• Evija,
  • Jogita,
  • Raita
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Pēc 3-4 gadiem 5G mobilā tehnoloģija kļūs par vadošo Latvijā (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 09:23, 20.11.2023


Savienojums starp tīkla staciju un ierīci ir ļoti ātrs.


Mums vajadzētu priecāties un nebaidīties, kad piektās paaudzes antenas parādās pie mūsu mājas.

Aktīvākie 5G lietotāji šobrīd ir Daugavpilī, Rīgā un Ventspilī. Paredzams, ka ap 2027. gadu 5G kļūs par dominējošo tehnoloģiju Latvijā, apsteidzot 4G.

Viens no iemesliem, kādēļ 5G klientu vidū ierotē pakāpeniski, ir fakts, ka šī tehnoloģija ir pieejama jaunākajos viedtālruņos un rūteros, un paies laiks, kamēr klienti nomainīs savas esošās ierīces pret jaunākām. Visaktīvākie 5G izmantotāji pēc patērēto gigabaitu skaita uz vienu lietotāju ir Pierīgā – Ādažu, Ķekavas un Mārupes novados, kā arī Augšdaugavas, Jēkabpils un Saldus novados.

Latvija vairs nav starp līderēm 5G attīstībā, lai gan viena no pirmajā valstīm to sāka attīstīt, daudzas citas valstis Latviju šajā ziņā ir apsteigušas. Taču lielās konkurences dēļ šī pakalpojuma cenu līmenis mūsu valstī ir patērētājiem pieejams – šeit var iegūt patiešām labas kvalitātes 5G pakalpojumus par ļoti pieņemamu cenu.

5G ir pavisam jauna tehnoloģija, paziņoja eksperti. Vienkāršoti skatoties, šī tehnoloģija piedāvā vairākas priekšrocības, un viena no tām – tā nodrošina īpaši ātru interneta savienojumu. 5G ir kā bezvadu tīkls attiecībā pret līdz šim pazīstamo savienojumu caur vadiem, un ar to mēs varam vienlaikus sasniegt lielāku interneta ātrumu. Tādējādi klients var straumēt video, skatīties televīziju un lietot mājas internetu tikpat efektīvi kā izmantojot optisko pieslēgumu.Tāpat 5G nodrošina zemu latentumu – savienojums starp tīkla staciju un ierīci ir ļoti ātrs, pat superātrs.

Tas burtiski bez kavēšanās dod mums iespēju nodrošināt vairākus pakalpojumus reāllaikā, kuras mēs iepriekš nevarējām nodrošināt tādā kvalitātē, piemēram, reāllaika video tiešraides vai gaming pakalpojumu. Proti, augstas kvalitātes gaming pakalpojumam ir nepieciešams īpaši zems latentums, jo pretējā gadījumā reakcijas ātrums spēlē nav pietiekami ātrs.

No biznesa viedokļa, 5G zemais latentums jau šobrīd nodrošina efektīvu mākoņpakalpojumu izmantošanu, kas nepieciešami dažādu biznesa lietojumprogrammu lietošanai, piemēram, video konferencēm (“Zoom”, “Microsoft Teams”), “Microsoft 365” pakalpojumiem, “Amazon Cloud” pakalpojumiem.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Latvija ir viena no pirmajām valstīm ES, kas ieviesa zibmaksājumus (+VIDEO)

Mūsu valstī ir atrasta lieliska alternatīva skaidrai naudai un maksājumu kartēm, norāda eksperti.

Ekonomika Valmieras novadā tiek piedāvāts attīstīt biznesu senajos īpašumos (+VIDEO)

Kokmuižas kūts ēka ar tai piegulošo vēsturisko uzbrauktuvi celta 1866. gadā.

Ekonomika Lidostas Rīga apgrozījums deviņos mēnešos pieaudzis par 30,8%

Lidosta "Rīga" šā gada deviņos mēnešos strādāja ar 54,512 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 30,8% vairāk nekā attiecīgajā periodā gadu iepriekš, vienlaikus uzņēmuma peļņa pieauga par 72% - līdz 5,268 miljoniem eiro, liecina uzņēmuma publiskotā informācija.

Ekonomika «RB Rail»: Rīga pilnīgi noteikti būs dzelzceļa līnijas «Rail Baltica» sastāvdaļa

Rīga pilnīgi noteikti būs dzelzceļa līnijas "Rail Baltica" sastāvdaļa, tādēļ pašlaik vajadzētu diskutēt nevis par šo jautājumu, bet gan par to, kur piesaistīt finansējumu, lai tas notiktu pēc iespējas ātrāk, intervijā aģentūrai LETA uzsvēra "Rail Baltica" projekta ieviesēja AS "RB Rail" valdes priekšsēdētājs, izpilddirektors Marko Kivila.

Lasiet arī