• Egija,
  • Egmonts,
  • Egons,
  • Henrihs,
  • Henriks
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


EK apstiprina 920 miljonu eiro piešķiršanu Ungārijai

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 12:55, 24.11.2023


Eiropas Komisija (EK) ceturtdien apstiprināja 920 miljonu eiro piešķiršanu Ungārijai valsts atveseļošanas un noturības plāna ietvaros, taču šis lēmums jau izraisījis kritiku un neizpratni.Šis solis tiek uztverts kā EK priekšlaicīgs mēģinājums apiet Ungārijas veto tiesības, ar kurām tā decembrī gaidāmajā Eiropadomes sanāksmē varētu bloķētu papildu palīdzību Ukrainai.

Līdz šim visu Eiropas Savienības (ES) līdzekļu, kas saistīti ar Ungārijas atveseļošanas plānu, piešķiršana bija apturēta saistībā ar bažām par tiesiskumu un demokrātijas mazināšanos valstī.

Lai gan šis avansa maksājumu kopums, kas attiecas uz līdzekļiem, lai atbalstītu valsts pāreju no fosilā kurināmā izmantošanas saskaņā ar "REPowerEU" nodaļu, nav saistīts ar tiesiskuma nosacījumiem, lēmums tāpat tiek vērtēts pretrunīgi.

Turklāt šis lēmums pieņemts pēc tam, kad Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns Ķīnā tikās ar Krievijas diktatoru Vladimiru Putinu, un fotogrāfija ar viņu sarokošanos saņēma asu kritiku no Briseles puses.

Taču komisija apgalvo, ka tā rīkojas saskaņā ar noteikumiem.

"Loģiskais pamatojums [šo līdzekļu apstiprināšanai] ir steidzamība virzīties uz priekšu, lai sasniegtu "RePowerEU" mērķus, ņemot vērā pašreizējo enerģētikas krīzi," norādīja komisijas preses pārstāvis.

Divos posmos veicamie avansa maksājumi 920 miljonu eiro apmērā joprojām ir atkarīgi no ES dalībvalstu finanšu ministru apstiprinājuma.

ES amatpersonas paziņoja, ka jaunā Ungārijas atveseļošanas plāna vērtība ir 10,4 miljardi eiro, ietverot 4,6 miljardus eiro "RePowerEU" nodaļā.

Kad Eiroadome būs apstiprinājusi šo lēmumu, aptuveni 90 miljoni eiro tiks izmaksāti divu mēnešu laikā, bet atlikušie 830 miljoni eiro - gada laikā.

Šie līdzekļi tiks izmantoti, lai uzlabotu Ungārijas elektroenerģijas tirgu, uzstādot viedos skaitītājus un investējot enerģētikas uzņēmumu digitalizācijā, paziņoja ES amatpersonas.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Latvijas bizness paplašina elektromobiļu uzlādes tīklu (+VIDEO)

Turpmāk sniegs iespēju izmantot no atjaunīgiem resursiem iegūtu zaļo enerģiju

Ekonomika Rīgas lidostā uzbūvēs jauno daudzstāvu autostāvvietu

Rīgas lidostas jauno daudzstāvu autostāvvietu par 248 000 eiro projektēs SIA "BM-projekts", informēja Rīgas lidosta.

Ekonomika Pretlikumīgas konkurences pazīmes metāllūžņu tirgū

Norises Latvijas metāllūžņu savākšanas un pārstrādes tirgū liecina, ka šajā tirgū ir vērojamas agresīvas un pretlikumīgas konkurences pazīmes, kas apdraud virknes šī tirgus dalībnieku turpmāko eksistenci un rada valstij nodokļu zaudējumus, informēja Johens Kleins, biedrības “Baltijas metāllūžņu pārstrādātāju asociācija” padomnieks.

Ekonomika Tautiešu uzņēmēji Vidzemē varēs saņemt dotācijas līdz 12 000 EUR (+VIDEO)

Remigrants ir diasporas loceklis, kurš ir atgriezies vai pārcēlies no pastāvīgas dzīves ārzemēs uz pastāvīgu dzīvi Latvijā.

Lasiet arī

Pasaule Budapeštā 100 000 cilvēku protestē pret Orbāna valdību

Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā sestdien apmēram 100 000 cilvēku piedalījās protesta mītiņā pret autoritārā premjerministra Viktora Orbāna valdību.

Pasaule Budapeštā tūkstoši piedalījušies protestā pret Orbāna valdību

Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā otrdienas vakarā tūkstošiem cilvēku izgāja demonstrācijā, protestējot pret premjerministra Viktora Orbāna valdību.

Pasaule Ungārijas parlaments pirmdien balsos par Zviedrijas pievienošanos NATO

Ungārijas parlaments pirmdien balsos Zviedrijas pievienošanos NATO, paziņoja augsta ranga valdošās partijas "Fidesz" amatpersona.

Pasaule Ungārijas prezidente paziņo par atkāpšanos no amata

Ungārijas prezidente Katalina Novāka sestdien paziņoja par atkāpšanos saistībā ar apžēlošanu bērnu seksuālas izmantošanas lietā.