Vairāk nekā 99% teritorijas pēc izpētes paliks kā meža zeme.
Latvijas valdība akceptējusi rīkojumu, kas ļauj Zemkopības ministrijai piešķirt izpētes un apbūves tiesības stratēģiski nozīmīgu vējparku ierīkošanai valsts meža zemē ar minimālo uzstādāmo jaudu 800 MW.
Apbūves tiesību līgumu ar komersantiem slēgs valsts meža zemes pārvaldītājs - akciju sabiedrība "Latvijas valsts meži", kas arī saņems vienreizējo maksājumu. Līgums tiks slēgts uz 30 gadiem ar tiesībām to pagarināt, ja to pieļauj normatīvais regulējums.
Vienreizējais 3,14 miljoni eiro maksājums ir tikai daļa no kopējiem maksājumiem, ko maksās Latvijas komersanti. Pārējie maksājumi būs ietverti apbūves tiesības līgumā un noteikti katram no vējparka posmiem (izpētes, būvniecības un ekspluatācijas) atsevišķi saskaņā ar Ministru kabineta 2018.gada 19.jūnija noteikumu Nr. 350 "Publiskas personas zemes nomas un apbūves tiesības noteikumi" prasībām.
Izpētei un apbūvei piešķiramā valsts meža zeme atrodas vairākos Latvijas novados, un tās kopplatība veido aptuveni 39 941 hektāru.
Pēc projektēšanas posma, lai izvietotu ap 120 turbīnu, būs jāatmežo tikai vidēji 1 hektārs uz katru turbīnu. Tas nozīmē, ka no gandrīz 40 000 hektāru, kas paredzēti vējparku ierīkošanas izpētei, vējparku būvēšanai atmežos ap 120 hektāru, savukārt 99% no minētās teritorijas varēs turpināt meža apsaimniekošanu.
Vienlaikus uzsverams, ka jau pašlaik ir sākusies vējparku ierīkošanas izpētes un apbūves tiesību izsole privātiem vējparku attīstītājiem vairāk nekā 150 000 hektāru platībā valsts meža zemē. Izsole noslēgsies š.g. 22.decembrī. Arī šajā platībā, vairāk nekā 99% teritorijas pēc izpētes paliks kā meža zeme, atmežojot tikai pašām turbīnām un to saistītajai infrastruktūrai nepieciešamo platību.
Vēja parki LVM zemēs netiks veidoti:
-pilsētu un ciemu teritorijās un 800 m tuvumā ap tām, kā arī 800 m tuvumā ap dzīvojamām un publiskām ēkām;
-dabas aizsardzības teritorijās, kur vēja parku būvniecība nav savietojama ar LR normatīvajiem aktiem;
-teritorijās, kur meža zemju apsaimniekošanas mērķis ir dabas aizsardzība un LVM ir papildus noteikusi aizsardzību saglabājamām vides vērtībām, kā arī iedzīvotāju rekreācijai nozīmīgās meža teritorijās u.c.;
-vietās, kur atrodas kultūras pieminekļi.