• Anta,
  • Antonija,
  • Dzirkstīte
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Rail Baltica tiks savienota ar Ukrainas un Moldovas dzelzceļiem (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 09:29, 25.09.2023


Rosināts Rail Baltica iekļaut Baltijas jūras-Melnās jūras-Egejas jūras Eiropas transporta koridorā.


Rīgas stacija nodrošinās iespēju nokļūt Kijevā un Kišiņevā.

Starptautiskās dzelzceļu savienības (UIC) vadības komitejas pārstāvji tikās ar Rail Baltica globālā projekta ieviesējorganizācijām un ekspertiem, lai iepazītos ar Rail Baltica ieviešanas progresu un pārrunātu turpmākās sadarbības iespējas. Ar starptautiskajiem kolēģiem tikās Rail Baltica kopuzņēmuma RB Rail AS un nacionālā projekta ieviesēja Latvijā "Eiropas Dzelzceļa līnijas" pārstāvji.

Baltijas valstu nozīmīgākais ātrgaitas dzelzceļa infrastruktūras projekts Rail Baltica kļūs par būtisku Ziemeļjūras-Baltijas jūras koridora daļu, panākot pilnīgu Lietuvas, Latvijas un Igaunijas iekļaušanos vienotajā Eiropas dzelzceļu telpā. Tāpat saskaņā ar Eiropas Savienības Transporta, telekomunikāciju un enerģētikas padomes pieņemto nostāju rosināts Rail Baltica iekļaut Baltijas jūras-Melnās jūras-Egejas jūras Eiropas transporta koridorā, nākotnē paredzot arī Rail Baltica savienojumu ar Ukrainu un Moldovu. Rail Baltica projekts iecerēts ne tikai kā vitāli svarīgs transporta savienojums, bet arī spēcīgs pamats jauna ekonomikas un drošības koridora veidošanai mūsu reģionā un Eiropas Savienībā.

"Rail Baltica sadarbībai ar Starptautisko dzelzceļu savienību līdz šim ir bijusi nozīmīga loma, lai attīstītu un veicinātu globālā projekta pārrobežu īstenošanas aspektus, zināšanu apmaiņu un sadarbību ar starptautiskiem nozares ekspertiem, nodrošinot, ka projekts atbilst starptautiskiem dzelzceļa nozares standartiem un tā ieviešanā seko labākajām praksēm. Skaidrs apliecinājums tam ir, piemēram, Rail Baltica projektēšanas vadlīnijas, kas ir pamats šī vērienīgā pārrobežu infrastruktūras projekta ieviešanai paralēli trīs Baltijas valstīs, apvienojot ekspertus un ieinteresētās puses no dažādiem reģioniem, lai risinātu kopīgus izaicinājumus," sacīja RB Rail AS tehniskais direktors Ēriks Diļevs.

"Runājot par atšķirīgo sliežu ceļu platumu dažādās valstīs, tostarp, Latvijā, vēlos uzsvērt Rail Baltica projektu, kas ar Eiropas sliežu platuma dzelzceļa infrastruktūru savienos Baltiju ar pārējo Eiropu. Rail Baltica būs arī nozīmīgs gan pasažieru, gan kravu brīvai mobilitātei. Tikpat svarīgs dzelzceļš ir arī valsts ilgtspējai - mēs redzam Ukrainas piemēru, kur dzelzceļam ir milzīga loma valstij sarežģītā situācijā - arī tas ir viens no jautājumiem, kas ir UIC dienas kārtībā," sacīja UIC Eiropas reģiona koordinatore Sandra Ženo.

