• Lolita,
  • Vitolds
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latvijas pasts šogad prognozē peļņu vairāk nekā divu miljonu eiro apmērā

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 07:26, 20.09.2023


VAS "Latvijas pasts" šogad varētu strādāt ar vairāk nekā divu miljonu eiro peļņu, intervijā aģentūrai LETA prognozēja kompānijas jaunā vadītāja Beāte Krauze-Čebotare.


Foto: LETA

Viņa norādīja, ka "Latvijas pasta" apgrozījums 2023.gada pirmajā pusgadā bija 55,9 miljoni eiro, kas ir par 17,5% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn, savukārt kompānijas peļņa sasniedza 1,2 miljonus eiro, pārsniedzot budžetā paredzēto.

"Tas mums ļauj domāt, ka šo gadu "Latvijas pasts" noslēgs ar peļņu, kas būs virs diviem miljoniem eiro. Turklāt pasta sūtījumu un e-komercijas jomā gada beigas vienmēr ir tas laiks, kad ir liels darba apmērs, tādēļ mums ir pozitīvas cerības, ka šā gada finanšu rādītāji būs labi," sacīja Krauze-Čebotare.

Vienlaikus viņa uzsvēra, ka "Latvijas pasta" tarifi 2024.gadā nemainīsies.

Krauze-Čebotare atgādināja, ka kompensācijas no valsts budžeta "Latvijas pastam" ir bijušas tikai un vienīgi saistībā ar zaudējumiem no universālā pasta pakalpojuma sniegšanas, nevis no uzņēmuma pamatdarbības.

Tāpat viņa minēja, ka "Latvijas pastam" ir jāatrod iespējas palielināt peļņu, lai varētu īstenot investīciju projektus un palielināt atalgojumu darbiniekiem. "Redzu, ka "Latvijas pastam" ir daudz iespēju strādāt efektīvāk, nekā tas ir šobrīd, līdz ar to arī subsīdijas no valsts puses nākotnē varētu samazināties. "Latvijas pastam" ir ļoti daudzi spējīgi darbinieki, un atliek tikai pareizi strukturēt darāmās lietas un fokusēti pie tā strādāt," pauda Krauze-Čebotare.

Vienlaikus kā problēmu viņa pieminēja to, ka vēsturiski ir izveidojusies vāja komunikācija starp "Latvijas pasta" struktūrvienībām, tādējādi vairākās struktūrvienībās tiek veiktas līdzīgas darbības. Piemēram, ir gadījumi, kad vienā un tajā pašā virzienā brauc divas mašīnas - viena ar pasta, otra ar eksprespasta sūtījumiem, lai gan visus sūtījumus varētu vest viena. Tāpat ir jautājums, vai vajag atsevišķu šķirošanas līniju starptautiskajiem sūtījumiem un atsevišķu līniju eksprespasta sūtījumiem.

"Mans mērķis viennozīmīgi ir "Latvijas pastu" padarīt par labāku un efektīvāku uzņēmumu, rezultātā arī valstij tas ļautu brīvāk elpot un mazāk pievērsties problēmām un runām par kompensāciju nepieciešamību uzņēmumam," uzsvēra Krauze-Čebotare.

Nepieciešamo investīciju apmēru "Latvijas pasta" vadītāja gan vēl nebija gatava nosaukt, jo investīciju plāns vēl ir jāapstiprina valdei un attīstības stratēģija ir jāsaskaņo ar Satiksmes ministriju. Investīciju virzieni gan ir skaidri - "Latvijas pastam" ir jāturpina attīstīt pakomātu tīklu Latvijā un kaimiņvalstīs, jāmodernizē darba apstākļi gan pastniekiem, gan pasta nodaļu darbiniekiem, kā arī ir jāiegulda pasta centrālās ēkas energoefektivitātē.

"Mums kā jaunajai valdei svarīgākais uzdevums pašlaik ir finalizēt "Latvijas pasta" attīstības stratēģiju, salikt visus punktus uz "i", kā arī saskaņot šo stratēģiju ar Satiksmes ministriju un no jaunā gada jau aktīvi strādāt, lai šo stratēģiju ieviestu dzīvē," sacīja Krauze-Čebotare.

Viņa atzina, ka tostarp turpināsies darbs pie pasta nodaļu skaita un apkalpošanas modeļa pārskatīšanas. Piemēram, pasta nodaļās vajadzētu samazināt sūtījumu izsniegšanu, lielāko daļu pārvirzot uz pakomātiem. Tāpat jāpārskata nodaļās tirdzniecībā esošo preču klāsts. Tāpat ir jāvienādo pastā izmantotās IT sistēmas.

Jau ziņots, ka "Latvijas pasta" apgrozījums pagājušajā gadā bija 100,009 miljoni eiro, kas ir par 5,1% mazāk nekā 2021.gadā, kā arī uzņēmums strādāja ar 2,21 miljona eiro peļņu pretēji zaudējumiem gadu iepriekš.

"Latvijas pasts" nodrošina pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. "Latvijas pasts" ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika LTRK pārtrauks sadarbību ar desmit uz Krieviju eksportējošajiem uzņēmumiem

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) no kopumā 25 biedriem, kuri minēti Ekonomikas ministrijas (EM) publiskotajā sarakstā starp uzņēmumiem, kas eksportē uz Krieviju, pārtrauks sadarbību ar desmit uzņēmumiem, sacīja LTRK priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Ekonomika Latvijas darba tirgū iezīmējušās negatīvas tendences (+VIDEO)

Bezdarba līmenis valstī bija par 0,7 procentpunktiem augstāks nekā vidēji Eiropas Savienībā.

Ekonomika «airBaltic» ieķīlājusi 36 preču zīmes, tostarp «airBaltic»

Latvijas nacionālā aviokompānija "airBaltic" reģistrējusi komercķīlu ar nodrošinātā prasījuma maksimālo summu 442 miljoni eiro, liecina "Lursoft" publiskotā informācija.

Ekonomika VNĪ izdevās pārsniegt izvirzītos finanšu mērķus (+VIDEO)

Viens no izaicinājumiem ir degradēto būvju sakārtošana, kur biežākais risinājums ir šādu būvju pārdošana vai ēku demontāža.

Lasiet arī

Sabiedrība Apstiprināta Latvijas pasta pagaidu padome

Ceturtdien apstiprināta VAS "Latvijas pasts" pagaidu padome, informēja Satiksmes ministrijā (SM).

Ekonomika Briškens: divas pasta nodaļas varētu saglabāt, ja Dūda nedotos braucienos

VAS "Latvijas pasts" pagaidu padome tiks iecelta tuvākajās dienās, trešdien preses konferencē sacīja satiksmes ministrs Kaspars Briškens (P).

Sabiedrība Atkāpusies «Latvijas pasta» padome

Atkāpusies VAS "Latvijas pasts" padome, aģentūrai LETA pavēstīja kompānijas padomes pārstāvji.

Ekonomika «Latvijas pasts»: 2023.gads varētu tikt noslēgts bez zaudējumiem

VAS "Latvijas pasts" 2023.gadā ir izdevies sasniegt augstāku apgrozījumu nekā 2022.gadā, un neauditētie rezultāti liecina, ka, ņemot vērā saņemto universālā pasta pakalpojuma (UPP) kompensāciju, 2023.gads varētu tikt noslēgts bez zaudējumiem, informēja kompānijā.