri sarukusi par 36% un bija 74,78 eiro par megavatstundu (MWh), jaunākajā AS "Latvenergo" elektroenerģijas tirgus apskatā norāda kompānijas tirdzniecības analītiķe Karīna Viskuba.

Ekonomika Vidējā elektroenerģijas cena Latvijā februārī samazinājās par 36%!

Cenu samazinājumu galvenokārt veicināja siltāki laikapstākļi, kas sekmēja elektroenerģijas patēriņa samazinājumu, zemāka gāzes cena un palu laika iestāšanās Latvijas upēs, kas veicināja lielāku elektroenerģijas izstrādi hidroelektrostacijās.

Kriminālziņas Marta sākumā Latvijā vīrietis miris no elektrotraumas

Marta otrajā nedēļā kāds vīrietis Latvijā saņēmis nāvējošu elektriskās strāvas triecienu, aģentūru LETA informēja AS "Sadales tīkls" pārstāvji.

Ekonomika Elektroenerģijas vidējā cena janvārī palielinājusies par 32%

Elektroenerģijas vidējā cena janvārī Latvijā salīdzinājumā ar decembri pieaugusi par 32% un bija 117,16 eiro par megavatstundu (MWh), norādīts jaunākajā AS "Latvenergo" elektroenerģijas tirgus apskatā.