• Rozālija,
  • Roze
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Valdība apsver, kā par gandrīz 100 mlj. eiro pārbūvēt Rīgas transportu (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 07:33, 27.09.2023


Izveido multimodālu sabiedriskā transporta tīklu ar vienotu un saskaņotu kustības grafiku, vienotu cenu un atlaižu politiku un vienotu biļešu sistēmu.


Reizēm galvaspilsētas transports kursē gandrīz tukšs.

Programma “Videi draudzīgi uzlabojumi Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta sistēmā” maksas 97 285 492 EUR, ziņo Latvijas Republikas Ministru Kabinetam finanšu ministrs Arvils Ašeradens ("Jaunā Vienotība").

Pasākums ietver Rīgas metropoles areāla transporta sistēmas vispārēju pārplānošanu. Izveido multimodālu sabiedriskā transporta tīklu ar vienotu un saskaņotu kustības grafiku, vienotu cenu un atlaižu politiku un vienotu biļešu sistēmu. Pasākums ietver arī būtisku investīciju programmu tīrā mobilitātē un infrastruktūrā ar uzsvaru uz dzelzceļa risinājumiem (81 km dzelzceļa elektrifikācija) un bezizmešu sabiedrisko transportu (četru zemās grīdas tramvaju, 17 elektroautobusu un septiņu elektroautobusu uzlādes staciju iegāde, veloceliņu būvniecība). To pabeidz, izbūvējot videi draudzīgus mobilitātes mezglus (sešus reģionālos un divus vietējos mobilitātes punktus), neatkarīgu ātrgaitas transporta līniju, kas paredzēta sabiedriskajam transportam, un tramvaja līnijas pagarināšanu par 3,5 km, lai atbalstītu multimodālā transporta izmantošanu.

Pamatojums papildu rādītājiem balstās uz Rīgas valstspilsētas pašvaldības veikto AF plāna komponentes Nr.1 “Klimata pārmaiņas un vides ilgtspēja” reformu un investīciju virziena 1.1. “Emisiju samazināšana transporta sektorā” reformas 1.1.1.r. “Rīgas metropoles areāla transporta sistēmas zaļināšana” investīciju 1.1.1.2.i. “Videi draudzīgi uzlabojumi Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta sistēmā” ietvaros iekļauto Pašvaldības infrastruktūras projektu (t.sk. 7.tramvaja līnijas pagarinājuma izbūves projekta) priekšizpēti.

Tās ietvaros ir izstrādāti detalizēti projektu sākotnējie tehniskie risinājumi un, lai nodrošinātu savlaicīgu būvprojektu izstrādi un projektu pieteikumu sagatavošanu, tika apkopoti tehniskie noteikumi, veikta teritoriju apsekošana, izstrādāta izdevumu ieguvumu analīze, aprēķināti indikatīvās būvniecības apjomi un izmaksas, kā arī izstrādātas labiekārtojuma prasības risinājumu veiksmīgai integrēšanai esošajā pilsētvidē, kā arī identificēti skartie īpašumu jautājumi. Priekšizpētes nodevums ietver arī pamatprasību izstrādi attiecībā uz izvirzāmajām prasībām un nosacījumiem iepirkuma dokumentācijas sagatavošanai.

Priekšizpētes ietvaros tika detalizēti izstrādāti un izvērtēti vairāki Projekta risinājumu varianti, par piemērotāko no ekonomiskā un inženiertehnisko risinājumu viedokļa atzīstot 7.tramvaja līnijas pagarinājumu pa Maskavas ielu līdz Višķu/Maskavas ielas krustojumam, Maskavas – Višķu ielas transportmijas punkta un 15.trolejbusa maršruta pagarinājuma Višķu ielā izbūvi. Maskavas ielas posms nodrošina 7. tramvaja maršruta kustību un Lokomotīves ielas nodrošina 15. trolejbusa maršruta kustību. Maskavas un Lokomotīves ielas ir paralēlas, tās savieno Višķu iela. No plānota 7. tramvaja galapunkta (Višķu/Maskavas ielas krustojums) līdz 15. trolejbusa galapunktam ir 300 metru posms, kur sabiedriska transporta kustība pašlaik nav nodrošināta. Trolejbusa līnijas pagarinājums 300 metru garumā ir nepieciešams, lai nodrošinātu pilnvērtību trolejbusa maršruta funkcionēšanu un sabiedriska transporta veidu savienojamību pasažieru nokļušanai līdz mobilitātes punktam Šķirotava.

Transportmijas punkts, kas ietver 285 m tramvaja līnijas apgriešanās loku un 200 m paralēlu sliežu ceļu apgriešanās lokā (abi viensliežu posmi) nepieciešams, lai nodrošinātu 7. tramvaja apgriešanas iespēju un pasažieru drošu pārsēšanas iespēju uz 15. trolejbusa maršrutu nokļušanai līdz mobilitātes punktam Šķirotava.