Rail Baltica komanda prezentēja projekta ieviešanas progresu Latvijā un UIC pārstāvjiem noorganizēja Rail Baltica Rīgas Centrālā mezgla būvlaukuma apmeklējumu. "Pēc pabeigšanas šis būs viens no lietotāju ziņā lielākajiem un nozīmīgākajiem reģiona multimodālajiem mezgliem. Šobrīd jaunās dzelzceļa stacijas izbūvē uzsākts darbs pie jumta karkasa konstrukcijas izbūves, kas vēl skaidrāk iezīmēs jaunās stacijas aprises," akcentē Marika Zadraka, Eiropas Dzelzceļa līnijas starptautiskās sadarbības vadītāja. "Ņemot vērā Eiropas vienotā transporta tīkla koridoru pārskatīšanu un nākotnes savienojumu veidošanu ar Ukrainu un Moldovu, Rail Baltica stratēģiskā nozīme pieaug. Nākotnē turpināsim sadarbību starptautiskajās platformās, veicinot dzelzceļa sistēmu savienojamību un multimodalitāti."

UIC ir starptautiska organizācija, kas koordinē sadarbību aktuālajos jautājumos starp dzelzceļiem pasaules līmenī, veicinot dzelzceļu sistēmu saskaņotu darbību. Organizācija apvieno 194 biedrus no visas pasaules. UIC izstrādā standartus un veicina inovāciju attīstību dzelzceļā, tā galvenie jautājumi ir finansējums infrastruktūras attīstībai, dzelzceļu digitalizācija un ērta, savienota mobilitāte.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika ES finansēs sociālo mājokļu celtniecību vairāk nekā 200 cilvēkiem gadā (+VIDEO)

Fondu līdzekļus varēs investēt virtuves un sanitāro telpu aprīkošanā ar nepieciešamajām iekārtām un ierīcēm.

Ekonomika «Augstsprieguma tīkla» valdes priekšsēdētāja amatā darbu sāk Irklis

Latvijas pārvades sistēmas operatora AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) valdes priekšsēdētāja amatā no šodienas sāk strādāt bijušais valsts kontrolieris Rolands Irklis, teikts uzņēmuma paziņojumā biržai "Nasdaq Riga".

Ekonomika Populāra internetveikala pārvaldītājs pasludināts par maksātnespējīgu

Pārtikas un sadzīves preču internetveikala "Nuko.lv" pārvaldītāja SIA "Nuko" pasludināta par maksātnespējīgu, liecina Maksātnespējas reģistra informācija.

Ekonomika Sākts projekts par Igaunijas-Latvijas pārrobežu publiskā transporta savienojumu

Sākts projekts par Igaunijas-Latvijas pārrobežu publiskā transporta savienojumu, kurā apzinās iespējas nodrošināt pasažieru pārvadājumus maršrutos Valga-Valka, Vīlande-Valmiera, Veru-Alūksne, Kilingi-Nemme-Valmiera un Pērnava-Ikla-Salacgrīva, informē Vidzemes plānošanas reģions (VPR).

Lasiet arī

Ekonomika RB būvei draudu nav: «Tam visam nauda ir - tie ir 165 miljoni eiro» (+VIDEO)

Projekta izstrādātāji gatavo jaunus pieteikumus finansējuma saņemšanai.

Ekonomika Lidosta Rīga jaunā termināļa izmaksas noteikusi 167 000 000 eiro (+VIDEO)

Objekta projektētais būvapjoms ir 45 tūkstoši kvadrātmetru, uzsākt būvdarbus paredzēts 2024. gada 3. ceturksnī un pabeigt 2028. gada beigās.

Ekonomika Rail Baltica attīstība palīdzēja labiekārtot Daugavas krastmalu (+VIDEO)

Pateicoties Eiropas projektam, daļa no labiekārtošanas darbiem Latvijas galvaspilsētā jau ir pabeigta.

Ekonomika Šogad sāksies «Rail Baltica» tilta būvdarbi Daugavas labajā krastā

Dzelzceļa projektā "Rail Baltica" sākto darbu turpināšanai naudas pietiek, kā arī šogad sāksies darbi Iecavas apkārtnē, sacīja par "Rail Baltica" izbūvi Latvijas teritorijā atbildīgās SIA "Eiropas dzelzceļa līnijas" (EDzL) valdes priekšsēdētājs Kaspars Vingris.