• Aurēlija,
  • Evelīna,
  • Mētra
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Daugavpils pašvaldība ir kļuvusi par energoefektivitātes līderi (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 13:36, 05.02.2024


Tas palīdz samazināt patēriņu līdz pat 45%.


Mūsdienu tehniskie risinājumi ļauj ietaupīt uz ielu apgaismojuma rēķina.

Līdz ar energopārvaldības sertifikāta ieviešanu Daugavpils pašvaldība nospraudusi un arī sekmīgi sasniedz mērķi ik gadu samazināt enerģijas patēriņu pašvaldības ēku apsaimniekošanā, ielu apgaismojuma sektorā un sabiedriskā transporta kustībā. Par to pagājušajā nedēļā tika runāts Enerģētikas dienā Latvijas otrajā valsts pilsētā.

Lielāko daļu no pašvaldības energoresursu patēriņa veido siltumenerģija izglītības iestādēs (kopumā – 70 ēkas) un citās pašvaldības ēkās. Sociālās aprūpes, pirmsskolas un vispārējās izglītības iestāžu ēku energoefektivitātes paaugstināšanas programmas ietvaros kopumā īstenoti jau 22 projekti, investīcijām sasniedzot 29 miljonus euro (t.sk. ERAF līdzfinansējums 15,6 mljoni euro). Tas palīdz samazināt enerģijas patēriņu līdz pat 45%.

Ievērojamu enerģijas patēriņa ietaupījumu sniedz arī sabiedriskā transporta autoparka atjaunošana: nepilnu divu gadu laikā Daugavpilī sāka kursēt vairāk nekā 50 jauni, videi draudzīgi autobusi un tramvaji.

Pakāpeniski tiek modernizēta arī ielu apgaismojuma sistēma. Lai gan šis process nav ātrs, ņemot vērā, ka tīklu kopējais garums ir vairāk nekā 394 km un gaismekļu skaits pārsniedz 11 500.

Pilsētas saimniecības un attīstības komitejas priekšsēdētājs Igors Aleksejevs: “Katru gadu, strādājot pie projektiem, mēs pievēršam lielu uzmanību energoefektivitātei. Pašvaldība jau ir veikusi apjomīgus mājas darbus dažādās jomās: sākot no ielu apgaismojuma, kur tiek paredzētas jaunas, energoefektīvas spuldzes, beidzot ar pašvaldībai piederošiem nekustamiem īpašumiem.

Tā, piemēram, 1. februārī mēs pieņēmām lēmumu par Stropu pamatskolas ēkas modernizēšanu: tur arī esam paredzējuši energoefektivitātes pasākumus apgaismojuma jomā. Aicinām visus iedzīvotājus aizdomāties par viņu mājokļu energoefektivitāti un iesaistīties ALTUM piedāvātajās programmās. Jo tie, kas šos mājas darbus jau ir paveikuši, šodien saprot to nozīmi, jo maksā mazāk.”

Ieviešot dažādus risinājumus, pašvaldībai izdodas ik gadu samazināt enerģijas patēriņu aptuveni par 5-6%. Lai rezultāts turpinātu uzlaboties, par energopārvaldību atbildīgie speciālisti turpina analizēt veiktos pasākumus un meklē jaunas metodes, kas ļaus arī turpmāk sasniegt nospraustos mērķus.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Aptauja: Latvijā 79% iedzīvotāju šogad plāno doties vismaz vienā ceļojumā

Vairāk nekā divas trešdaļas jeb 72% Latvijas iedzīvotāju pērn devušies vienā vai vairākos atpūtas ceļojumos, savukārt šogad vismaz vienā ceļojumā plāno doties nedaudz vairāk - 79% iedzīvotāju.

Ekonomika Ja vēlies iemācīties būvēt koka mājas, brauc uz Valmieru (+VIDEO)

Lai veicinātu uzņēmumos produktivitāti un klimatneitralitāti, nepieciešami moderni, inovatīvi un ilgtspējīgi risinājumi.

Ekonomika Saskaņošanai nodots importa aizliegumam pakļauto KF preču saraksts

Zemkopības ministrija (ZM) nodevusi saskaņošanai noteikumu projektu, kurā definēti konkrētie lauksaimniecības un lopbarības produkti, kurus turpmāk būs aizliegts ievest Latvijā no Krievijas un Baltkrievijas, liecina informācija Tiesību aktu portālā.

Ekonomika VID veidos jaunu mobilo lietotni ar plašāku pakalpojumu klāstu

Kā pirmais īstenojamais pasākums, lai katrs Latvijas iedzīvotājs sajustu, ka Valsts ieņēmumu dienests (VID) kļūst pieejamāks un nodokļus maksāt ir vieglāk, tiks veidota jauna mobilā lietotne ar plašāku pakalpojumu klāstu, intervijā aģentūrai LETA saka jaunā VID ģenerāldirektore Baiba Šmite-Roķe.

Lasiet arī

Ekonomika Cēsīs par miljonu eiro esošo apgaismojumu nomainīs uz LED gaismekļiem

īdz nākamā gada oktobrim Cēsīs par 1 014 260 eiro 98 ielās nomainīs esošo apgaismojumu uz LED gaismekļiem, informē pašvaldība.

Ekonomika 8% Latvijas iedzīvotāju apsver pārcelšanos uz jaunāku, energoefektīvāku mājokli

Aizvadītajā apkures sezonā saņemtie rekordlielie rēķini par apkuri un elektrību pamudinājuši Latvijas iedzīvotājus ļoti nopietni apsvērt radikāļu soļu speršanu izdevumu samazināšanā. Katrs divpadsmitais tirgus izpētes aģentūras Norstat Latvija aptaujātais ir apņēmības pilns pārcelties uz jaunāku, energoefektīvāku mājokli.

Ekonomika Uzņēmēji atkal varēs pieteikties atbalstam energoefektivitātes paaugstināšanai

Uzņēmēji "Attīstības finanšu institūcijā "Altum"" ("Altum") no piektdienas, 19.maija, varēs iesniegt pieteikumus projektu atlases otrajā kārtā valsts atbalsta programmā energoefektivitātei, atjaunojamo energoresursu tehnoloģiju ieviešanai un elektroauto iegādei, informēja "Altum" pārstāvji.