• Lolita,
  • Vitolds
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Briškens skaidroja, kāpēc Latvija turpinās atbalstīt airBaltic (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 20:54, 20.11.2023


Nākotnē ministrs saskata sinerģiju ar Rail Baltica dzelzceļu.


Ministrs akcentēja aviosatiksmes pievienoto vērtību un nākotnes attīstības potenciālu

Latvijas satiksmes ministrs Kaspars Briškens ("Progresīvie") piedalījās International Air Transport Association (IATA) Wings of Change Eiropas samitā Amsterdamā, pārrunājot aviosatiksmes nozīmi Latvijas un Baltijas klimata mērķu sasniegšanā un ilgtspējas veicināšanā.

Kaspars Briškens konferences atklāšanas paneļdiskusijā, kas tika veltīta Eiropas lomai pasaules aviācijā un ilgtspējīgas izaugsmes politikas veidošanai, uzsvēra aviosatiksmes stratēģisko nozīmi Latvijai un Baltijai, ņemot vērā ģeogrāfisko attālumu līdz Eiropas un pasaules ekonomiskajiem centriem, kā arī aicināja stiprināt aviācijas nozares ilgtspēju, kopējās vērtību ķēdes attīstību un aviācijas un dzelzceļa intermodalitāti.

Tāpat satiksmes ministrs akcentēja aviosatiksmes pievienoto vērtību un nākotnes attīstības potenciālu: “Rīga atšķirībā no citām pilsētām, piemēram, Prāgas atrodas ievērojami tālāk no Eiropas attīstības centriem. Mums šie attālumi ir jāveic ātrāk, lai veicinātu valsts ekonomisko attīstību. Tāpēc aviācija, kā arī nacionālā lidsabiedrība airBaltic paliks Latvijas atslēga uz Eiropas centru, nākotnē veidojot sinerģiju ar Rail Baltica dzelzceļa līniju.”

Diskusiju gaitā tika pārrunāts arī ES regulējums ilgtspējas veicināšanai aviācijā klimata mērķu sasniegšanai, SAF (Sustainable Aviation Fuels) īpatsvars kopējā degvielas patēriņā un iespējas, kā stiprināt ES līderību aviācijas ilgtspējā.

Satiksmes ministrs Amsterdamā tikās ar aviācijas nozares līderiem, tostarp Viliju Volšu – IATA ģenerāldirektoru. Abas puses ir vienisprātis par nepieciešamību veicināt ilgtspējīgas aviācijas nozares lomu Eiropas un pasaules savienojamībā.

Vienlaikus pasākuma ietvaros lidsabiedrība airBaltic pievienojās IATA Drošības līderības hartai (Safety Leadership Charter), kas ir nozares iniciatīva, lai turpinātu veicināt izcilu aviācijas drošības kultūru, ziņoja vietne sam.gov.lv.

International Air Transport Association (IATA) Wings of Change ir augsta līmeņa Eiropas samits, kurā apvienojas nozares līderi un eksperti ar mērķi apspriest būtiskākos aviosatiksmes jautājumus un meklētu iespējas kopīgi vienoties par turpmākiem pasākumiem, lai labāk izmantotu gaisa transportu kā ekonomiskās un sociālās attīstības dzinējspēku visā Eiropā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika LTRK pārtrauks sadarbību ar desmit uz Krieviju eksportējošajiem uzņēmumiem

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) no kopumā 25 biedriem, kuri minēti Ekonomikas ministrijas (EM) publiskotajā sarakstā starp uzņēmumiem, kas eksportē uz Krieviju, pārtrauks sadarbību ar desmit uzņēmumiem, sacīja LTRK priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Ekonomika Latvijas darba tirgū iezīmējušās negatīvas tendences (+VIDEO)

Bezdarba līmenis valstī bija par 0,7 procentpunktiem augstāks nekā vidēji Eiropas Savienībā.

Ekonomika «airBaltic» ieķīlājusi 36 preču zīmes, tostarp «airBaltic»

Latvijas nacionālā aviokompānija "airBaltic" reģistrējusi komercķīlu ar nodrošinātā prasījuma maksimālo summu 442 miljoni eiro, liecina "Lursoft" publiskotā informācija.

Ekonomika VNĪ izdevās pārsniegt izvirzītos finanšu mērķus (+VIDEO)

Viens no izaicinājumiem ir degradēto būvju sakārtošana, kur biežākais risinājums ir šādu būvju pārdošana vai ēku demontāža.

Lasiet arī

Sabiedrība Latvijas debesīs paceļas Vācijas gaisa spēku lidmašīna

Latvija līgumam pievienojās 2002.gadā, uzņemoties saistības katru gadu atļaut šādus lidojumus pār savu teritoriju.

Pasaule Nākamnedēļ divas dienas streikos «Lufthansa» stjuarti

Nākamnedēļ divas dienas streikos Vācijas nacionālās lidsabiedrības "Lufthansa" stjuarti, sestdienas vakarā paziņoja stjuartu arodbiedrība UFO.

Ekonomika Rīgas lidostā no oktobra darbu sāks vēl viena aviokompānija

Rīgas lidostā no šā gada 11.oktobra darbu sāks Apvienoto Arābu Emirātu aviokompānija "flydubai", kas trīs reizes nedēļā piedāvās ceļotājiem tiešos lidojumus starp Rīgu un Dubaiju, informē Rīgas lidosta.