• Alfs,
  • Bernadeta,
  • Mintauts
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Volvo mūsu valstī izrādījās «līderis» viltotu nobraukumu ziņā (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 11:05, 21.02.2024


Pārbaude pirms iegādes ir obligāta jebkuram lietotam auto.


Latvijā vidējais lietotas automašīnas nobraukumus pēc reģistrācijas ir būtiski palielinājies: vēl nesen tie bija līdz maksimums 200 000 km, tad šobrīd sasniedzis jau 250 000 km.

Latvijā 2023.gadā, laika posmā no septembra līdz decembrim, no Beniluksa valstīm - Beļģijas, Nīderlandes un Luksemburgas - tika ievestas 2500 lietotas automašīnas. Negaidīti pārsteidzoši, bet teju katram desmitajam (11%) automobilim tika fiksēts koriģēts odometrs - kopumā "attīti" 30 miljoni km, liecina apkopotie dati par pagājušā gada Latvijā importētajām automašīnām.

Negaidīti, ka no šīm šķietami drošākām valstīm ievestajiem auto vērojams tik augsts krāpniecības risks. No Beniluksa valstīm, kas ierindojas otrajā vietā Latvijā importēto auto apjomā aiz neapšaubāmās līderes Vācijas, četru mēnešu laikā vien teju katra desmitā (11%) pārbaudītā automašīna bijusi ar nepatiesu kopējo nobraukumu. Kopējais krāpnieciskais apjoms sniedzas līdz 30 miljoni km, turklāt arī vidējais rādītājs ir ļoti augsts - 120 tūkstoši km uz vienu auto.

Latvijā ievesto lietoto automašīnu vidū populārākais zīmols ir BMW, taču tam ik gadu strauji tuvojas VOLVO. Paraugoties datos par ievestajiem auto no Beniluksa valstīm, VOLVO ir līderis, turklāt arī nepatiesas kilometrāžas ziņā - 18,277 mljoni km. Tuvākais sekotājs ir BMW, kam "attīto" kilometru bijis par 3,5 reizēm mazāks.

"CSDD ir veicis fantastisku darbu apkopojot informāciju par lietotu automobiļu vēsturi no Beniluksa valstīm pēc tam, kad ir veikta auto reģistrācija Latvijā. Tomēr, neskatoties uz šo lielisko iespēju uzzināt auto nobraukuma vēsturi šajās valstīs, negodprātīgie auto pārdevēji turpina koriģēt odometra rādījumu tieši pirms reģistrācijas Latvijā," situāciju skaidro eksperts Agris Dulevičs.

Protams, ir parādījušies daudz vairāk veidu, kā pārliecināties par automašīnas reālo nobraukumu. Šo var novērot arī pēc izvietotajiem sludinājumiem portālos, kur pārdošanā nonāk auto ar 400 000 līdz pat 600 000 km, kas iepriekš Latvijas tirgū bija ļoti reta parādība.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Latvijas Banka: būvniecības izaugsmes perspektīvas ir diezgan pozitīvas

Būvniecības nozares izaugsmes perspektīvas vidējā termiņā ir diezgan pozitīvas, teikts Latvijas Bankas publicētajā jaunākajā makroekonomisko prognožu pārskatā.

Ekonomika Ukrainas uzņēmēji stāstīs Latvijai, kā viņi palīdz armijai (+VIDEO)

Jaunuzņēmumu loma kara apstākļos izrādījās ļoti būtiska.

Ekonomika Tūrisma bizness Latgalē piedzīvo nopietnas problēmas (+VIDEO)

Publiskā un privātā sektora konkurence izmitināšanas jomā, var negatīvi ietekmēt gan mazo un vidējo uzņēmumu dzīvotspēju.

Ekonomika Kas mainīsies elektroenerģijas sadalē no 1.maija (+VIDEO)

Sistēmas operators līdzfinansē daļu no pieslēguma ierīkošanas izmaksām.

Lasiet arī

Ekonomika Eksperts prognozē lielu lomu ūdeņradim Latvijas transportā (+VIDEO)

Problēma ir tā, ka ir nepieciešami ļoti specifiski uzglabāšanas apstākļi

Ekonomika Mūsu valstī finansējums auto iegādei ir ierobežots, tirgus ir mazākais (+VIDEO)

Latvija nav sasniegusi 2007. gada pārdošanas līmeni, kas jau noticis Lietuvā un Igaunijā.

Ekonomika Auto asociācija: Latvijas auto tirgus pērn bijis mazākais Baltijas valstīs

Latvijā no 2023.gada janvāra līdz 2023.gada novembrim kopējais reģistrētais jauno automašīnu skaits bija 17 895, kas, salīdzinot ar jauno vieglo automobiļu reģistrāciju starp Baltijas valstīm, ir vismazākais rādītājs, aģentūrai LETA pavēstīja Auto asociācijā.

Sabiedrība Neaizmirstiet: no ceturtdienas ieejas maksa Jūrmalā palielinās (+VIDEO)

Caurlaide konkrētam transportlīdzeklim tiek reģistrēta pēc pieteikuma apstiprināšanas.