• Halina,
  • Ilvars,
  • Lauma
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Dabasgāzes izmaksas šajā apkures sezonā satrauc 84% Latvijas iedzīvotāju

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 20:34, 11.12.2023


Neskatoties uz to, ka dabasgāze šajā apkures sezonā kļuvusi lētāka, 84% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka dabasgāzes apkures izmaksas šajā sezonā viņus satrauc, liecina aptaujas dati.


Foto: LETA

Tostarp 48% iedzīvotāju norādījuši, ka viņus ļoti satrauc šīs sezonas apkures izmaksas, savukārt 36% iedzīvotāju atzīmējuši, ka jūtas drīzāk satraukti par apkures cenu šajā ziemas sezonā.

Aptaujas dati liecina, ka vissatrauktākie par dabasgāzes cenas pieaugumu ir iedzīvotāji vecumu grupā no 50 līdz 59 gadiem - 61% aptaujāto, bet starp reģioniem apkures izmaksas visvairāk uztrauc Kurzemes (70%) un Zemgales (60%) iedzīvotājus.

Vienlaikus, atbildot uz jautājumu, vai iedzīvotāji ir informēti, ka līdz ar dabasgāzes tirgus mājsaimniecībām atvēršanu maijā, ikvienam ir iespēja mainīt dabasgāzes tirgotāju, izvēloties sev piemērotāko, 14% iedzīvotāju norādījuši, ka nav informēti par šo iespēju.

Aptaujas dati arī liecina, ka dabasgāzi apkurei Latvijā izmanto 11% mājsaimniecību, visbiežāk iedzīvotāji vecumā no 30 līdz 39 gadiem. Pierīgas iedzīvotāji dabasgāzi izmanto visvairāk, to norādījuši 19% aptaujāto, savukārt vismazāk dabasgāzi izmanto Latgales reģionā - 4% respondentu.

Tikmēr 60% aptaujāto savās mājsaimniecībās izmanto centrālo apkuri, bet 23% iedzīvotāju priekšroku dod malkas un granulu apkures veidam, liecina aptaujas dati.

Tāpat aptaujā secināts, ka tam, no kādas valsts tiek iepirkta dabasgāze uzmanību pievērš 66% iedzīvotāju, savukārt 13% aptaujāto norādījuši, ka uzmanību tam nepievērš un dabasgāzes izcelsmes valstij nav nozīmes. Vismazāk dabasgāzes izcelsmes valsts ir svarīga iedzīvotājiem vecumā no 18 līdz 29 gadiem (55%).


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

Rekomendējam



ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Kazāka ienākumi pērn veidoja 221 900 eiro

Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks pagājušajā gadā guvis ieņēmumus kopumā 221 943 eiro apmērā, liecina viņa amatpersonas deklarācija.

Ekonomika Kravu nav, bet alga ir: Сik pērn nopelnījis «Latvijas Dzelzceļa» vadītājs

Pašreizējais VAS "Latvijas dzelzceļa" (LDz) valdes priekšsēdētājs Artis Grinbergs, kurš no 2024.gada jūnija sāka pildīt LDz pagaidu valdes priekšsēdētāja pienākumus, bet šogad februāra beigās tika iecelts LDz valdes priekšsēdētāja amatā, pērn atalgojumā kompānijā saņēmis 80 668 eiro, liecina viņa iesniegtā amatpersonas deklarācija par 2024.gadu.

Ekonomika Nākotnes 6G sakari top šodien - arī ar Latvijas inženieru līdzdalību (+VIDEO)

Tika analizētas jaunas iespējas, piemēram, aktīvo antenu sistēmu ieviešana.

Ekonomika Uzņēmējs: Baltijā autobusi joprojām būs uzvarētāji (+VIDEO)

Pie stūres būs arvien vairāk viesstrādnieku.

Lasiet arī

Ekonomika «Latvijas gāzes» akciju izpirkšanas process varētu noslēgties pusgada laikā

AS "Latvijas gāze" valdes locekļu speciālā mērķa kompānija SIA "Energy Investments" pārējiem "Latvijas gāzes" lielākajiem akcionāriem piederošo akciju izpirkšanu varētu noslēgt pusgada vai gada laikā, aģentūrai LETA pastāstīja "Latvijas gāze" valdes priekšsēdētājs Aigars Kalvītis.

Pasaule Slovākija caur Turciju saņem Krievijas gāzi

Slovākijas gāzes tranzīta uzņēmums SPP ceturtdien paziņoja, ka valsts tagad saņem Krievijas gāzi, izmantojot cauruļvadu Turcijā.

Ekonomika Polija: Gāzes piegādes ES ir stabilas

Pēc Krievijas dabasgāzes tranzīta pārtraukšanas caur Ukrainu gāzes piegādes Eiropas Savienībā (ES) ir stabilas, ceturtdienas vakarā paziņoja Eiropas Savienības (ES) prezidējošā valsts Polija.

Pasaule Eiropā dabasgāzes cena sasniedz 50 eiro par megavatstundu

Ukrainai gatavojoties apturēt Krievijas gāzes tranzītu un pieaugot pieprasījumam temperatūras pazemināšanās rezultātā, Eiropas dabasgāzes cena pirmo reizi pēdējā gada laikā otrdien sasniegusi 50 eiro par megavatstundu.