• Anta,
  • Antonija,
  • Dzirkstīte
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Pieprasījums pēc ārvalstu darbiniekiem Latvijā turpina augt

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 08:40, 20.11.2023


Pieprasījums pēc ārvalstu darbiniekiem Latvijā turpina augt, aģentūrai LETA atzina platformas "Deel" paplašināšanās vadītāja Centrāleiropā un Austrumeiropā Līna Lāsa.Kā norādīja "Deel" pārstāve, šogad to Latvijas uzņēmumu skaits, kas izmanto starptautisko personālvadības platformu "Deel", pieaudzis par 35%, un par vairāk nekā divām reizēm pieaudzis ārvalstu darbinieku skaits, ko attālināti nodarbinājuši Latvijas uzņēmumi.

Starp populārākajām valstīm, no kurām Latvijas uzņēmumi pieņēmuši darbiniekus, Lāsa minēja Ēģipti, Maķedoniju, Gruziju, Igauniju, Lietuvu, Vāciju, Spāniju, Itāliju, Filipīnas un Azerbaidžānu. Savukārt vispopulārākās nozares, kurās Latvijas uzņēmumi algo ārvalstniekus, bijušas datorprogrammatūru un programmatūru izstrāde, informācijas tehnoloģijas un pakalpojumi, mārketinga un reklāmas nozare, kosmētika, finanšu pakalpojumi, dizains, izklaide, kā arī autotransporta nozare.

Saskaņā ar Lāsas teikto vispopulārākās nozares, kurās Latvijas darbinieki ir pieņemti ārvalstu uzņēmumos, ir datorprogrammatūru izstrāde, informācijas tehnoloģijas un pakalpojumi, finanšu pakalpojumi, datorspēļu izstrāde, personālvadība, mārketinga un reklāmas nozare, interneta mediji, programmēšana, kā arī drošības speciālisti.

Taujāta par aktualitātēm personālvadības nozarē, Lāsa stāstīja, ka "Deel" kopumā novērojis piecas izplatītākās tendences, un, kaut arī tās mainās atkarībā no reģiona, nozares un uzņēmuma lieluma, viņa paredz, ka arī Latvijas uzņēmumi tām sekos.

Piemēram, starp tendencēm Lāsa uzskaitīja attālinātā darba un elastīga darba laika nodrošināšanu, iekļaujošākas darba vides un komandu veidošanu, investīcijas darbinieku labbūtībā un profesionālo prasmju pilnveidē, kā arī to, ka arvien biežāk personālvadības jomā tiek lietoti dati un analītika, kas ļauj gūt ieskatu darbinieku uzvedībā, sniegumā un apmierinātībā.

Lāsa atklāja, ka līdz šim ar "Deel" starpniecību Latvijā darba līgumus noslēguši vairāk nekā 600 vietējie un ārvalstu darbinieki. Tostarp šogad, neskatoties uz ekonomikas izaicinājumiem, novērots 35% pieaugums starp tiem Latvijas uzņēmumiem, kuri izmanto "Deel" pakalpojumus, un kompānijā paredz, ka pieaugoša tendence turpināsies arī 2024.gadā.

"Deel" ir starptautiska personālvadības platforma, kas palīdz uzņēmumiem vienkāršot visus starptautiskā darbaspēka pārvaldības aspektus. "Deel" strādā ar pilnas slodzes darbiniekiem vairāk nekā 150 valstīs atbilstoši vietējās likumdošanas prasībām.

Saskaņā ar "Firmas.lv", "Deel" Latvijā pārstāv uzņēmums SIA "Deel Latvia", kas reģistrēts 2021.gada jūlijā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 2800 eiro, bet vienīgais īpašnieks - ASV reģistrētais "Deel".


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Norvēģijas arodbiedrība draud pret «Tesla» vērst protesta akcijas

Norvēģijas lielākā privāto sektoru pārstāvošā arodbiedrība "Fellesforbundet" trešdien paziņoja, ka bloķēs "Tesla" automašīnu tranzītu uz Zviedriju, ja ASV elektromobiļu ražošanas uzņēmums atteiksies Zviedrijā parakstīt darba koplīgumu.

Ekonomika ES finansēs sociālo mājokļu celtniecību vairāk nekā 200 cilvēkiem gadā (+VIDEO)

Fondu līdzekļus varēs investēt virtuves un sanitāro telpu aprīkošanā ar nepieciešamajām iekārtām un ierīcēm.

Ekonomika «Augstsprieguma tīkla» valdes priekšsēdētāja amatā darbu sāk Irklis

Latvijas pārvades sistēmas operatora AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) valdes priekšsēdētāja amatā no šodienas sāk strādāt bijušais valsts kontrolieris Rolands Irklis, teikts uzņēmuma paziņojumā biržai "Nasdaq Riga".

Ekonomika Populāra internetveikala pārvaldītājs pasludināts par maksātnespējīgu

Pārtikas un sadzīves preču internetveikala "Nuko.lv" pārvaldītāja SIA "Nuko" pasludināta par maksātnespējīgu, liecina Maksātnespējas reģistra informācija.

Lasiet arī