• Nameda,
  • Ritvaldis,
  • Visvaldis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Vecrīgas graustu izsolē piedāvā iegādāties ar 80 000 eiro sākumcenu

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 16:38, 27.02.2024


Graustu Peitavas ielā, Rīgā, izsolē piedāvā iegādāties ar 80 000 eiro sākumcenu, aģentūru LETA informēja nekustamo īpašumu kompānijas "Latio" pārstāvji.Izsolē piedāvā iegādāties nekustamo īpašumu Peitavas ielā 7, kuru veido vēsturiska trīs stāvu ēka un zemesgabals 189 kvadrātmetru platībā.

Lai gan nams, kas būvēts 18.gadsimtā, šobrīd ir avārijas stāvoklī, un tam piešķirts vidi degradējoša objekta statuss, īpašumam ir apstiprināts būvprojekts - namu plānots pārbūvēt par viesnīcu ar 13 atsevišķiem numuriņiem un kopējo platību 644 kvadrātmetri.

"Latio" informē, ka projekta izstrādes laikā veikta analīze, paredzot ēkas oriģinālo detaļu atjaunošanu un harmonisku apvienošanu ar jauno būvi, iekļaujot celtni Vecrīgas ainavā.

Objekta izsoles sākumcena ir 80 000 eiro, izsoles solis - 500 eiro. Izsoles cena netiek aplikta ar pievienotās vērtības nodokli.

Izsole noslēgsies 2024.gada 15.martā plkst.12.

Informācija Zemesgrāmatā liecina, ka īpašums pieder SIA "Peitavas 7", kuras īpašnieks ir Beļģijas pilsonis Karims Basils.

Jau ziņots, ka Basils plānoja namu pārbūvēt par viesnīcu. Viņa mērķis bija ēkā ierīkot viesnīcu "ar mākslas novirzi". Kopš 2015.gada, kad nams tika iegādāts, īpašnieks ir piesaistījis arhitektus un centies saskaņot būvniecības projektus, tostarp arī ar Nacionālo kultūras mantojuma pārvaldi.

Savukārt Rīgas dome 2018.gada septembrī nolēma piespiedu kārtā sakārtot Peitavas ielas graustu. Daļa ēkas nogruva 2018.gada 17.septembrī. Nams ir atzīts par kultūras pieminekli.

Ēka kopš 2015.gada ir atzīta par A kategorijas graustu, un tai ir piemērota paaugstināta nekustamā īpašuma nodokļa likme 3% apmērā. Pirms tam ēkai nodoklis piemērots nebija, bet kopš klasifikācijas piešķiršanas uzņēmējs ik gadu maksājot sodu 2597 eiro apmērā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Ģeopolitiskā situācija visvairāk negatīvi ietekmē investīciju vidi valstī

Nepalielinot investīcijas, ir grūti iedomāties, ka varēsim sagaidīt Latvijas ekonomikas izrāvienu.

Ekonomika Skolēnu nodarbināšanai vasarā pieteikušies vairāk nekā 800 darba devēji

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) skolēnu vasaras nodarbinātības pasākuma īstenošanai pieteikušies vairāk nekā 800 darba devēji.

Ekonomika Latvijas iedzīvotāji par labāku darbavietu uzskata valsts sektoru

Latvijā 52% iedzīvotāju par labāku darbavietu uzskata valsts sektoru, tviterī raksta pētījumu centra SKDS direktors Arnis Kaktiņš, atsaucoties uz veiktās aptaujas datiem.

Ekonomika Vasarā airBaltic nodrošinās speciālos reisus uz Liepāju. Cik maksā lidojums?

Latvijas nacionālā aviokompānija "airBaltic" šogad jūlijā un augustā nodrošinās speciālos reisus uz Liepāju, liecina informācija "airBaltic" mājaslapā.

Lasiet arī

Sabiedrība Īpašās brokastīs tiks izsolīti Latvijas un Ukrainas slavenību ziedojumi

Par godu Ukrainas Neatkarības dienai ceturtdien no plkst.9 līdz plkst.12 norisināsies labdarības brokastis un izsole, informēja izsoles organizatore Dace Ozola-Slaidiņa.

Ekonomika Uzņēmējiem piedāvā iegādāties viesnīcu ar mēbelēm un iekārtām

Šodien sākas uzņēmumam SIA "Terahouse-Maxcapital" piederošās viesnīcas ēkas Mucenieku ielā 5, Vecrīgā, izsole, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Ekonomika LDz Cargo izsolīs 24 kravas vagonus. Kāda ir sākumcena?

VAS "Latvijas dzelzceļš" meitasuzņēmums SIA "LDz Cargo" šodien izsolē piedāvās iegādāties 24 kravas vagonus ar 90 000 eiro sākuma cenu.

Ekonomika Izsolē pārdod vairākus nekustamos īpašumus Baldonē un Dzērumos

Ķekavas novada pašvaldība elektroniskās izsolēs ar augšupejošu soli pārdos vairākus nekustamos īpašumus Baldonē un Dzērumos, liecina pašvaldības mājaslapā publicētā informācija.