• Egija,
  • Egmonts,
  • Egons,
  • Henrihs,
  • Henriks
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Elektroenerģijas vidējā cena oktobrī Latvijā samazinājās 2,2 reizes

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 14:49, 06.11.2023


Elektroenerģijas vidējā cena šogad oktobrī Latvijas tirdzniecības apgabalā bija 87,37 eiro par megavatstundu (MWh), kas ir par 25% mazāk nekā septembrī un teju 2,2 reizes mazāk nekā pagājušā gada oktobrī, liecina Latvijas pārvades sistēmas operatora AS "Augstsprieguma tīkls" sagatavotais Latvijas elektroenerģijas tirgus apskats.2023.gada oktobrī elektroenerģijas vidējā cena visās trijās Baltijas valstīs izlīdzinājās, samazinoties līdz 87,37 eiro par MWh.

Tāpat elektroenerģijas vidējā cena oktobrī samazinājās divos Baltijas valstu starpsavienotajos elektroenerģijas tirdzniecības apgabalos. Tostarp Zviedrijas ceturtajā zonā elektroenerģijas vidējā cena bija 30,75 eiro par MWh, kas ir par 29% mazāk nekā septembrī un 3,4 reizes mazāk nekā 2022.gada oktobrī, bet Polijā elektroenerģijas vidējā cena bija 95,43 eiro par MWh, kas ir samazinājums par 13% salīdzinājumā ar septembri un kritums par 30,2% salīdzinājumā ar pagājušā gada oktobri.

Savukārt Somijā elektroenerģijas vidējā cena salīdzinājumā ar septembri palielinājās par 15%, kamēr salīdzinājumā ar pagājušā gada oktobri tā saruka gandrīz 2,8 reizes un bija 37,64 eiro par MWh.

Baltijas valstīs importētās elektroenerģijas daudzums oktobrī salīdzinājumā ar septembri ir pieaudzis par 19,3%.

Tostarp elektroenerģijas imports no Polijas samazinājās par 40,7% salīdzinājumā ar septembri, bet kamēr salīdzinājumā ar 2022.gada oktobri imports pieauga par 17,2%. Savukārt elektroenerģijas imports oktobrī salīdzinājumā ar septembri no Zviedrijas pieaudzis 2,5 reizes, bet no Somijas - par 3,9%, kamēr salīdzinājumā ar 2022.gada oktobri imports no Zviedrijas samazinājies par 4,6%, bet no Somijas - par 6,2%.

Elektroenerģijas cenu samazinājumu Baltijas valstīs sekmēja iespēja oktobrī importēt lielāku elektroenerģiju no Zviedrijas nekā septembrī, kad Zviedrijas-Lietuvas starpsavienojums vairāk nekā 20 dienas nebija pieejams remontdarbu dēļ, skaidrots apskatā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika «airBaltic» sāk nodrošināt speciālos reisus uz Liepāju

Latvijas nacionālā aviokompānija "airBaltic" no šodienas līdz 5.augustam nodrošinās speciālos reisus uz Liepāju, aģentūru LETA informēja "airBaltic" pārstāvji.

Ekonomika Latvijas bizness paplašina elektromobiļu uzlādes tīklu (+VIDEO)

Turpmāk sniegs iespēju izmantot no atjaunīgiem resursiem iegūtu zaļo enerģiju

Ekonomika Rīgas lidostā uzbūvēs jauno daudzstāvu autostāvvietu

Rīgas lidostas jauno daudzstāvu autostāvvietu par 248 000 eiro projektēs SIA "BM-projekts", informēja Rīgas lidosta.

Ekonomika Pretlikumīgas konkurences pazīmes metāllūžņu tirgū

Norises Latvijas metāllūžņu savākšanas un pārstrādes tirgū liecina, ka šajā tirgū ir vērojamas agresīvas un pretlikumīgas konkurences pazīmes, kas apdraud virknes šī tirgus dalībnieku turpmāko eksistenci un rada valstij nodokļu zaudējumus, informēja Johens Kleins, biedrības “Baltijas metāllūžņu pārstrādātāju asociācija” padomnieks.

Lasiet arī

Ekonomika Eksperti: ir daudz iespēju ietaupīt uz elektrības rēķiniem (+VIDEO)

Laikā līdz 2024.gada 30.jūnijam tarifu plānu var mainīt jau esošā mēneša ietvaros.

Ekonomika Elektrības vidējā cena pagājušajā nedēļā Latvijā samazinājās par 16%

Elektroenerģijas vidējā cena pagājušajā nedēļā Latvijā samazinājās par 16% un bija 81,75 eiro par megavatstundu (MWh).

Sabiedrība No janvāra samazināsies elektroenerģijas sadales un pārvades tarifi

No 2024.gada 1.janvāra samazināsies elektroenerģijas sadales un pārvades tarifi, informē Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK).

Sabiedrība Valsts kompensēs energoresursu izmaksas mājsaimniecībām ar zemu ienākumu līmeni

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Energoapgādes izmaksu atbalsta likumā, kas paredz atbalstu energoresursu izmaksu kompensēšanai mājsaimniecībām ar zemu un vidēji zemu ienākumu līmeni.