• Valdemārs,
  • Valdis,
  • Voldemārs
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Apkures sezonā sabiedriskās ēkas Rēzeknē samazināja patēriņu līdz pat 22%

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 10:14, 19.11.2023


Energoeksperti konsultē Latgales valstspilsētu siltuma efektivitātes jautājumos.


Bērnudārzs

Rēzeknes pilsētas domē notika svarīga tikšanās speciālistiem, kas rūpējas par energoefektivitāti dažādās Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības iestādēs. Tikšanās laikā uzmanības centrā bija Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības dalība projektā “Energovienoti” un speciālistu apmācība darbam tiešsaistes platformā, kas izstrādāta, lai nodrošinātu precīzu siltumenerģijas un elektroenerģijas patēriņa uzskaiti ēkās un būvēs.

Savā ievadrunā Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības izpilddirektors Raimonds Olehno pateicās pašvaldības energopārvaldniecei Dainai Bārdulei un citiem sanākušajiem speciālistiem par būtiskiem rezultātiem energoresursu taupīšanas jomā. Īpaši R. Olehno atzīmēja, ka “izmaksu optimizācijai ir liela loma pašvaldības dzīvē, un, pateicoties speciālistu cītīgajam darbam energoefektivitātes jomā, pirmsskolas iestādēs, skolās, kultūras iestādēs un citās pašvaldības padotībā esošajās iestādēs tiek uzturēta komfortabla vide un vienlaikus tiek samazinātas izmaksas”.

Savukārt Daina Bārdule dalījās ar informāciju par pilsētas pašvaldības veiksmīgo dalību projektā “Energovienoti”, kas īstenots sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūtu, kura mērķis ir uzlabot iedzīvotāju, uzņēmumu un pašvaldību energopratību.

Pozitīva ietaupījuma gadījumā iestādes saņem marķējumu “Energovienoti”, kas liecina par labiem rādītājiem veikto siltumenerģijas un elektrības taupīšanas pasākumu rezultātā, ziņoja vietne rezekne.lv.

Šī gada novembra sākumā Rēzeknes valstspilsētas pašvaldībā šis marķējums tika piešķirts piecām izglītības iestādēm – Rēzeknes 6. pamatskolai (patēriņa samazinājums par 8%), Rēzeknes 3. pamatskolai (samazinājums par 17%), pirmsskolas izglītības iestādei “Namiņš” un Katoļu PII (abās samazinājums par 16%), kā arī PII “Auseklītis” (samazinājums par 22%).

Projekta laikā astoņi pašvaldības pārstāvji – energoefektivitātes jomas speciālisti – sekmīgi pabeidza apmācības siltummezglu regulēšanā AS “Rīgas siltums” un ir gatavi dalīties iegūtajās zināšanās un pieredzē ar saviem kolēģiem. Tikšanās laikā Daina Bārdule aicināja klātesošos strādāt kopā un vērsa uzmanību uz to, ka jautājumu vai problēmu gadījumā pie viņas vienmēr var vērsties pēc padoma vai atbalsta.

Turpinājumā energoefektivitātes jomas speciālists ar vairāk nekā divdesmit gadu pieredzi Jānis Šipkovs klātesošajiem organizēja padziļinātas apmācības par darbu tiešsaistes platformā “energodati.lv”. Šeit jāpiebilst, ka viņa komanda šo platformu izstrādā un atbalsta jau vairākus gadus. Tostarp J. Šipkovs dalījās ar vērtīgiem padomiem par siltumenerģijas un elektrības patēriņa ikdienas monitoringu ēkās, piedāvājot idejas to patēriņa samazināšanai.

Viss liecina, ka pozitīvas tendences energoefektivitātes jomā Rēzeknē turpināsies gan šogad, gan turpmākajos gados. Tikšanās laikā izskanējušie rezultāti liecina par to, ka, pateicoties speciālistu pūlēm un ar aktīvu pilsētas pašvaldības atbalstu, energotaupīšanas pasākumi kļūst par neatņemamu ikdienas dzīves sastāvdaļu.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Latvijas enerģētika ir ūdeņraža izvēles priekšā: eksperta atzinums (+VIDEO)

Valstī ir vairāki uzņēmumi, kas patērē enerģiju lielos apjomos, pastāv zināmi priekšnosacījumi "zaļai" ražošanai un patēriņam.

Ekonomika Daugavpilij industriālā parka būvniecībai piešķirti 17 miljoni euro (+VIDEO)

Projekta ietvaros tiks veikta ražošanas ēkas izbūve un pieguļošās teritorijas labiekārtošana.

Ekonomika Ekonomists: inflācija ir sakauta

Atsevišķu preču un pakalpojumu cenu kāpums vēl ir straujš, bet tas galvenokārt ir inerces rezultāts, kuras spēks nevar būt bezgalīgs. Tā ir iespēja mainīt dienaskārtību un lielāku vērību veltīt ekonomikas izaugsmes veicināšanai.

Ekonomika Latvijā ražotās «viedās» lampas ir pieprasītas Ziemeļvalstīs (+VIDEO)

Produkti ir īpaši pielāgoti polārās nakts apstākļiem.

Lasiet arī

Ekonomika Raidījums: KP lēmuma dēļ nākamgad varētu pieaugt OCTA polišu cenas

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojam (LTAB) nelabvēlīgā Konkurences padomes (KP) lēmuma dēļ nākamgad varētu pieaugt transportlīdzekļu īpašnieku obligātās civiltiesiskās atbildības (OCTA) polišu cenas, vēsta TV3 raidījums "Nekā personīga".

Sabiedrība Latvijā 60% iedzīvotāju šajos Ziemassvētkos rotās īstu eglīti

Izvēloties svētku eglīti, vairāk nekā puse jeb 60% Latvijas iedzīvotāju izvēlas īstu, dzīvu kociņu, informēj"SEB bankas" pārstāvji, atsaucoties uz veikto aptauju.

Sabiedrība No NA uz Eiropas Parlamentu kandidēs 18 politiķi

No partijas "Nacionālā apvienība" (NA) uz Eiropas Parlamenta (EP) 2024.gada vēlēšanām kandidēs 18 politiķi, partijas kongresā svētdien informēja NA pārstāvji.

Sabiedrība Jaunnedēļ Latvijā gaidāms atkusnis

Novembra beigas un decembra sākums Latvijā tika aizvadīts ar ziemīgiem laika apstākļiem - daudz sniga un valdīja stabils sals, tomēr jaunnedēļ laika apstākļi būtiski mainīsies, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).