• Laila,
  • Lavīze,
  • Luīze
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Sievietēm vidējā darba samaksa Latvijā par 17,1% mazāka nekā vīriešiem

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 18:35, 07.12.2023


Sievietēm vidējā bruto darba samaksa stundā 2022.gadā Latvijā bija par 17,1% mazāka nekā vīriešiem, ziņo Centrālā statistikas pārvalde, atsaucoties uz informatīvo apskatu "Dzimumu līdztiesība".Statistikas pārvaldē min, ka par katru eiro, ko 2022.gadā Latvijā nopelnīja vīrietis, sieviete saņēma 83 centus.

2022.gadā vismazākā atšķirība starp sieviešu un vīriešu atalgojumu bija jauniešiem jeb iedzīvotājiem vecumā līdz 25 gadiem (11,1%) un senioriem jeb iedzīvotājiem vecumā no 65 gadiem (11%).

Latvijā nepilnu darbalaiku strādājošu sieviešu atalgojums ir par 12,4% mazāks nekā vīriešiem, savukārt starp pilnu darbalaiku strādājošajiem atšķirība bija 20%.

Statistikas pārvaldē norāda, ka atšķirība sieviešu un vīriešu atalgojumā veido arī nevienlīdzību saņemto pensiju apmēros, proti, 2022.gadā vīriešiem izmaksātās vecuma pensijas apmērs bija par 11,3% lielāks nekā sievietēm. Vīriešiem izmaksātās vecuma pensijas apmērs pērn bija vidēji 481,96 eiro mēnesī, bet sievietēm - 433,22 eiro mēnesī.

Tāpat statistikas pārvaldē atzīmē, ka darba samaksas un saņemto pensiju apmēru nevienlīdzības dēļ sievietes biežāk nekā vīrieši tiek pakļautas nabadzības riskam. Pēc iedzīvotāju aptaujas datiem par ienākumiem un dzīves apstākļiem, 2021.gadā nabadzības riskam bija pakļauti 25,2% sieviešu un 19,4% vīriešu.

Pēc statistikas pārvaldē minētā, šo atšķirību rada arī tas, ka starp senioriem vecumā no 65 gadiem ir būtiski vairāk sieviešu nekā vīriešu. Sievietes dzīvo ilgāk un ir vairāk atkarīgas no piešķirtās vecuma pensijas, kas ir mazāka par vīriešiem piešķirtajām vecuma pensijām. Tāpēc, sasniedzot 65 gadu vecumu, nabadzības riskam pakļauto sieviešu īpatsvars ir būtiski lielāks (45,6%) nekā vīriešu (30,2%). Savukārt starp pārējām vecuma grupām nabadzības riskam pakļauto sieviešu un vīriešu īpatsvars būtiski neatšķiras.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Šmite-Roķe: Būtu jāpaaugstina VID nepiedzenamo parādu zemākais slieksnis

Būtu nepieciešami grozījumi likumā "Par nodokļiem un nodevām", kas pašlaik paredz, ka VID drīkst nepiedzīt parādus, kas ir mazāki par 15 eiro, kas mūsdienās ir ļoti maza summa, intervijā aģentūrai LETA sacīja jaunā VID ģenerāldirektore Baiba Šmite-Roķe.

Ekonomika Enerģijas cenas un ģeopolitiskā nestabilitāte ir galvenie riski ekonomikai

Latvijas IKP prognoze šim gadam ir 2%. 2024.gada veidos labākas izaugsmes nosacījumus 2025.gada, kad izaugsme paātrināsies līdz 2,7%.

Ekonomika Latvijas IKP pērn samazinājies par 0,3%

Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) pagājušajā gadā samazinājās par 0,3%, salīdzinot ar 2022.gadu.

Ekonomika Aptauja: latvietes visbiežāk krāj ceļojumiem (+VIDEO)

Šobrīd ir pieejami dažādi rīki, kas var palīdzēt ieguldītās naudas summas arī audzēt ilgākā laika periodā.

Lasiet arī

Ekonomika Vakanču gadatirgū Rīgā darba devēji piedāvās 2290 brīvas darbavietas

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) rīkotajā Vakanču gadatirgū Rīgā vairāk nekā 60 darba devēji piedāvās darba meklētājiem 2290 brīvas darbavietas, informē NVA.

Sabiedrība Šeit ir darbs: karjeras dienās piedalījās vairāk nekā 50 000 jauniešu (+VIDEO)

Skolēni veidoja savu prasmju portfeli, apkopojot nedēļas laikā iegūtās zināšanas un atziņas par prasmēm.

Sabiedrība Remigrantus informēs par situāciju darba tirgū un nodarbinātības iespējām

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Eiropas nodarbinātības dienestu tīkla (EURES) darba mobilitātes konsultanti 19.oktobrī plkst.16 rīkos vebināru "Gribu atgriezties Latvijā! Ar ko sākt?", informējot remigrantus par situāciju darba tirgū un nodarbinātības iespējām Latvijā, aģentūru LETA informēja NVA.

Ekonomika Augulis: Latvijas darba tirgu nāksies atvērt ārvalstu strādājošajiem

Latvijas darba tirgus nāksies atvērt ārvalstu strādājošajiem, jo mūsu valstī trūkst darbinieku, šorīt intervijā TV3 vērtēja labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS).