• Rozālija,
  • Roze
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Liepājā somi atklās augsto tehnoloģiju ražošanu (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 09:11, 31.01.2024


Reģionā ir labi attīstīta rūpniecības infrastruktūra, kā arī atbilstošs un kvalificēts darbaspēka piedāvājums.


Uzņēmums pārstāv viedo materiālu nozari un strādā pie augstas pievienotās vērtības produktu izstrādes.

Sadarbojoties Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrai (LIAA) un Liepājas speciālajai ekonomiskajai zonai (SEZ) panākta vienošanās par Somijas uzņēmuma “Crimppi” ienākšanu Latvijā.

Uzņēmumus ir Somijas vadošais vadu instalāciju un elektronisko komponenšu ražotājs medicīnas, enerģētikas un elektronikas sektoram. Plānots, ka rūpnīca uzsāks ražošanas procesu jau šī gada pirmajā ceturksnī.

Latvija par jaunās rūpnīcas vietu izvēlēta ģeogrāfisku un vides apsvērumu dēļ. Paredzams, ka vairs nebūs nepiciešama tik intensīva satiksme starp uzņēmuma ražotnēm, kā arī ievērojami samazināsies produkcijas piegādes attālums un laiks, lai tā nokļūtu pie klientiem, ziņoja vietne labsoflatvia.lv.

“Somija investīciju piesaistes un inovāciju attīstības jomā ir viena no Latvijas prioritārajiem valstīm. Uzņēmums “Crimppi” pārstāv viedo materiālu nozari un strādā pie augstas pievienotās vērtības produktu izstrādes. Uzņēmums izvērtēja vairākas iespējamās atrašanās vietas Latvijā, tomēr tieši Liepājā tika atrastas vispiemērotākās telpas modernai rūpnīcai,” saka LIAA direktora pienākumu izpildītāja Iveta Strupkāja.

“Crimppi” Latvijas rūpnīcas vadītājs Ingus Palapis Liepājas izvēli rūpnīcas atrašanās vietai pamato ar to, ka Liepāja ir trešā lielākā pilsēta ar labi attīstītu ostas infrastruktūru un ar regulāru jūras satiksmi. Reģionā ir labi attīstīta rūpniecības infrastruktūra, kā arī atbilstošs un kvalificēts darbaspēka piedāvājums. “Sadarbībā ar Liepājas SEZ un LIAA ir pieejami dažāda veida atbalsta instrumenti uzņēmuma veiksmīgai un ātrākai attīstībai. Uzņēmuma attīstības plānā tuvākajos gados ir darbinieku skaita palielināšana, lai dažu gadu laikā sasniegtu ap 100 un vairāk strādājošo,” stāsta I. Palapis.

Kopumā 2023. gadā ar LIAA līdzdalību realizēti 46 investīciju projekti, kuru kopējais apjoms ir 618,9 miljoni eiro, bet plānoto darba vietu skaits – 2513.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Pozitīvs signāls nozarei: Rīgā atgriežas vācu tūristi

Viesu skaits Rīgā maijā pieaudzis par 15%, un pirmo reizi kopš 2019.gada pirmajā vietā pēc viesu skaita atgriezusies Vācija.

Ekonomika Latvijas TEC un HES veic priekšdarbus 2025.gada sinhronizācijai

AS "Latvenergo" termoelektrocentrāles (TEC) un hidroelektrostacijas (HES), gatavojoties 2025.gada Baltijas energosistēmas nodalīšanai no sinhronas darbības ar Krievijas un Baltkrievijas sistēmu, veic nepieciešamos priekšdarbus, informē "Latvenergo" pārstāvji.

Ekonomika Šogad plānota būvniecība 15% no «Rail Baltica» pamattrases visā Baltijā

Šogad plānota būvniecība 15% no "Rail Baltica" pamattrases visā Baltijā, informē Baltijas valstu kopuzņēmuma AS "RB Rail" pārstāvji.

Ekonomika Kopš aprīļa lidostā pasažieri iegādājušies ap 60 taksometru vaučeru

Rīgas lidostas Apmeklētāju centrā pasažieri kopš pakalpojuma ieviešanas šogad aprīlī ir iegādājušies nedaudz vairāk kā 60 taksometru vaučeru.

Lasiet arī