• Aleksejs,
  • Aleksis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Rail Baltica tiks savienota ar Ukrainas un Moldovas dzelzceļiem (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 09:29, 25.09.2023


Rosināts Rail Baltica iekļaut Baltijas jūras-Melnās jūras-Egejas jūras Eiropas transporta koridorā.


Rīgas stacija nodrošinās iespēju nokļūt Kijevā un Kišiņevā.

Starptautiskās dzelzceļu savienības (UIC) vadības komitejas pārstāvji tikās ar Rail Baltica globālā projekta ieviesējorganizācijām un ekspertiem, lai iepazītos ar Rail Baltica ieviešanas progresu un pārrunātu turpmākās sadarbības iespējas. Ar starptautiskajiem kolēģiem tikās Rail Baltica kopuzņēmuma RB Rail AS un nacionālā projekta ieviesēja Latvijā "Eiropas Dzelzceļa līnijas" pārstāvji.

Baltijas valstu nozīmīgākais ātrgaitas dzelzceļa infrastruktūras projekts Rail Baltica kļūs par būtisku Ziemeļjūras-Baltijas jūras koridora daļu, panākot pilnīgu Lietuvas, Latvijas un Igaunijas iekļaušanos vienotajā Eiropas dzelzceļu telpā. Tāpat saskaņā ar Eiropas Savienības Transporta, telekomunikāciju un enerģētikas padomes pieņemto nostāju rosināts Rail Baltica iekļaut Baltijas jūras-Melnās jūras-Egejas jūras Eiropas transporta koridorā, nākotnē paredzot arī Rail Baltica savienojumu ar Ukrainu un Moldovu. Rail Baltica projekts iecerēts ne tikai kā vitāli svarīgs transporta savienojums, bet arī spēcīgs pamats jauna ekonomikas un drošības koridora veidošanai mūsu reģionā un Eiropas Savienībā.

"Rail Baltica sadarbībai ar Starptautisko dzelzceļu savienību līdz šim ir bijusi nozīmīga loma, lai attīstītu un veicinātu globālā projekta pārrobežu īstenošanas aspektus, zināšanu apmaiņu un sadarbību ar starptautiskiem nozares ekspertiem, nodrošinot, ka projekts atbilst starptautiskiem dzelzceļa nozares standartiem un tā ieviešanā seko labākajām praksēm. Skaidrs apliecinājums tam ir, piemēram, Rail Baltica projektēšanas vadlīnijas, kas ir pamats šī vērienīgā pārrobežu infrastruktūras projekta ieviešanai paralēli trīs Baltijas valstīs, apvienojot ekspertus un ieinteresētās puses no dažādiem reģioniem, lai risinātu kopīgus izaicinājumus," sacīja RB Rail AS tehniskais direktors Ēriks Diļevs.

"Runājot par atšķirīgo sliežu ceļu platumu dažādās valstīs, tostarp, Latvijā, vēlos uzsvērt Rail Baltica projektu, kas ar Eiropas sliežu platuma dzelzceļa infrastruktūru savienos Baltiju ar pārējo Eiropu. Rail Baltica būs arī nozīmīgs gan pasažieru, gan kravu brīvai mobilitātei. Tikpat svarīgs dzelzceļš ir arī valsts ilgtspējai - mēs redzam Ukrainas piemēru, kur dzelzceļam ir milzīga loma valstij sarežģītā situācijā - arī tas ir viens no jautājumiem, kas ir UIC dienas kārtībā," sacīja UIC Eiropas reģiona koordinatore Sandra Ženo.

Rail Baltica komanda prezentēja projekta ieviešanas progresu Latvijā un UIC pārstāvjiem noorganizēja Rail Baltica Rīgas Centrālā mezgla būvlaukuma apmeklējumu. "Pēc pabeigšanas šis būs viens no lietotāju ziņā lielākajiem un nozīmīgākajiem reģiona multimodālajiem mezgliem. Šobrīd jaunās dzelzceļa stacijas izbūvē uzsākts darbs pie jumta karkasa konstrukcijas izbūves, kas vēl skaidrāk iezīmēs jaunās stacijas aprises," akcentē Marika Zadraka, Eiropas Dzelzceļa līnijas starptautiskās sadarbības vadītāja. "Ņemot vērā Eiropas vienotā transporta tīkla koridoru pārskatīšanu un nākotnes savienojumu veidošanu ar Ukrainu un Moldovu, Rail Baltica stratēģiskā nozīme pieaug. Nākotnē turpināsim sadarbību starptautiskajās platformās, veicinot dzelzceļa sistēmu savienojamību un multimodalitāti."

