• Baņuta,
  • Vilija,
  • Vits,
  • Žermēna
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


EM: pēdējos mēnešos ekonomikā ir krituma negatīvā ietekme (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 07:14, 02.03.2024


Depopulācija valstī ietekmē arī bezdarba samazināšanos.Tautsaimniecībā nodarbināto iedzīvotāju skaits pagājušajā gadā kopumā samazinājies par 0,2% jeb diviem tūkstošiem līdz 884,2 tūkstošiem, ziņoja Finanšu ministrija. Ceturtajā ceturksnī nodarbināto skaits bijis par 1,4% jeb 12,9 tūkstošiem mazāks nekā 2022. gada attiecīgajā ceturksnī.

Tomēr kopumā situāciju darba tirgū, neskatoties uz nelielo pasliktinājumu un bezdarba pieaugumu pēdējos mēnešos, turpina noteikt darbspējas vecuma iedzīvotāju skaita samazināšanās demogrāfisko procesu rezultātā. Līdz ar to 2024. gadā kopumā bezdarbs varētu saglabāties pagājušā gada līmenī, bet pēc tam līdz ar straujāku ekonomikas izaugsmi, atjaunojoties spēcīgākam pieprasījumam ārējos tirgos un augot iedzīvotāju patēriņam Latvijā, bezdarbs turpinātu samazināties.

Saskaņā ar Finanšu ministrijas februāra sākumā aktualizētajām makroekonomisko rādītāju prognozēm 2025. gadā bezdarba līmenis varētu noslīdēt līdz 6,0%, bet nākamajos gados pietuvoties 5% rādītājam. Nodarbināto skaitu būtiskāk ietekmēs iedzīvotāju skaita samazināšanās, un tas nākamajos gados prognozējams kā stabils ar nelielu 0,3% ikgadēju samazinājumu laikā no 2026. gada.

Pēdējos mēnešos ekonomikas krituma negatīvā ietekme darba tirgū ir sākusi atspoguļoties, lai arī ar ļoti lielu laika nobīdi, un ceturtajā ceturksnī bezdarbs ir palielinājies līdz 6,8% no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem, salīdzinot ar 6,5% trešajā ceturksnī.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Nodokļu darba grupa apturējusi darbu pie nodokļu sistēmas pilnveidošanas

Nodokļu politikas pilnveidošanas koordinēšanas grupa apturējusi darbu pie nodokļu sistēmas pilnveidošanas, piektdien intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam "Rīta panorāma" sacīja Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) prezidents Andris Bite.

Ekonomika Iecavā saules ganībās jau ir 100 aitas (+VIDEO)

Tas varētu būt viens no risinājumiem, kā veiksmīgi apsaimniekot un izmantot apbūvēto teritoriju.

Ekonomika Ministrs brīdina: valdībai var nākties meklēt ietaupījumus miljoniem eiro apmērā

Līdz augustam kopā ar politiskajiem un sociālajiem partneriem plānots izstrādāt un vienoties par rīcības plānu, ko darīt ar nākamā gada budžetu.

Ekonomika Saules paneļu saražotās elektroenerģijas daudzums maijā pieaudzis trīs reizes

Latvijā saules paneļu saražotās un sadales sistēmā nodotās elektrības daudzums šogad maijā pārsniedza 60 gigavatstundu (GWh), kas ir trīs reizes vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn, informēja Latvijas elektroenerģijas sadales sistēmas operatora AS "Sadales tīkls" pārstāvji.

Lasiet arī