• Aurēlija,
  • Evelīna,
  • Mētra
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Vēja parks Rīgas jūras līcī tiks būvēts ar Nīderlandes palīdzību (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 07:14, 07.02.2024


Ietekmes pētījumus ilgs līdz 2026. gadam.


Milzīgas vēja turbīnas piegādās enerģiju Latvijai un Igaunijai.

Latvijas un Igaunijas pārrobežu atkrastes vēja parka projekts uzsāk sadarbību ar tehniskā konsultanta pakalpojumu sniedzēju Nīderlandē. Eiropas valsts ir uzkrājis nozīmīgu pieredzi darbā ar vēja parku attīstību.

Ietekmes uz vidi novērtējuma ietvaros tiks analizēta vēja parka ietekme uz dabu, dzīvniekiem un sociālekonomisko ietekmi. Tapāt tiks veikti tehniskie pētījumi, tostarp ģeofiziskie un ģeotehniskie pētījumi. Izmantojot šo pētījumu rezultātus, mērķis ir iegūt visus tehniskos datus, lai nodrošinātu atbildīgu un ilgtspējīgu projekta attīstību. Pētījumus paredzēts uzsākt šogad, un tie ilgs līdz 2026. gadam. Īpaša uzmanība tiks veltīta, lai noteiktu vēja parka potenciālo ietekmi uz valsts aizsardzības spējām un veiktu nepieciešamos kompensācijas pasākumus gadījumā, ja ietekme tiktu konstatēta.

Atkrastes vēja parks būs nozīmīgs projekts Baltijas jūras reģionam ar lielu ekonomisko un sociālo ietekmi. Latvijas un Igaunijas vēja parka abu teritoriju izbūve nodrošinās elektroenerģijas jaudu vismaz 1000 megavatu apmērā un Latvijā radīs vismaz 2800 jaunas darba vietas, ziņoja vietne liaa.gov.lv.

Projekta turpmākai virzībai veiktas pārrunas arī ar Aizsardzības ministriju, saņemot apstiprinājumu, ka ievērojot valsts aizsardzību kompensējošos pasākumus, atkrastes vēja parka būvniecība neatstās ietekmi uz valsts aizsardzības spējām.


 Rīgas jūras līcis sniedz plašas iespējas enerģētikas infrastruktūrai.
Rīgas jūras līcis sniedz plašas iespējas enerģētikas infrastruktūrai.

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Aptauja: Latvijā 79% iedzīvotāju šogad plāno doties vismaz vienā ceļojumā

Vairāk nekā divas trešdaļas jeb 72% Latvijas iedzīvotāju pērn devušies vienā vai vairākos atpūtas ceļojumos, savukārt šogad vismaz vienā ceļojumā plāno doties nedaudz vairāk - 79% iedzīvotāju.

Ekonomika Ja vēlies iemācīties būvēt koka mājas, brauc uz Valmieru (+VIDEO)

Lai veicinātu uzņēmumos produktivitāti un klimatneitralitāti, nepieciešami moderni, inovatīvi un ilgtspējīgi risinājumi.

Ekonomika Saskaņošanai nodots importa aizliegumam pakļauto KF preču saraksts

Zemkopības ministrija (ZM) nodevusi saskaņošanai noteikumu projektu, kurā definēti konkrētie lauksaimniecības un lopbarības produkti, kurus turpmāk būs aizliegts ievest Latvijā no Krievijas un Baltkrievijas, liecina informācija Tiesību aktu portālā.

Lasiet arī