Ierosinātās izmaiņas sekmēs sākotnēji plānoto investīcijas mērķu sasniegšanu, pasažieru paradumu maiņu un izvēli par labu elektrotransportam. Proti, vienots sabiedriskā transporta transportmijas punkts (autobuss/elektroautobuss, tramvajs, trolejbuss) pie Šķirotavas stacijas papildina AF plānotās investīcijas un to pozitīvo ietekmi uz reģionālās nozīmes transporta koridoru Rīga – Ogre – Jēkabpils.

Sabiedriskā transporta pasažieriem vienuviet būs ērti pieejams savstarpēji integrēts sabiedriskais transports – vilciens, autobuss/elektroautobuss, tramvajs, trolejbuss, sniedzot iespēju ērti pārsēsties no viena transporta citā un pārvienoties. Reformas rezultātā, pieaugot sabiedriskā transporta kustības ātrumam, regularitātei, komfortam, tiks veicināta privāto automašīnu pasažieru pārsēšanās uz sabiedrisko transportu. Bez tam, investīcijas kalpos kā stimuls turpmākiem pasākumiem transporta koridora attīstībai un CO2 samazinājumam pilsētā – nepieciešama Rīgas valstspilsētas sabiedriskā transporta integrācija ar reģionālā maršruta tīkla autobusiem, lai pasažieri pie iebraukšanas Rīgā pārsēstos uz pilsētas sabiedrisko transportu.

Voldemārs Burkevics


Transporta mezgla rekonstrukcijas piemērs Ķengaragā.
Transporta mezgla rekonstrukcijas piemērs Ķengaragā.

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Latvijas TEC un HES veic priekšdarbus 2025.gada sinhronizācijai

AS "Latvenergo" termoelektrocentrāles (TEC) un hidroelektrostacijas (HES), gatavojoties 2025.gada Baltijas energosistēmas nodalīšanai no sinhronas darbības ar Krievijas un Baltkrievijas sistēmu, veic nepieciešamos priekšdarbus, informē "Latvenergo" pārstāvji.

Ekonomika Šogad plānota būvniecība 15% no «Rail Baltica» pamattrases visā Baltijā

Šogad plānota būvniecība 15% no "Rail Baltica" pamattrases visā Baltijā, informē Baltijas valstu kopuzņēmuma AS "RB Rail" pārstāvji.

Ekonomika Kopš aprīļa lidostā pasažieri iegādājušies ap 60 taksometru vaučeru

Rīgas lidostas Apmeklētāju centrā pasažieri kopš pakalpojuma ieviešanas šogad aprīlī ir iegādājušies nedaudz vairāk kā 60 taksometru vaučeru.

Ekonomika Valsts autotirgū ir jūtamas īpašu cenu piedāvājumu gaidas (+VIDEO)

Latvijā izplatītākā mašīnas krāsa ir pelēka.

Lasiet arī

Sabiedrība Autobusu maršrutā Rīga-Ogre iekļauj divas pieturas Rīgā

Reģionālās nozīmes autobusu maršrutā Rīga-Ogre no šodienas iekļauj pieturu "Balvu iela" un "Toma iela/Mols", kas atrodas viena otrai pretī Krasta ielas rajonā, Rīgā, aģentūru LETA informēja Autotransporta direkcijā (ATD).

Sabiedrība Rīgā palielinās reisu skaitu 22.autobusa maršrutā

Ņemot vērā pasažieru plūsmas pieaugumu un gaidāmo Lidostas "Rīga" apkalpoto pasažieru skaita pieaugumu vasaras sezonā, no 15.jūnija tiks veiktas izmaiņas 22.maršruta autobusa kustības sarakstos, palielinot reisu skaitu gan darba dienās, gan brīvdienās, informēja uzņēmumā "Rīgas satiksme".

Ekonomika ATD: Komercpārvadājumu tālāko attīstību ir diezgan grūti paredzēt

Latvijā komercpārvadājumu tālāko attīstību ir diezgan grūti paredzēt, jo tā ir atkarīga no pašu pārvadātāju intereses, intervijā aģentūrai LETA sacīja Autotransporta direkcijas (ATD) valdes priekšsēdētājs Dins Merirands.

Interesanti fakti Latvijā 44% autovadītāju sabiedriskā transporta joslas rada neskaidrības

Latvijā 44% autovadītāju sabiedriskā transporta joslas rada neskaidrības, informēja biedrības "Izglītības, kultūras un inovatīvo projektu asociācija" (IKIPA) pārstāvji, atsaucoties uz pētījumu kompānijas "Norstat" veikto aptauju.