• Egija,
  • Egmonts,
  • Egons,
  • Henrihs,
  • Henriks
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Volvo mūsu valstī izrādījās «līderis» viltotu nobraukumu ziņā (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 11:05, 21.02.2024


Pārbaude pirms iegādes ir obligāta jebkuram lietotam auto.


Latvijā vidējais lietotas automašīnas nobraukumus pēc reģistrācijas ir būtiski palielinājies: vēl nesen tie bija līdz maksimums 200 000 km, tad šobrīd sasniedzis jau 250 000 km.

Latvijā 2023.gadā, laika posmā no septembra līdz decembrim, no Beniluksa valstīm - Beļģijas, Nīderlandes un Luksemburgas - tika ievestas 2500 lietotas automašīnas. Negaidīti pārsteidzoši, bet teju katram desmitajam (11%) automobilim tika fiksēts koriģēts odometrs - kopumā "attīti" 30 miljoni km, liecina apkopotie dati par pagājušā gada Latvijā importētajām automašīnām.

Negaidīti, ka no šīm šķietami drošākām valstīm ievestajiem auto vērojams tik augsts krāpniecības risks. No Beniluksa valstīm, kas ierindojas otrajā vietā Latvijā importēto auto apjomā aiz neapšaubāmās līderes Vācijas, četru mēnešu laikā vien teju katra desmitā (11%) pārbaudītā automašīna bijusi ar nepatiesu kopējo nobraukumu. Kopējais krāpnieciskais apjoms sniedzas līdz 30 miljoni km, turklāt arī vidējais rādītājs ir ļoti augsts - 120 tūkstoši km uz vienu auto.

Latvijā ievesto lietoto automašīnu vidū populārākais zīmols ir BMW, taču tam ik gadu strauji tuvojas VOLVO. Paraugoties datos par ievestajiem auto no Beniluksa valstīm, VOLVO ir līderis, turklāt arī nepatiesas kilometrāžas ziņā - 18,277 mljoni km. Tuvākais sekotājs ir BMW, kam "attīto" kilometru bijis par 3,5 reizēm mazāks.

"CSDD ir veicis fantastisku darbu apkopojot informāciju par lietotu automobiļu vēsturi no Beniluksa valstīm pēc tam, kad ir veikta auto reģistrācija Latvijā. Tomēr, neskatoties uz šo lielisko iespēju uzzināt auto nobraukuma vēsturi šajās valstīs, negodprātīgie auto pārdevēji turpina koriģēt odometra rādījumu tieši pirms reģistrācijas Latvijā," situāciju skaidro eksperts Agris Dulevičs.

Protams, ir parādījušies daudz vairāk veidu, kā pārliecināties par automašīnas reālo nobraukumu. Šo var novērot arī pēc izvietotajiem sludinājumiem portālos, kur pārdošanā nonāk auto ar 400 000 līdz pat 600 000 km, kas iepriekš Latvijas tirgū bija ļoti reta parādība.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Latvijas bizness paplašina elektromobiļu uzlādes tīklu (+VIDEO)

Turpmāk sniegs iespēju izmantot no atjaunīgiem resursiem iegūtu zaļo enerģiju

Ekonomika Rīgas lidostā uzbūvēs jauno daudzstāvu autostāvvietu

Rīgas lidostas jauno daudzstāvu autostāvvietu par 248 000 eiro projektēs SIA "BM-projekts", informēja Rīgas lidosta.

Ekonomika Pretlikumīgas konkurences pazīmes metāllūžņu tirgū

Norises Latvijas metāllūžņu savākšanas un pārstrādes tirgū liecina, ka šajā tirgū ir vērojamas agresīvas un pretlikumīgas konkurences pazīmes, kas apdraud virknes šī tirgus dalībnieku turpmāko eksistenci un rada valstij nodokļu zaudējumus, informēja Johens Kleins, biedrības “Baltijas metāllūžņu pārstrādātāju asociācija” padomnieks.

Ekonomika Tautiešu uzņēmēji Vidzemē varēs saņemt dotācijas līdz 12 000 EUR (+VIDEO)

Remigrants ir diasporas loceklis, kurš ir atgriezies vai pārcēlies no pastāvīgas dzīves ārzemēs uz pastāvīgu dzīvi Latvijā.

Lasiet arī

Ekonomika Eksperts: tarifa pieaugums gulsies uz gandrīz visu pārvadātāju pleciem (+VIDEO)

Cīņā par tīru gaisu Eiropas Komisija pastiprina noteikumus.

Kriminālziņas BTA: Zagļus interesē jauni korejiešu krosoveri un prestižu Eiropas zīmolu auto

Vairākas desmitgades par papildu aizsardzību pret automašīnu zagļiem bija jādomā "BMW", "Audi" un "Mercedes-Benz" īpašniekiem, bet tagad iezīmējas jauna tendence - zagļi iecienījuši Dienvidkorejas zīmolu "Hyundai" un "Kia" krosoverus, un jo īpaši tos interesē līdz trīs gadiem vecas automašīnas.

Ekonomika Eksperts prognozē lielu lomu ūdeņradim Latvijas transportā (+VIDEO)

Problēma ir tā, ka ir nepieciešami ļoti specifiski uzglabāšanas apstākļi