• Jadviga,
  • Laura
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


EK apstiprina 920 miljonu eiro piešķiršanu Ungārijai

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 12:55, 24.11.2023


Eiropas Komisija (EK) ceturtdien apstiprināja 920 miljonu eiro piešķiršanu Ungārijai valsts atveseļošanas un noturības plāna ietvaros, taču šis lēmums jau izraisījis kritiku un neizpratni.Šis solis tiek uztverts kā EK priekšlaicīgs mēģinājums apiet Ungārijas veto tiesības, ar kurām tā decembrī gaidāmajā Eiropadomes sanāksmē varētu bloķētu papildu palīdzību Ukrainai.

Līdz šim visu Eiropas Savienības (ES) līdzekļu, kas saistīti ar Ungārijas atveseļošanas plānu, piešķiršana bija apturēta saistībā ar bažām par tiesiskumu un demokrātijas mazināšanos valstī.

Lai gan šis avansa maksājumu kopums, kas attiecas uz līdzekļiem, lai atbalstītu valsts pāreju no fosilā kurināmā izmantošanas saskaņā ar "REPowerEU" nodaļu, nav saistīts ar tiesiskuma nosacījumiem, lēmums tāpat tiek vērtēts pretrunīgi.

Turklāt šis lēmums pieņemts pēc tam, kad Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns Ķīnā tikās ar Krievijas diktatoru Vladimiru Putinu, un fotogrāfija ar viņu sarokošanos saņēma asu kritiku no Briseles puses.

Taču komisija apgalvo, ka tā rīkojas saskaņā ar noteikumiem.

"Loģiskais pamatojums [šo līdzekļu apstiprināšanai] ir steidzamība virzīties uz priekšu, lai sasniegtu "RePowerEU" mērķus, ņemot vērā pašreizējo enerģētikas krīzi," norādīja komisijas preses pārstāvis.

Divos posmos veicamie avansa maksājumi 920 miljonu eiro apmērā joprojām ir atkarīgi no ES dalībvalstu finanšu ministru apstiprinājuma.

ES amatpersonas paziņoja, ka jaunā Ungārijas atveseļošanas plāna vērtība ir 10,4 miljardi eiro, ietverot 4,6 miljardus eiro "RePowerEU" nodaļā.

Kad Eiroadome būs apstiprinājusi šo lēmumu, aptuveni 90 miljoni eiro tiks izmaksāti divu mēnešu laikā, bet atlikušie 830 miljoni eiro - gada laikā.

Šie līdzekļi tiks izmantoti, lai uzlabotu Ungārijas elektroenerģijas tirgu, uzstādot viedos skaitītājus un investējot enerģētikas uzņēmumu digitalizācijā, paziņoja ES amatpersonas.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Nodarbināto īpatsvars ar augstāko izglītību Latvijā sasniedzis 42,7%

Latvijas darba tirgū 2023.gada sākumā no 806 000 nodarbināto vecumā no 25 gadiem 42,7% bija ar augstāko izglītību, kas salīdzinājumā ar gadu iepriekš ir pieaugums par 0,7 procentpunktiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Ekonomika Rīgā aizliegs kravas transporta tranzīta satiksmi Pērnavas ielā

Rīgā, Pērnavas ielā, plānoto kravas transporta tranzīta satiksmes aizliegumu ieviesīs šī gada rudenī.

Ekonomika Ārvalstu investori novērtējuši Latviju ar līdz šim zemāko atzīmi

Investīciju klimats Latvijā ārvalstu investoru vērtējumā 2023.gadā bija līdz šim zemākajā līmenī, veidojot 1,9 punktus no pieciem, secināts Rīgas Ekonomikas augstskolas un Ārvalstu investoru padomes Latvijā (FICIL) veiktajā pētījumā "Ārvalstu investīciju vides indekss 2023".

Ekonomika «Olainfarm» dibinājis piecus meitasuzņēmumus ārpus Latvijas

Latvijas zāļu ražotājs AS "Olainfarm" nodibinājis meitasuzņēmumus Francijā, Itālijā, Spānijā, Vācijā un Polijā, lai stiprinātu uzņēmuma pozīciju Eiropas Savienības (ES) tirgos, aģentūru LETA informēja kompānijā.

Lasiet arī

Pasaule Orbāns apliecina Stoltenbergam atbalstu Zviedrijas dalībai NATO

Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns trešdien paziņoja, ka telefonsarunā ar NATO vadītāju Jensu Stoltenbergu atkārtoti apliecinājis savu atbalstu Zviedrijas dalībai aliansē.

Pasaule Bloomberg: ES ir gatava veikt stingrus pasākumus pret Ungāriju

Eiropas Savienības (ES) līderi ir gatavi ieņemt stingru nostāju pret Ungāriju, ja šīs valsts premjerministrs Viktors Orbāns nākamnedēļ gaidāmajā ES samitā turpinās bloķēt 50 miljardu eiro palīdzības paketi Ukrainai, ziņo aģentūra "Bloomberg", atsaucoties uz avotiem, kas pazīstami ar gatavošanos sanāksmei.

Pasaule Polija, Ungārija un Slovākija ignorēs ES lēmumu par Ukrainas labību

Polija, Ungārija un Slovākija piektdien paziņoja, ka saglabās Ukrainas labības importa aizliegumu, neraugoties uz Eiropas Savienības (ES) lēmumu izbeigt aizliegumu šajās dalībvalstīs, kā arī Bulgārijā un Rumānijā.

Pasaule Ungārija austrumos robežojas ar «krieviem» - Orbāns

Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns ir nācis klajā ar jaunu pretukrainisku paziņojumu, pavēstot, ka viņa valsts austrumos robežojas ar "krieviem".