Kā liecina Latvijas tirdzniecības internetā dati, 2023.gadā, visa gada griezumā pircēji internetā visvairāk iegādājušies rotaļlietas, mājsaimniecības preces un mazo sadzīves tehniku. Vērtējot pārdoto preču apjomus, populārākajās preču kategorijās pārdotas rotaļlietas, mājsaimniecības preces un mazās sadzīves tehnika.
"Pērn, līdzīgi kā aizvadītajos gados, vispieprasītākās bijušas sezonālās preces. Aktīvākā tirdzniecība 2023.gadā notika janvārī un pirmssvētku periodā - novembrī un decembrī, kad cilvēki iegādājās dāvanas. Pērn novērojām, ka pircēji arī Latvijā arvien vairāk pievērš uzmanību preču kvalitātei un cenai, piemēram, izvēloties atpazīstamāku zīmolu un ražotāju preces, kas tradicionāli bija vairāk raksturīgs iedzīvotājiem Igaunijā," norāda eksperts Kārlis Ozols.
Dārza preču kategorijā dominēja pirkumi par vidējo cenu 25 eiro vērtībā. Pirktākās preces bija benzīna darbināms krūmgriezis, trimmeris, benzīna darbināms pašgājējs zāles pļāvējs un automātiskais jumta lūkas atvērējs. Tikmēr šajā pašā kategorijā, kur pirkumu cenas svārstījās ap 3000 eiro, pirktākās preces bija gaisa-ūdens siltumsūknis, vasarnīca un dārza traktors.
Viens no e-komercijas attīstību raksturojošiem rādītājiem ir uzņēmumu īpatsvars, kas preces vai pakalpojumus pārdod internetā vai citos datortīklos, ziņoja Latvijas oficiālās statistikas portāls stat.gov.lv.
2023. gadā Latvijā internetu lieto praktiski visos uzņēmumos (100 %), liecina Centrālās statistikas pārvaldes ikgadējā aptauja par informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) lietošanu un e-komerciju uzņēmumos. Salīdzinoši pirms 10 gadiem internetu lietoja 94,2 % uzņēmumu.
Fiksēto internetu lieto 77,5 % uzņēmumu, no tiem – 99,5 % lielo2, 87,2 % – vidējo un 75,3 % – mazo uzņēmumu.
Darba vajadzībām internetu lieto 61,1 % no visiem uzņēmumu darbiniekiem, un tas ir par 5,7 procentpunktiem vairāk nekā pirms gada.
Savukārt sava tīmekļa vietne ir 67,3 % uzņēmumu, un 10 gadu laikā tas ir pieaugums par 11,6 procentpunktiem. Lielo uzņēmumu grupā šis rādītājs ir 98,1 %, vidējo – 86,0 %, bet mazo – 63,4 %.
2022. gadā, salīdzinot ar 2021. gadu, šis rādītājs pieauga par 1,7 procentpunktiem, sasniedzot 19,7 %. Vislielākais pieaugums – par 4,3 procentpunktiem – bija vidējo uzņēmumu grupā, kur pārdošanu internetā izmanto 30,7 %. Lielo uzņēmumu grupā izmaiņas bija minimālas – pieaugums par 0,5 procentpunktiem, sasniedzot 42,0 %, bet mazo uzņēmumu grupā preču vai pakalpojumu pārdošana internetā palielinājās par 1,5 procentpunktiem, sasniedzot 17,3 %.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri