• Evija,
  • Jogita,
  • Raita
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latvija kosmosa industriju attīstīs ar Itālijas palīdzību (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 16:29, 09.11.2023


Zemes novērošana, navigācija, komunikācijas un kosmosa pētniecība ir tikai dažas no tēmām.


Memorands paredz izveidot Apvienoto koordinācijas komiteju, kuras sastāvā būs trīs pārstāvji no abām pusēm, lai izskatītu un izvērtētu iespējamos sadarbošanās projektus starp Latvijas un Itālijas kosmosa nozares dalībniekiem.

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) parlamentārā sekretāre Silvija Reinberga un Itālijas Kosmosa aģentūras prezidents Prof. Teodoro Valente Seviljā, Spānijā parakstīja IZM un Itālijas Republikas Kosmosa aģentūras saprašanās memorandu par sadarbību ar kosmosu saistīto darbību jomā miermīlīgiem mērķiem.

Parakstot saprašanos, Itālijas kosmosa aģentūras prezidents Prof. Valente norādīja, ka uzskata šo saprašanās memorandu par praktisku instrumentu bilaterālās sadarbības veidošanai starp abām valstīm, kas sniegs ieguldījumus abu valstu nacionālajām pētniecības un uzņēmējdarbības sistēmām. Zemes novērošana, navigācija, komunikācijas un kosmosa pētniecība ir tikai dažas no tēmām, kurās Itālija redz iespēju sadarboties ar Latviju kosmosa nozarē.

Savukārt parlamentārā sekretāre Silvija Reinberga uzsvēra, ka veiksmīgā sadarbība ar Itāliju citās jomās rada pārliecību par augsto potenciālu sadarbībai arī kosmosa nozarē.

Saprašanās memoranda būtība ir veicināt Latvijas un Itālijas kosmosa nozares ciešāku sadarbību. Tas definē vairākus plašus sadarbības virzienus kosmosa nozarē, kas ietver: mikrosatelītus, nanosatelītus un tehnoloģijas; Zemes novērošanu un ar to saistītos lietojumus; satelītnavigācijas un kosmosa sekmētos savienojamības lietojumus; Zemes optiskās novērošanas tehnikas; kosmosa zinātni un akadēmisko sadarbību; izglītību, mācības, seminārus un simpozijus; komerciālu tīklu iniciatīvu veicināšanu.

Vienlaikus saprašanās memorands paredz izveidot Apvienoto koordinācijas komiteju, kuras sastāvā būs trīs pārstāvji no abām pusēm, lai izskatītu un izvērtētu iespējamos sadarbošanās projektus starp Latvijas un Itālijas kosmosa nozares dalībniekiem. Izmaksas, kas rastos, īstenojot šo saprašanās memorandu, slēdzējpuses un iesaistītie dalībnieki sedz atbilstoši sava budžeta iespējām.

Latvijas un Itālijas kosmosa industrijas dalībnieki jau šobrīd sadarbojas Eiropas Kosmosa aģentūras un Eiropas Savienības programmās. Latvijas firmas sadarbībā ar Thales Alenia Space Italia S.p.A strādā pie tehnoloģijas, kas ļauj konstruēt efektīvas kosmisko iekārtu siltumvadības sistēmas, kurām ir augsts komercializācijas potenciāls.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Ekonomisti: Nākamgad Latvijā algu pieauguma temps mazināsies

Nākamgad algu kāpums turpināsies, taču to pieauguma temps mazināsies, aģentūrai LETA pavēstīja banku ekonomisti.

Ekonomika Latvija ir viena no pirmajām valstīm ES, kas ieviesa zibmaksājumus (+VIDEO)

Mūsu valstī ir atrasta lieliska alternatīva skaidrai naudai un maksājumu kartēm, norāda eksperti.

Ekonomika Valmieras novadā tiek piedāvāts attīstīt biznesu senajos īpašumos (+VIDEO)

Kokmuižas kūts ēka ar tai piegulošo vēsturisko uzbrauktuvi celta 1866. gadā.

Ekonomika Lidostas Rīga apgrozījums deviņos mēnešos pieaudzis par 30,8%

Lidosta "Rīga" šā gada deviņos mēnešos strādāja ar 54,512 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 30,8% vairāk nekā attiecīgajā periodā gadu iepriekš, vienlaikus uzņēmuma peļņa pieauga par 72% - līdz 5,268 miljoniem eiro, liecina uzņēmuma publiskotā informācija.

Lasiet arī

Interesanti fakti Nākamnedēļ Ventspils kļūs par Latvijas kosmosa galvaspilsētu (+VIDEO)

Ostas pilsētā tika izveidots pirmais Latvijas Zemes pavadonis "Venta-1".

Kultūra Japāna palaiž zondi uz Mēnesi

Japāna ceturtdien palaida zondi uz Mēnesi, nesējraķetei ar to startējot no Tanegasimas kosmodroma valsts dienvidrietumos.

Pasaule Krievija palaiž kosmosa zondi uz Mēnesi

Krievija piektdien palaida kosmosa zondi "Luna-25" uz Mēnesi, veicot pirmo šāda veida misiju 47 gadu laikā.

Sabiedrība Baldones Astrofizikas observatorijā atklātu jaunu asteroīdu atsīst starptautiski

Starptautiskā astronomu savienības komiteja apstiprinājusi Baldones Astrofizikas observatorijas 2009.gadā atklāto asteroīdu "Artjuhs", kas nosaukta zinātnieka Jurija Artjuha (attēlā - otrajā rindā pirmais no kreisās) vārdā, informēja Latvijas Universitātes (LU) pārstāve Amanda Boka.