• Maira,
  • Rasa,
  • Rasma
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Valsts budžetu Saeimā plānots iesniegt novembra sākumā

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 15:25, 22.09.2023


Finanšu ministrija (FM) ir aktualizējusi likumprojekta "Par valsts budžetu 2024.gadam un budžeta ietvaru 2024., 2025. un 2026.gadam" sagatavošanas grafiku, paredzot, ka nākamā gada budžeta likumprojektu pakete Saeimā tiks iesniegta 3.novembrī, informēja ministrijā.


Foto: LETA

Grozījumus rīkojumā paredzēts izskatīt nākamajā valdības sēdē.

Grozījumi, kas izstrādāti pēc konsultācijām ar Ministru prezidenti Eviku Siliņu (JV) un valdību veidojošajām partijām, paredz, ka līdz 27.septembrim notiks diskusijas par valsts budžeta likumprojektā iekļaujamiem prioritārajiem pasākumiem 2024., 2025. un 2026.gadam, savukārt 26.septembris ir noteikts par termiņu informatīvā ziņojuma "Par Valsts nodokļu politikas pamatnostādņu 2024. - 2027.gadam izstrādes virzību" izskatīšanai Ministru kabinetā.

Lēmums par valsts budžeta likumprojektā iekļaujamiem prioritārajiem pasākumiem būs jāpieņem līdz 29.septembrim, bet līdz 2.oktobrim ministrijām būs jāiesniedz aprēķini FM, kā arī jāiesniedz Ministru kabinetam budžetu pavadošais likumprojekts.

Grozījumi paredz, ka līdz 4.oktobrim tiks aprēķināts maksimāli pieļaujamais valsts budžeta izdevumu apmērs un ministrijām nosūtīts ministriju maksimāli pieļaujamo valsts budžeta izdevumu apmērs, savukārt Ministru kabinetā budžetu pavadošo likumprojektu izskatīšana paredzēta 3.oktobrī un 9.oktobrī.

Tikmēr 9.oktobris noteikts par termiņu ministriju budžeta pieprasījumu sagatavošanai un iesniegšanai FM, bet 10.oktobrī paredzēta vispārējās valdības budžeta plāna projekta 2024.gadam apstiprināšana Ministru kabinetā.

Vienlaikus 12.oktobris noteikts par gala termiņu vispārējās valdības budžeta plāna projekta 2024.gadam iesniegšanai Eiropas Komisijai un Eirogrupai, bet 24.oktobris paredzēts Ministru kabineta un Latvijas Pašvaldību savienības vienošanās un domstarpību protokola projekta izskatīšanai.

Grozījumi paredz, ka 1.novembrī notiks likumprojekta "Par valsts budžetu 2024.gadam un budžeta ietvaru 2024., 2025. un 2026.gadam" apstiprināšana Ministru kabinetā, kā arī paredzēta precizētā vispārējās valdības budžeta plāna projekta 2024.gadam apstiprināšana Ministru kabinetā.

Tikmēr 3.novembris noteikts par termiņu likumprojekta "Par valsts budžetu 2024.gadam un budžeta ietvaru 2024., 2025. un 2026.gadam" ar paskaidrojumiem, fiskālo risku deklarāciju, Fiskālās disciplīnas padomes fiskālās disciplīnas uzraudzības ziņojumu, pavadošajiem likumprojektiem (budžeta likumprojektu paketi), Ministru kabineta un Latvijas Pašvaldību savienības vienošanās un domstarpību protokolu iesniegšana Saeimā.

Tāpat 3.novembrī plānota precizētā vispārējās valdības budžeta plāna projekta 2024.gadam iesniegšana Eiropas Komisijai un Eirogrupai.

Saeima ceturtdien, 21.septembrī, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Likumā par budžetu un finanšu vadību, kas ļauj arī jaunajai valdībai pie nepieciešamības valsts budžeta projektu iesniegt arī pēc 15.oktobra.

Likumā, pēc finanšu ministra Arvila Ašeradena (JV) un Finanšu ministrijas priekšlikuma, noteikts, ja 15.oktobrī ir pagājuši mazāk nekā četri mēneši kopš Ministru kabineta apstiprināšanas, valsts budžeta likumprojekts iesniedzams Saeimai ne vēlāk kā četrus mēnešus pēc tam, kad parlaments apstiprinājis valdību.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika «Eiropas dzelzceļa līnijas» plānots integrēt «Latvijas dzelzceļa» sistēmā

Par dzelzceļa projekta "Rail Baltica" īstenošanu Latvijā atbildīgo SIA "Eiropas dzelzceļa līnijas" plānots integrēt VAS "Latvijas dzelzceļš" sistēmā, ceturtdien intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam "Rīta panorāma" sacīja satiksmes ministrs Kaspars Briškens (P).

Ekonomika Latvijas iedzīvotāji jūtas finansiāli nedroši par savām vecumdienām

Gana liela daļa Latvijas iedzīvotāju nav pārliecināti par savu finansiālo stabilitāti pensijas vecumā - tikai katrs piektais nešaubās par savu finansiālo labklājību vecumdienās, bet vairāk nekā 40% aptaujāto jūtas nedroši, informēja "Luminor Bank" pārstāvji, atsaucoties uz veiktās aptaujas datiem.

Ekonomika Jelgavā daži desmiti cilvēku protestē pret tirdzniecības centra būvniecību

Pret tirdzniecības centra būvniecību Lielupes krastā Jelgavā, netālu no pils, otrdienas vakarā protestē ap 20 cilvēku, novēroja aģentūra LETA.

Ekonomika Parakstīts sadarbības memorands par biorafinēšanas nozares attīstību

Otrdien 22 uzņēmumi un organizācijas parakstīja sadarbības memorandu par jaunas biorafinēšanas ekosistēmas izveidi, informē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA).

Lasiet arī

Sabiedrība Pieņem grozījumus par efektīvāku parādu piedziņas procesu

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Civilprocesa likumā, lai nodrošinātu efektīvāku parādu piedziņas procesu.

Sabiedrība Saeima aicina atbalstīt Ukrainas pieteikumu pievienoties NATO

Uzsverot nepieciešamību Vašingtonas samitā skaidri apliecināt stingru vienotību un apņēmību, kā arī visu sabiedroto gatavību uzņemties taisnīgu daļu atbildības par visu sabiedroto drošību, Saeima šodien pieņēma paziņojumu, kurā aicina NATO dalībvalstu parlamentus atbalstīt Ukrainas oficiālo pieteikumu par iestāšanos NATO.

Kriminālziņas Vecāķos aiztur lūriķi par sieviešu vērošanu tualetēs (VIDEO)

Pie Vecāķu pludmales policija šonedēļ aizturējusi kādu lūriķi par sieviešu vērošanu caur biotualetēs izgrieztiem caurumiem, informē Rīgas pašvaldības policija (RPP).

Kriminālziņas Policija no piektdienas pastiprināti uzraudzīs ceļu satiksmes dalībniekus

Valsts policija laikā no 21.jūnija līdz 25.jūnijam pastiprināti uzraudzīs ceļu satiksmes dalībniekus, kā arī rīkos pastiprinātas pārbaudes, lai kontrolētu vai vadītāji pie stūres nav sēdušies alkohola reibumā, informē policija.