• Alberts,
  • Madis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Engures pagastā jūrās ūdeņos no 2024. gada mainīsies zvejas limiti (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 14:37, 27.12.2023


Atbalstīja viena reņģu stāvvada aizvietošanu ar 18 reņģu tīkliem.


Jūra ir pārtikas avots vietējiem iedzīvotājiem.

Latvijas valdība apstiprināja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos grozījumus, kas paredz zvejas limitu maiņu Engures pagastā jūrās piekrastes ūdeņos no 2024. gada 1. janvāra.

ZM norāda, ka pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts “Bior” saņēmis priekšlikumus zvejas limitu maiņai no Engures pagasta pārvaldes un arī no Dienvidkurzemes novada pašvaldības.

Tostarp Dienvidkurzemes novada priekšlikumu institūts neatbalstīja, bet Engures pagasta pārvaldes priekšlikums atbalstīts daļēji, stāstija vietne liepajniekiem.lv.

Mministrijā atzīmē, ka Engures pagasta pārvalde lūdza divu reņģu stāvvadu limitus pārdalīt pret atbilstoša skaita zivju tīklu, reņģu tīklu un sīkzivju murdu limitiem.

“Bior” atbalstīja viena reņģu stāvvada aizvietošanu ar 18 reņģu tīkliem un viena reņģu stāvvada aizvietošanu ar 18 zivju tīkliem, bet neatbalstīja reņģu stāvvadu aizvietošanu ar sīkzivju murdiem.

Pieņemot lēmumu, “Bior” izvērtējis prasību samērīgumu pret ieguvumiem, norāda ZM.


Lai gan reņģe nav ekonomiski pati izdevīgākā zivs, pēc institūta “BIOR” aprēķiniem, tā sastāda 90% no kopējā loma piekrastes zvejā Rīgas līča piekrastē.
Lai gan reņģe nav ekonomiski pati izdevīgākā zivs, pēc institūta “BIOR” aprēķiniem, tā sastāda 90% no kopējā loma piekrastes zvejā Rīgas līča piekrastē.

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Sociālie uzņēmumi: cilvēki ar īpašām vajadzībām atrod sev tīkamu (+VIDEO)

Ar grantu programmam tiek veicināta un atbalstīta jēgpilnu, dažādām sabiedrības grupām nozīmīgu biznesa ideju realizēšana.

Ekonomika Anglijā un Velsā ik mēnesi slēdz 80 krogus

Anglijā un Velsā slēgto krogu skaits šī gada pirmajos mēnešos pieaudzis par trešdaļu, liecina Lielbritānijas valdības statistikas dati.

Ekonomika Latviešu valodas aģentūras direktore pērn nopelnīja ap 40 000 eiro

Latviešu valodas aģentūras (LVA) direktore Inita Vītola pagājušajā gadā nopelnīja 38 781 eiro, kas ir par 11 152 eiro vairāk nekā 2022.gadā, liecina viņas iesniegtā valsts amatpersonas deklarācija.

Lasiet arī