UIC ir starptautiska organizācija, kas koordinē sadarbību aktuālajos jautājumos starp dzelzceļiem pasaules līmenī, veicinot dzelzceļu sistēmu saskaņotu darbību. Organizācija apvieno 194 biedrus no visas pasaules. UIC izstrādā standartus un veicina inovāciju attīstību dzelzceļā, tā galvenie jautājumi ir finansējums infrastruktūras attīstībai, dzelzceļu digitalizācija un ērta, savienota mobilitāte.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Valsts autotirgū ir jūtamas īpašu cenu piedāvājumu gaidas (+VIDEO)

Latvijā izplatītākā mašīnas krāsa ir pelēka.

Ekonomika 5G jūras sakaru attīstība tika demonstrēta uz ledlauža «Varma» (+VIDEO)

Vienlaikus kuģu komunikācijai hidrogrāfijas mērījumu drons “Otter” pārraidīja gultnes mērījumus un videopārraidi notiekošajam uz ūdens.

Ekonomika Ko pirkt ar kredītu: ezers Latgalē vai dzīvoklis Spānijā (+VIDEO)

Bankas Baltijas reģionā nepieņem nekustamā īpašuma ķīlas ārpus konkrētās valsts teritorijas.

Ekonomika Pārtikas produktus no Krievijas pirmajā pusgadā Latvijā ieveda 67 uzņēmumi

Pārtikas produktus un barību no Krievijas šogad pirmajā pusgadā Latvijā ieveda 67 uzņēmumi, savukārt no Baltkrievijas pārtikas produktus un barību importēja 36 uzņēmumi, ziņo Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD).

Lasiet arī

Sabiedrība Rīgas centrālās stacijas būvnieks nav saņēmis maksājumus 43 miljonu eiro apmērā

Dzelzceļa projekta "Rail Baltica" Rīgas centrālās dzelzceļa stacijas būvnieka pilnsabiedrības "BeReRix" nesaņemtie maksājumi jūlija sākumā ir 43,233 miljonu eiro apmērā, pavēstīja "BeReRix" biedru pilnvarotais pārstāvis Guntis Āboltiņš-Āboliņš.

Sabiedrība «Rail Baltica» ir tik dziļā bedrē, ka tas var ietekmēt esošo valsts budžetu

Dzelzceļa projekts "Rail Baltica" ir tik dziļā bedrē, ka tas var fundamentāli ietekmēt esošo valsts budžetu, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" vērtēja "Rail Baltica" Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisijas priekšsēdētājs Andris Kulbergs (AS).

Sabiedrība SM izvērtējusi alternatīvas Rīgas savienošanai ar «Rail Baltica»

Satiksmes ministrija (SM) sadarbībā ar Baltijas valstu kopuzņēmumu AS "RB Rail" un par dzelzceļa projekta "Rail Baltica" izbūvi Latvijas teritorijā atbildīgo SIA "Eiropas dzelzceļa līnijas" (EDzL) ir apkopojusi līdz šim vērtētos variantus pilnvērtīgam Rīgas savienojumam ar "Rail Baltica" dzelzceļa trasi gan no dienvidu, gan no ziemeļu puses, tostarp nodrošinot kravu plūsmu caur Rīgu, informēja SM pārstāvji.

Sabiedrība Rosina valdībai atbalstīt Rail Baltica līnijas savienojumu arī ar Rīgas ostu

Vislielākā pasažieru plūsma Rail Baltica dzelzceļa līnijā ir sagaidāma starp Rīgas pilsētas centru un RIX Rīgas lidostu.