• Meta,
  • Sniedze
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Briškens skaidroja, kāpēc Latvija turpinās atbalstīt airBaltic (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 20:54, 20.11.2023


Nākotnē ministrs saskata sinerģiju ar Rail Baltica dzelzceļu.


Ministrs akcentēja aviosatiksmes pievienoto vērtību un nākotnes attīstības potenciālu

Latvijas satiksmes ministrs Kaspars Briškens ("Progresīvie") piedalījās International Air Transport Association (IATA) Wings of Change Eiropas samitā Amsterdamā, pārrunājot aviosatiksmes nozīmi Latvijas un Baltijas klimata mērķu sasniegšanā un ilgtspējas veicināšanā.

Kaspars Briškens konferences atklāšanas paneļdiskusijā, kas tika veltīta Eiropas lomai pasaules aviācijā un ilgtspējīgas izaugsmes politikas veidošanai, uzsvēra aviosatiksmes stratēģisko nozīmi Latvijai un Baltijai, ņemot vērā ģeogrāfisko attālumu līdz Eiropas un pasaules ekonomiskajiem centriem, kā arī aicināja stiprināt aviācijas nozares ilgtspēju, kopējās vērtību ķēdes attīstību un aviācijas un dzelzceļa intermodalitāti.

Tāpat satiksmes ministrs akcentēja aviosatiksmes pievienoto vērtību un nākotnes attīstības potenciālu: “Rīga atšķirībā no citām pilsētām, piemēram, Prāgas atrodas ievērojami tālāk no Eiropas attīstības centriem. Mums šie attālumi ir jāveic ātrāk, lai veicinātu valsts ekonomisko attīstību. Tāpēc aviācija, kā arī nacionālā lidsabiedrība airBaltic paliks Latvijas atslēga uz Eiropas centru, nākotnē veidojot sinerģiju ar Rail Baltica dzelzceļa līniju.”

Diskusiju gaitā tika pārrunāts arī ES regulējums ilgtspējas veicināšanai aviācijā klimata mērķu sasniegšanai, SAF (Sustainable Aviation Fuels) īpatsvars kopējā degvielas patēriņā un iespējas, kā stiprināt ES līderību aviācijas ilgtspējā.

Satiksmes ministrs Amsterdamā tikās ar aviācijas nozares līderiem, tostarp Viliju Volšu – IATA ģenerāldirektoru. Abas puses ir vienisprātis par nepieciešamību veicināt ilgtspējīgas aviācijas nozares lomu Eiropas un pasaules savienojamībā.

Vienlaikus pasākuma ietvaros lidsabiedrība airBaltic pievienojās IATA Drošības līderības hartai (Safety Leadership Charter), kas ir nozares iniciatīva, lai turpinātu veicināt izcilu aviācijas drošības kultūru, ziņoja vietne sam.gov.lv.

International Air Transport Association (IATA) Wings of Change ir augsta līmeņa Eiropas samits, kurā apvienojas nozares līderi un eksperti ar mērķi apspriest būtiskākos aviosatiksmes jautājumus un meklētu iespējas kopīgi vienoties par turpmākiem pasākumiem, lai labāk izmantotu gaisa transportu kā ekonomiskās un sociālās attīstības dzinējspēku visā Eiropā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Latvija ir viena no pirmajām valstīm ES, kas ieviesa zibmaksājumus (+VIDEO)

Mūsu valstī ir atrasta lieliska alternatīva skaidrai naudai un maksājumu kartēm, norāda eksperti.

Ekonomika Valmieras novadā tiek piedāvāts attīstīt biznesu senajos īpašumos (+VIDEO)

Kokmuižas kūts ēka ar tai piegulošo vēsturisko uzbrauktuvi celta 1866. gadā.

Ekonomika Lidostas Rīga apgrozījums deviņos mēnešos pieaudzis par 30,8%

Lidosta "Rīga" šā gada deviņos mēnešos strādāja ar 54,512 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 30,8% vairāk nekā attiecīgajā periodā gadu iepriekš, vienlaikus uzņēmuma peļņa pieauga par 72% - līdz 5,268 miljoniem eiro, liecina uzņēmuma publiskotā informācija.

Ekonomika «RB Rail»: Rīga pilnīgi noteikti būs dzelzceļa līnijas «Rail Baltica» sastāvdaļa

Rīga pilnīgi noteikti būs dzelzceļa līnijas "Rail Baltica" sastāvdaļa, tādēļ pašlaik vajadzētu diskutēt nevis par šo jautājumu, bet gan par to, kur piesaistīt finansējumu, lai tas notiktu pēc iespējas ātrāk, intervijā aģentūrai LETA uzsvēra "Rail Baltica" projekta ieviesēja AS "RB Rail" valdes priekšsēdētājs, izpilddirektors Marko Kivila.

Lasiet arī

Ekonomika Lidosta Rīga jaunā termināļa izmaksas noteikusi 167 000 000 eiro (+VIDEO)

Objekta projektētais būvapjoms ir 45 tūkstoši kvadrātmetru, uzsākt būvdarbus paredzēts 2024. gada 3. ceturksnī un pabeigt 2028. gada beigās.

Ekonomika «British Airways» atsāk lidojumus starp Rīgu un Londonu

Šodien Rīgā atgriežas Lielbritānijas nacionālā aviokompānija "British Airways", kas ziemas sezonā atsāks lidojumus starp Rīgu un Londonu.

Sabiedrība Nosaukti «airBaltic» pieprasītākie galamērķi no Rīgas augustā

Latvijas nacionālās aviokompānijas "airBaltic" pieprasītākie galamērķi no Rīgas augustā bija Stokholma, Nica un Oslo, informē "airBaltic" pārstāvji.

Ekonomika «Lufthansa» iegādāsies 41% Itālijas nacionālās aviokompānijas akciju

Vācijas nacionālā lidsabiedrība "Lufthansa" ceturtdien parakstīja līgumu par 41% Itālijas nacionālās aviokompānijas "ITA Airways" akciju iegādi no Itālijas valsts, paziņoja Itālijas Finanšu ministrija.