• Egija,
  • Egmonts,
  • Egons,
  • Henrihs,
  • Henriks
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Ekonomikas ministrs mainīs pārstāvi Rīgas brīvostas valdē

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 15:19, 18.02.2024


Ministru kabinets nākamnedēļ lems par Ekonomikas ministrijas (EM) pārstāvja nomaiņu Rīgas brīvostas valdē, no amata atbrīvojot Gintu Sīviņu un viņa vietā liekot degvielas tirgotāja "Kool Latvija" valdes locekli Sandi Šteinu, liecina EM sagatavotais rīkojuma projekts.


Foto: LETA

Rīgas brīvostas valdē ir četri valdes locekļi - ekonomikas ministra, finanšu ministra, satiksmes ministra un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra izvirzīti pārstāvji, kurus amatā ieceļ un no amata atbrīvo Ministru kabinets. Patlaban Rīgas brīvostas pārvaldē kā ekonomikas ministra virzīts pārstāvis valdes locekļa amatu pilda Sīviņš, kurš amatā tika iecelts 2021.gada 7.jūlijā.

Ministru kabineta noteikumi paredz termiņu, uz kuru personas ieceļamas valdes locekļa amatā - uz pieciem gadiem. Regulējums neparedz ierobežojumu, ka jauns ekonomikas ministra virzīts pārstāvis ieceļams Rīgas brīvostas valdes locekļa amatā tikai pēc tam, kad iepriekšējam ir izbeidzies pilnvaru termiņš. EK uzsver, ka līdz ar to nepastāv ierobežojumu atbrīvot no amata Rīgas ostas valdē iecelto pārstāvi un iecelt šajā amatā jaunu.

Ņemot vērā ekonomikas ministra lēmumu izvirzīt jaunu pārstāvi Rīgas brīvostas valdē uz Rīgas brīvostas valdes locekļa amatu tika izsludināts konkurss. Pretendentu vērtēšanas komisija, kuras sastāvā bija EM, Darba devēju konfederācijas un Latvijas Stividorkompāniju asociācijas pārstāvji, sniedza priekšlikumu ministram Rīgas brīvostas valdes locekļa amatam izvirzīt - Šteinu, kā valdes locekļa amata prasībām atbilstošāko pretendentu ar redzējumu par Rīgas ostas izaicinājumiem, attīstības iespējām un prioritāri veicamajiem uzdevumiem.

Vienlaikus tiek virzīts arī rīkojuma projekts par atļauju Šteinam savienot amatus, kurā paredzēts atļaut viņam savienot Rīgas brīvostas valdes locekļa amatu ar sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Kool Construction" valdes locekļa amatu, sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Kool Tērbatas" valdes locekļa amatu, sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Kool Latvija" valdes locekļa amatu, sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Bravoo.lv" valdes locekļa amatu, sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Dīzelis" valdes locekļa amatu, sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Security Trading Advisors" valdes locekļa amatu un sabiedrības ar ierobežotu atbildību "DUSO" likvidatora amatu.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Latvijas bizness paplašina elektromobiļu uzlādes tīklu (+VIDEO)

Turpmāk sniegs iespēju izmantot no atjaunīgiem resursiem iegūtu zaļo enerģiju

Ekonomika Rīgas lidostā uzbūvēs jauno daudzstāvu autostāvvietu

Rīgas lidostas jauno daudzstāvu autostāvvietu par 248 000 eiro projektēs SIA "BM-projekts", informēja Rīgas lidosta.

Ekonomika Pretlikumīgas konkurences pazīmes metāllūžņu tirgū

Norises Latvijas metāllūžņu savākšanas un pārstrādes tirgū liecina, ka šajā tirgū ir vērojamas agresīvas un pretlikumīgas konkurences pazīmes, kas apdraud virknes šī tirgus dalībnieku turpmāko eksistenci un rada valstij nodokļu zaudējumus, informēja Johens Kleins, biedrības “Baltijas metāllūžņu pārstrādātāju asociācija” padomnieks.

Ekonomika Tautiešu uzņēmēji Vidzemē varēs saņemt dotācijas līdz 12 000 EUR (+VIDEO)

Remigrants ir diasporas loceklis, kurš ir atgriezies vai pārcēlies no pastāvīgas dzīves ārzemēs uz pastāvīgu dzīvi Latvijā.

Lasiet arī

Ekonomika Rīgas ostā pārkrauto kravu apmērs pirmajā ceturksnī sarucis par 10,8%

Rīgas brīvostā šogad pirmajos trijos mēnešos pārkrauti 4,708 miljoni tonnu kravu, kas ir par 10,8% mazāk nekā 2023.gada attiecīgajā periodā, liecina Satiksmes ministrijas publiskotā informācija.

Ekonomika Šogad Rīgas ostā plānoti 67 kruīza kuģu ienācieni

Šī gada kruīza sezonā Rīgas ostā patlaban pieteikti 67 kruīza kuģu ienācieni, kas ir par piecām vizītēm vairāk nekā pērn, informēja Rīgas brīvostas pārvaldē.

Ekonomika Ledlauzis «Foros» par vienu miljonu eiro pārdots Igaunijā

Rīgas brīvostas pārvaldei piederošā SIA "LVR Flote" ledlauzi "Foros" pārdevusi par vienu miljonu eiro Igaunijas uzņēmumam "Nord Company", aģentūra LETA noskaidroja Rīgas brīvostā.

Ekonomika Rīgas ostā divos mēnešos pārkrauto kravu apmērs samazinājies par 12,1%

Rīgas brīvostā šogad pirmajos divos mēnešos pārkrauti 3,156 miljoni tonnu kravu, kas ir par 12,1% mazāk nekā 2023.gada attiecīgajā periodā, liecina brīvostas publiskotā informācija.