• Armanda,
  • Armands
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Vairāk nekā 13 000 t atkritumu gadā Rīgā tiek atkārtoti izmantotas (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 10:26, 25.01.2024


Tagad mākslīgais intelekts šķiros konteineros izmesto.


Iedzīvotāji nodevuši jau vairāk nekā 200 atkārtoti izmantojamu materiālu, no kuriem liela daļa jau nonākusi tālākā apritē.

Rīgas atkritumu šķirošanas centrā ieviesis progresīvu un modernu mākslīgā intelekta risinājumu, kas diennakts režīmā fiksē un analizē vairumu uz šķirošanas līnijas nonākušo dalīti vākto atkritumu. Balstoties uz iegūtajiem sistēmas datiem, darba organizācija un resursu plānošana kļuvusi vēl efektīvāka, informē uzņēmuma Otrreizējo materiālu apsaimniekošanas departamenta vadītājs Māris Vējiņš.

Industriālo atkritumu apsaimniekotājs veic to atkritumu atkārtotu pāršķirošanu, kurus gan uzņēmumi, gan iedzīvotāji izmetuši vieglā iepakojuma - metāla, plastmasas, papīra un kartona - konteineros vai arī ievietojuši pašpresējošos konteineros. Uzņēmums ik gadu pāršķiro vidēji 20 000 tonnu otrreizēju izejvielu, no kurām aptuveni divas trešdaļas ir derīgas tālākai pārstrādei.

Somijas uzņēmums aprīkojis atkritumu šķirošanas centru, Vietalvas ielā 5, ar mākslīgā intelekta risinājumiem, kas analizē uz konveijera lentes nonākušos atkritumus pēc to izskata, formas, materiāla vizuāli nosakāmajām īpašībām un etiķetēm un kas atbilstoši noteiktiem algoritmiem spēj precīzi noteikt materiāla veidu un svaru.

Sistēmai strādājot ilgāku laika periodu, tās precizitāte arvien vairāk uzlabojas, jo materiālu un iepakojuma veidu datu bāze nepārtraukti tiek papildināta. Ja sākotnēji iepakojums tika fiksēts pilnā izmērā, tad šobrīd vienības tiek uzskaitītas arī tad, ja redzama tikai neliela daļa no iepakojuma vai etiķetes.

"Sistēma spēj uztvert vizuālos datus un tos interpretēt, līdzīgi kā to dara cilvēks. Izmantojot datorredzes priekšrocības, mums ir iespēja optimizēt šķirošanas procesus, kā arī uzlabot darba efektivitāti un precizitāti, jo šī programma sniedz ieteikumus, lai cilvēkresursi tiktu izmantoti lietderīgāk. Proti, morfoloģijas dati sniedz precīzu ieskatu tajā, kāda veida un cik daudz atkritumu katrā dienā bija šķirošanas līnijā, tāpēc spējam noteikt optimālo nepieciešamo darbinieku skaitu un izvietojumu pie šīm līnijām," stāsta Vējiņš.

Sistēma atšķir dažādus plastmasas izstrādājumus, piemēram, atkritumus, kas ražoti no polietilēntereftalāta (PET), polivinilhlorīda (PVC), LDPE un HDPE materiāla, polistirola u.c. Tāpat tā atpazīst dažādus papīra iepakojumus, piemēram, biroja papīru vai papīru, uz kā tiek drukāti laikraksti, kā arī stikla, metāla un koka iepakojuma veidus.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Būtiski sarucis Ventspils ostas termināļos pārkrauto kravu apmērs

Ventspils ostas termināļos šogad pirmajos trijos mēnešos pārkrauti 2,349 miljoni tonnu kravu, kas ir par 25,2% mazāk nekā 2023.gada attiecīgajā periodā, liecina Satiksmes ministrijas publiskotā informācija.

Ekonomika Baltijas valstu finanšu ministri tiekas ar ASV investoriem

Piektdien, 19. aprīlī, ikgadējās Pasaules Bankas grupas (PBG) un Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) pilnvarnieku pavasara sanāksmē Vašingtonā notika ASV Tirdzniecības kameras rīkota Baltijas finanšu ministru apaļā galda diskusija, informēja VS.LV Finanšu ministrijā.

Ekonomika Laser: Latvija līdz 2040.gadam var kļūt par Baltijas tīģeri, bet var arī nekļūt

Latvijai līdz 2040.gadam ir iespējami četri attīstības scenāriji, sākot no Latvijas kā spēcīga Baltijas valstu centra līdz vientuļai un izolētai valstij, uzskata nesen izveidotā domnīca "Laser", kurā pamatā apvienojušies Latvijā zināmi uzņēmējdarbības pārstāvji.

Ekonomika «Liepājas enerģijas» apgrozījums gada laikā pieauga par 330 000 eiro (+VIDEO)

Tika atklāta uzņēmuma jaunākā 4 MW šķeldas katlumāja.

Lasiet arī

Ekonomika Aptauja: Latvijas uzņēmēji ir apņēmušies atkritumu apsaimniekošanā (+VIDEO)

Ir jāveicina tieši mazo un vidējo uzņēmumu izpratne par ilgtspējas nozīmi biznesā, pauž eksperts.

Sabiedrība Aptauja: Latvijā atkritumus nešķiro 11% iedzīvotāju

Latvijā atkritumus nešķiro 11% iedzīvotāju, liecina vides apsaimniekošanas kompānijas SIA "ZAAO" un "Norstat Latvija" veiktā aptauja.

Sabiedrība No maija mainīsies atkritumu apsaimniekošanas maksa Liepājā

No maija mainīsies atkritumu apsaimniekošanas maksa Liepājā, ziņo pašvaldība.

Sabiedrība Siltumenerģijā pārstrādās vairāk nekā 16 000 izvesto svētku eglīšu

Atkritumu apsaimniekotājs "CleanR" siltumenerģijā pārstrādās vairāk nekā 16 000 izvesto svētku eglīšu, pauda uzņēmuma sadzīves atkritumu apsaimniekošanas departamenta vadītāja Liene Rumpane.