• Evija,
  • Jogita,
  • Raita
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Jauna dzīve laukos! Sākas pieteikšanās jauno lauksaimnieku atbalstam

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 06:20, 20.09.2023


No šodienas līdz 20.oktobrim būs iespējams pieteikties atbalsta saņemšanai jaunajiem lauksaimniekiem uzņēmējdarbības uzsākšanai, informēja Lauku atbalsta dienestā (LAD).


Foto: LETA

Atbalsta mērķis ir sekmēt gados jaunu cilvēku iesaistīšanos lauksaimniecībā, nodrošināt darbaspēka atjaunošanos un paaudžu nomaiņu lauksaimniecības sektorā, kā arī atbalstīt gados jaunu cilvēku vēlmi saimniekot, lai ražotu lauksaimniecības produkciju vai savā īpašumā pārņemtu esošu saimniecību.

Kopējais pieejamais finansējums ir 7,48 miljoni eiro.

Dienestā norāda, ka pieejamais finansējums sadalīts pēc reģionalizācijas principa, ņemot vērā datus par 2022.gadā vienotajam platību maksājumam deklarēto platību. