• Laila,
  • Lavīze,
  • Luīze
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Sākts projekts par Igaunijas-Latvijas pārrobežu publiskā transporta savienojumu

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 19:41, 06.12.2023


Sākts projekts par Igaunijas-Latvijas pārrobežu publiskā transporta savienojumu, kurā apzinās iespējas nodrošināt pasažieru pārvadājumus maršrutos Valga-Valka, Vīlande-Valmiera, Veru-Alūksne, Kilingi-Nemme-Valmiera un Pērnava-Ikla-Salacgrīva, informē Vidzemes plānošanas reģions (VPR).


Foto: LETA

Ir parakstīts projekta "Igaunijas-Latvijas pārrobežu publiskā transporta savienojums" finansēšanas līgums Eiropas Savienības "Interreg" Igaunijas-Latvijas programmas 2021-2027.gadam ietvaros, kas paredz samazināt pierobežas teritoriju marģinalizāciju un veicināt sabiedriskā transporta izmantošanu un tā pieejamību.

Projektā plānots izstrādāt stratēģiju un rīcības plānu pārrobežu sabiedrisko autobusu līniju organizēšanai, kā arī ilgtspējīgus organizatoriskos modeļus valsts un pašvaldību līmenī.

Tāpat projektā līdz 2024.gada vasarai apzinās iespējamos maršrutus - Valga-Valka, Vīlande-Valmiera, Veru-Alūksne, Kilingi-Nemme-Valmiera un Pērnava-Ikla-Salacgrīva. Pamatojoties uz gūto praktisko pieredzi un pasažieru atsauksmēm, izstrādās pieprasījumam atbilstošu autobusu kustības sarakstu.

Projekta divu gadu izmaksas būs līdz 375 000 eiro, no kuriem Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalsts veidos 80%.

Vienlaikus VPR pārstāvji norāda, ka Igaunijas un Latvijas pierobežā agrāk bija nozīmīga pārrobežu autobusu satiksme, kas pārtraukta 90.gadu sākumā, jo tika ieviesta robežkontrole. Tomēr nepieciešamība pēc šādiem savienojumiem ir saglabājusies, jo pierobežas teritoriju iedzīvotājus saista ģimenes, sadzīves un ekonomiskās saites.

Projekta partneri ir visi sabiedriskā transporta centri gar Igaunijas dienvidu robežu - Dienvidaustrumu apgabala, Valgas apgabala, Vīlandes apgabala un Pērnavas apgabala sabiedriskā transporta centrs kā vadošais partneris. Latvijas partneris ir VPR, kas aptver visu Latvijas ziemeļu robežu.

Projekta aktivitātes norisināsies ar Igaunijas Reģionālo lietu un lauksaimniecības ministrijas un Igaunijas Klimata ministrijas līdzdalību.

Tāpat VPR atgādina, ka novembra beigās Cēsīs notika pirmā projekta partneru darba sanāksme. Partneri iepazinās ar atbildības jomām, pieredzi un vienojās par konkrētām darbībām tuvākajā nākotnē. Sanāksmes dalībnieki bija vienisprātis, ka attiecības un sadarbība starp kaimiņvalstīm, tostarp sabiedriskā transporta jomā ir vērtīga un ir jāattīsta.

Jau ziņots, ka "Interreg" Igaunijas-Latvijas programma 2021. līdz 2027.gadam ir atklājusi otro projektu konkursu, lai atbalstītu ilgtspējīgas un inovatīvas projektu idejas pārrobežu sadarbības, uzņēmējdarbības un inovāciju, kā arī vides un tūrisma jomās. Eiropas Reģionālās attīstības fonds šajā periodā programmai ir piešķīris finansējumu 26 miljonu eiro apmērā.

Igaunijas-Latvijas programma atbalsta sadarbības projektus ar partneriem un dalībniekiem no abām robežas pusēm programmas teritorijā - no Vidzemes, Kurzemes, Pierīgas un Rīgas, kā arī no Igaunijas dienvidu un rietumu daļas.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Iedzīvotāji VID iesnieguši vairāk nekā 92 000 gada ienākumu deklarāciju

Piektdien pirmajās stundās, proti, līdz plkst.9 iedzīvotāji Valsts ieņēmumu dienestā (VID) ir iesnieguši vairāk nekā 92 000 deklarāciju, aģentūru LETA informēja VID pārstāvji.

Ekonomika Šmite-Roķe: Būtu jāpaaugstina VID nepiedzenamo parādu zemākais slieksnis

Būtu nepieciešami grozījumi likumā "Par nodokļiem un nodevām", kas pašlaik paredz, ka VID drīkst nepiedzīt parādus, kas ir mazāki par 15 eiro, kas mūsdienās ir ļoti maza summa, intervijā aģentūrai LETA sacīja jaunā VID ģenerāldirektore Baiba Šmite-Roķe.

Ekonomika Enerģijas cenas un ģeopolitiskā nestabilitāte ir galvenie riski ekonomikai

Latvijas IKP prognoze šim gadam ir 2%. 2024.gada veidos labākas izaugsmes nosacījumus 2025.gada, kad izaugsme paātrināsies līdz 2,7%.

Ekonomika Latvijas IKP pērn samazinājies par 0,3%

Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) pagājušajā gadā samazinājās par 0,3%, salīdzinot ar 2022.gadu.

Lasiet arī

Sabiedrība No 12. februāra būs izmaiņas 30., 37., 41. un 54. autobusa maršrutā

Turpinoties tramvaja sliežu, apakšzemes komunikāciju, kā arī citiem infrastruktūras pārbūves darbiem Slokas ielā, no šodienas izmaiņas 30., 37., 41. un 54. autobusa maršrutā, ziņo "Rīgas satiksme".

Sabiedrība Negaidīti: janvārī Latvijā vilcienu precizitāte pārsniedza ES vidējo rādītāju

Vilcienu precizitāte jeb rādītājs, kas apliecina, cik reisu ir izpildīti atbilstoši vilcienu kustības grafikam, 2024.gada janvārī bija 91,7%. Pērn vilcienu precizitāte bija 98,3%. Tā ziņo AS "Pasažieru vilciens" (PV).

Sabiedrība Pērn par 23% pieaudzis «Rīgas satiksmes» pārvadāto pasažieru skaits

Pērn par 23% pieaudzis "Rīgas satiksmes" pārvadāto pasažieru skaits.

Sabiedrība Trešdien stipras snigšanas dēļ iespējama vilcienu kavēšanās

Trešdien stipra snigšana atsevišķos Latvijas reģionos var izraisīt vilcienu kavēšanos, liecina AS "Pasažieru vilciens" publiskotā informācija.