• Nils,
  • Viktors
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Finanšu ministrija prognozē rūpniecības izaugsmi Latvijā uz ES fona (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 09:08, 08.02.2024


Sasniegti lielākie apjomu pieaugumi gada izteiksmē.


Augstās tehnoloģijas palīdz ražošanā.

Apstrādes rūpniecībā 2023. gada decembrī apjomi auguši par 1,4% pret 2022. gada decembri, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes dati. Tas ir pirmais pieaugums gada griezumā kopš 2022. gada novembra, stasta vietne fm.gov.lv.

Ievērojams ražošanas apjomu pieaugums pret iepriekšējo mēnesi bijis jau pērnā gada novembrī, kad apjomi auga par 2,5%, bet decembrī apjomi samazinājušies tikai par 0,2% pret novembri, gandrīz saglabājot augsto novembra apjomu līmeni. Tādējādi 2023. gada novembrī un decembrī ražošanas apjomi bijuši visaugstākie 2023. gadā, kas savukārt liecina par stabilu izaugsmes atjaunošanos.

Lielākajā apstrādes rūpniecības nozarē – kokrūpniecībā, pēc vienpadsmit mēnešu lejupslīdes 2023. gada decembrī atgriezusies izaugsme.

Savukārt elektroenerģijas un gāzes apgāde pērnā gada decembrī pieauga par 1,5%, bet ieguves rūpniecībā pieaugums par 4,9%, tādējādi visā rūpniecībā kopā apjomi decembrī auguši par 1,7% pret 2022. gada decembri.

Eiropas Komisijas apkopotie konfidenču indikatoru dati janvārī norāda uz noskaņojuma uzlabošanos nozarē, Latvijas rūpniekiem paredzot augstākus ražošanas apjomus turpmākajos mēnešos. Līdz ar augstākiem ražošanas apjomiem pērnā gada novembrī un decembrī, paredzams, ka situācija apstrādes rūpniecībā 2024. gadā nedaudz uzlabosies, apjomiem pieaugot par 2-3%.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Eksperts: vidējā iegādātā īpašuma cena ir 124 tūkstoši eiro uz 25 gadu termiņu

Jaunās atbalsta iespējas varētu sekmēt mājokļu iegādi ārpus Rīgas, Pierīgas un Jūrmalas.

Ekonomika Pilnā apmērā «Rail Baltica» projekts līdz 2030.gadam nebūs uzbūvēts Baltijā

Pilnā apmērā dzelzceļa "Rail Baltica" projekts līdz 2030.gadam nebūs uzbūvēts nevienā Baltijas valstī, otrdien intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja "RB Rail" valdes priekšsēdētāja vietniece Kitija Gruškevica.

Ekonomika Latvijas valsts parāds sasniedzis 43,6% no IKP

Latvijas vispārējās valdības parāds pagājušā gada beigās veidoja 43,6% no iekšzemes kopprodukta (IKP), teikts Valsts kases gada pārskatā.

Ekonomika Pieprasījums pēc vietējiem augļiem un dārzeņiem šogad samazinājies par 30%

Pieprasījums pēc vietējiem augļiem un dārzeņiem šogad Latvijā ir samazinājies par vidēji 30%, informēja lauksaimnieku biedrības "Zemnieku saeima" valdes loceklis Mārtiņš Trons, atsaucoties uz biedrības veikto vietējo dārzeņu, augļu un ogu audzētāju aptauju.

Lasiet arī

Ekonomika Ropažu atkritumu rūpnīca kalpos kā tūrisma un aktīvās atpūtas objekts (+VIDEO)

Ražotnes darbības īstenošanā tiks ievēroti gan saistošie Ministru kabineta noteikumi, gan jaunākajās Eiropas Parlamenta un Padomes direktīvās.

Ekonomika Latvijas Banka: Apstrādes rūpniecībā spēju uzlabojumu nav pamata gaidīt

Ārējais pieprasījums patlaban saglabājas vājš, tāpēc apstrādes rūpniecībā spēju uzlabojumu tuvākajā laikā nav pamata gaidīt, teikts Latvijas Bankas jaunākajā makroekonomisko prognožu pārskatā.

Ekonomika EM: rūpniecības nozarēs vērojama gan izaugsme, gan lejupslīde (+VIDEO)

Sagaidāms, ka kopumā industrija atgriezīsies pie pozitīviem izaugsmes tempiem.