• Egita,
  • Emīls,
  • Monvīds
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latvijā ražotus pārtikas produktus ir svarīgi izvēlēties 27% iedzīvotāju

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 16:12, 18.11.2023


Mazliet vairāk nekā vienai ceturtdaļai jeb 27% Latvijas iedzīvotāju ir svarīgi ikdienā izvēlēties pašu zemē ražotus pārtikas produktus, secināts bankas veiktajā aptaujā.


Foto: LETA

34% iedzīvotāju nepievērš uzmanību pārtikas produktu izcelsmes valstij, savukārt 28% noteicošais ir produkta cena un kvalitāte.

Starp Baltijas valstīm lielākie patrioti vietējās pārtikas izvēlē ir lietuvieši. 33% respondentu aptaujā norādījuši, ka, ja vien iespējams, izvēlas vietējas izcelsmes pārtikas produktus. Savukārt Igaunijā tie ir 29% aptaujāto.

"Iedzīvotāji novērtē un labprāt izvēlas vietējo produkciju, tomēr, tā kā izdevumi par pārtiku ir viena no būtiskākajām katras mājsaimniecības budžeta sastāvdaļām, liela nozīme ir arī produktu cenai un, protams, kvalitātei," aptaujas datus komentē bankas privātpersonu apkalpošanas direkcijas vadītājs Jānis Mūrnieks.

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes apkopoto informāciju, pēdējā gada laikā pārtikas produktu ražošana Latvijā ir piedzīvojusi izaugsmi.

Tas esot vēl viens faktors, kas jāapzinās, izvēloties pašmāju uzņēmumu produkciju. Šādi pircēji atbalsta gan vietējos ražotājus, gan veicina valsts ekonomikas attīstību un nodrošina darbavietas vietējiem iedzīvotājiem. Tāpat tas sekmē nodokļu ieņēmumus Valsts kasē, sniedzot iespēju atbalstīt budžeta prioritātes, skaidro Mūrnieks.

Aptaujas rezultāti liecina, ka 28% Latvijas respondentu pārtikas produktu izvēlē noteicošais tomēr ir cena un kvalitāte, līdz ar to produktu izcelsmes valsts nav tik būtiska. Visbiežāk tie ir Zemgalē dzīvojošie un respondenti vecumā no 50 līdz 59 gadiem.

Latvijā ražotus pārtikas produktus pārsvarā izvēlas piektā daļa jeb 20% respondentu, no tiem vairākums ir vecumā no 60 līdz 74 gadiem. Savukārt 7% aptaujāto vienmēr dod priekšroku Latvijā ražotiem produktiem.

Vairāk nekā trešā daļa jeb 36% Latvijas respondentu norādījuši, ka izvēlas gan Latvijā, gan citās valstīs ražotus pārtikas produktus. Savukārt vēl 6% respondentu atzīst, ka ikdienā nepievērš uzmanību pārtikas produktu izcelsmei.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Sievietēm vidējā darba samaksa Latvijā ir par 16,5% mazāka nekā vīriešiem

Sievietēm vidējā bruto darba samaksa stundā 2023.gadā Latvijā bija par 16,5% mazāka nekā vīriešiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) provizoriskie dati.

Ekonomika Eirozonas biržās sarūk akciju cenas

Eirozonas valstu biržās akciju cenas trešdien lielākoties samazinājās, reaģējot uz Eiropas Komisijas (EK) paziņojumu, ka tiks sākta procedūra par pārmērīgi budžeta deficītu pret vairākām eirozonas valstīm.

Ekonomika «Eiropas dzelzceļa līnijas» plānots integrēt «Latvijas dzelzceļa» sistēmā

Par dzelzceļa projekta "Rail Baltica" īstenošanu Latvijā atbildīgo SIA "Eiropas dzelzceļa līnijas" plānots integrēt VAS "Latvijas dzelzceļš" sistēmā, ceturtdien intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam "Rīta panorāma" sacīja satiksmes ministrs Kaspars Briškens (P).

Ekonomika Latvijas iedzīvotāji jūtas finansiāli nedroši par savām vecumdienām

Gana liela daļa Latvijas iedzīvotāju nav pārliecināti par savu finansiālo stabilitāti pensijas vecumā - tikai katrs piektais nešaubās par savu finansiālo labklājību vecumdienās, bet vairāk nekā 40% aptaujāto jūtas nedroši, informēja "Luminor Bank" pārstāvji, atsaucoties uz veiktās aptaujas datiem.

Lasiet arī

Sabiedrība Reorganizēs vai likvidēs 54 pašvaldību dibinātas izglītības iestādes!

Lēmumu par izglītības iestāžu dibināšanu, reorganizāciju vai slēgšanu pieņem pašvaldības kā izglītības iestāžu dibinātājs. Par savu lēmumu pašvaldības informē IZM, iesniedzot dokumentus un lūdzot ministrijai šo lēmumu saskaņot.

Interesanti fakti Latvijā turpina samazināties Jāņu skaits

Šonedēļ vārda dienu atzīmēs 44 994 Jāņi, kas ir par 1057 šī vārda īpašniekiem mazāk nekā pērn, liecina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes dati.

Veselība Statistika: aptuveni 20% no Latvijas cilvēkiem cieš no hroniskām sāpēm (+VIDEO)

Atteikšanās no fiziskām aktivitātēm un to ierobežošana paaugstina risku.

Ekonomika Vidzemes iedzīvotāji saņems padomus energoefektīvu ēku veidošanā (+VIDEO)

Mitrums, pelējums, plaisas sienās, ūdens krāšanās pagrabstāvos un bēniņos, nevienmērīga iekštelpu temperatūra apkures sezonas laikā - ir tipiskākās problēmas.