• Alfs,
  • Bernadeta,
  • Mintauts
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Valsts meži tiek veiksmīgi atjaunoti, vislabāk Kurzemē (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
liepajniekiem.lv 11:35, 20.02.2024


Būtiski pieaudzis mašinizēti iestādīto platību apjoms, sasniedzot 997 hektārus.


Zaļā bagātība un Latvijas lepnums.

Valsts AS “Latvijas valsts meži” par sasniegto izcilību meža atjaunošanā “Mežkopības izcilības balvu” pasniedza Dienvidkurzemes reģiona mežkopju komandai un mežkopības vadītājam Uldim Ozolam.

“Balvas pasniedzam par atbildīgu un neatlaidīgu mežkopju darbu un izciliem rezultātiem meža atjaunošanas un kopšanas darbā. Rūpes par jaunajiem kociņiem pirmajos gados pēc to iestādīšanas ir jo īpaši svarīgas, lai mežaudze būtu veselīga un vērtīga,” norāda Mežkopības izpilddirektors Mārtiņš Gūtmanis

Pērn kopumā LVM pārziņā esošie valsts meži atjaunoti vairāk nekā 17 800 hektāru platībā, tostarp dabiskā atjaunošana – 4600 hektāru apjomā. Pērn būtiski pieaudzis mašinizēti iestādīto platību apjoms, sasniedzot 997 hektārus. Savukārt mašinizēti mežs iesēts 627 hektāru apjomā, kas ir gandrīz divreiz vairāk nekā 2022.gadā.

Šogad mežus plānots atjaunot 18 700 hektāru, tostarp stādot un sējot – 13 400 hektāru. Meža mašinizētu sēšanu plānots veikt 688 hektāros, bet mašinizētu stādīšanu – 1216 hektāros.

LVM apsaimnieko valstij piederošās meža zemes. LVM vienīgais īpašnieks ir valsts, bet akciju turētāja ir Zemkopības ministrija.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Naftas cenas krītas cerībā uz deeskalāciju Tuvajos Austrumos

Naftas cenas pasaulē pirmdien kritās, tirgus dalībniekiem cerot uz deeskalāciju Tuvajos Austrumos, neraugoties uz Irānas triecienu Izraēlai.

Ekonomika Eksperts: vairāk nekā puse pircēju Latvijā krīt uz reklāmas baneriem (+VIDEO)

Šobrīd uzņēmumiem, lai veicinātu zīmola atpazīstamību un pārdošanu, nav vēl labāka un efektīvāka rīka kā internets.

Ekonomika ASV: Baltijas valstu energosistēmas pašlaik ir diezgan drošas

Baltijas valstu energosistēmas pašlaik ir diezgan drošas, intervijā aģentūrai LETA uzsvēra ASV valsts sekretāra vietnieks energoresursu jautājumos Džefrijs Pjats, kurš pagājušajā nedēļā apmeklēja Baltijas valstis.

Ekonomika Rīgā diskutēs par Centrāltirgus attīstības modeļiem

SIA "Rīgas nami" un Rīgas Centrāltirgus telpiskās attīstības koncepcijas izstrādātājs SIA "Wealth.Investments" 18.aprīlī organizēs diskusiju par Rīgas Centrāltirgus nākotnes attīstības scenārijiem un iespējamo tirgus funkciju paplašināšanos.

Lasiet arī

Ekonomika Nākamā gada sākums būs ļoti smags visai meža nozarei

Nākamā gada sākums būs ļoti smags visai meža nozarei, bet par situācijas stabilizēšanos vai uzlabošanos varēs runāt tikai gada otrajā pusē, aģentūrai LETA stāstīja AS "Latvijas valsts meži" (LVM) valdes priekšsēdētājs Pēters Putniņš.

Ekonomika VARAM: Latvija saskaras ar klimata izaicinājumiem, ir nepieciešama apmežošana

Nav izdevīgi apstrādāt lauksaimniecības vajadzībām neizmantotu zemi zāles audzēšanai, uzskata ministrija.

Sabiedrība Ministrs: Latvijā vecos mežus bez īpaša iemesla nav plānots izcirst

Latvijā vecos mežus bez īpaša iemesla nav plānots izcirst, otrdien intervijā Latvijas Radio pauda klimata un enerģētikas ministrs Kaspars Melnis (ZZS).