• Aleksejs,
  • Aleksis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latvija kosmosa industriju attīstīs ar Itālijas palīdzību (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 16:29, 09.11.2023


Zemes novērošana, navigācija, komunikācijas un kosmosa pētniecība ir tikai dažas no tēmām.


Memorands paredz izveidot Apvienoto koordinācijas komiteju, kuras sastāvā būs trīs pārstāvji no abām pusēm, lai izskatītu un izvērtētu iespējamos sadarbošanās projektus starp Latvijas un Itālijas kosmosa nozares dalībniekiem.

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) parlamentārā sekretāre Silvija Reinberga un Itālijas Kosmosa aģentūras prezidents Prof. Teodoro Valente Seviljā, Spānijā parakstīja IZM un Itālijas Republikas Kosmosa aģentūras saprašanās memorandu par sadarbību ar kosmosu saistīto darbību jomā miermīlīgiem mērķiem.

Parakstot saprašanos, Itālijas kosmosa aģentūras prezidents Prof. Valente norādīja, ka uzskata šo saprašanās memorandu par praktisku instrumentu bilaterālās sadarbības veidošanai starp abām valstīm, kas sniegs ieguldījumus abu valstu nacionālajām pētniecības un uzņēmējdarbības sistēmām. Zemes novērošana, navigācija, komunikācijas un kosmosa pētniecība ir tikai dažas no tēmām, kurās Itālija redz iespēju sadarboties ar Latviju kosmosa nozarē.

Savukārt parlamentārā sekretāre Silvija Reinberga uzsvēra, ka veiksmīgā sadarbība ar Itāliju citās jomās rada pārliecību par augsto potenciālu sadarbībai arī kosmosa nozarē.

Saprašanās memoranda būtība ir veicināt Latvijas un Itālijas kosmosa nozares ciešāku sadarbību. Tas definē vairākus plašus sadarbības virzienus kosmosa nozarē, kas ietver: mikrosatelītus, nanosatelītus un tehnoloģijas; Zemes novērošanu un ar to saistītos lietojumus; satelītnavigācijas un kosmosa sekmētos savienojamības lietojumus; Zemes optiskās novērošanas tehnikas; kosmosa zinātni un akadēmisko sadarbību; izglītību, mācības, seminārus un simpozijus; komerciālu tīklu iniciatīvu veicināšanu.

Vienlaikus saprašanās memorands paredz izveidot Apvienoto koordinācijas komiteju, kuras sastāvā būs trīs pārstāvji no abām pusēm, lai izskatītu un izvērtētu iespējamos sadarbošanās projektus starp Latvijas un Itālijas kosmosa nozares dalībniekiem. Izmaksas, kas rastos, īstenojot šo saprašanās memorandu, slēdzējpuses un iesaistītie dalībnieki sedz atbilstoši sava budžeta iespējām.

Latvijas un Itālijas kosmosa industrijas dalībnieki jau šobrīd sadarbojas Eiropas Kosmosa aģentūras un Eiropas Savienības programmās. Latvijas firmas sadarbībā ar Thales Alenia Space Italia S.p.A strādā pie tehnoloģijas, kas ļauj konstruēt efektīvas kosmisko iekārtu siltumvadības sistēmas, kurām ir augsts komercializācijas potenciāls.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Valsts autotirgū ir jūtamas īpašu cenu piedāvājumu gaidas (+VIDEO)

Latvijā izplatītākā mašīnas krāsa ir pelēka.

Ekonomika 5G jūras sakaru attīstība tika demonstrēta uz ledlauža «Varma» (+VIDEO)

Vienlaikus kuģu komunikācijai hidrogrāfijas mērījumu drons “Otter” pārraidīja gultnes mērījumus un videopārraidi notiekošajam uz ūdens.

Ekonomika Ko pirkt ar kredītu: ezers Latgalē vai dzīvoklis Spānijā (+VIDEO)

Bankas Baltijas reģionā nepieņem nekustamā īpašuma ķīlas ārpus konkrētās valsts teritorijas.

Ekonomika Pārtikas produktus no Krievijas pirmajā pusgadā Latvijā ieveda 67 uzņēmumi

Pārtikas produktus un barību no Krievijas šogad pirmajā pusgadā Latvijā ieveda 67 uzņēmumi, savukārt no Baltkrievijas pārtikas produktus un barību importēja 36 uzņēmumi, ziņo Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD).

Lasiet arī

Interesanti fakti Skafandru daudz, bet nav ar ko doties kosmosā: NASA ir lielas problēmas

Kosmosa aģentūra saskaras ar lielu jaunu skafandru trūkumu, lai aizstātu sabrukušos 80. gadu skafandrus.

Interesanti fakti Ceļojums uz Urānu: aizraujošs, bet nāvējošs piedzīvojums 54,4 minūtēs

Zinātnieki uzskata, ka ceļojums uz Urānu varētu būt neaizmirstams un, visticamāk, nāvējošs. Lai sasniegtu šo Saules sistēmas nomali, būtu nepieciešami desmit gadi.

Interesanti fakti Zinātnieki izstrādā kosmosa ķieģeļus, lai izveidotu bāzi uz Mēness (+FOTO)

Eiropas Kosmosa aģentūras (EKA) "kosmosa ķieģeļi" būs apskatāmi atsevišķos "Lego" veikalos visā pasaulē.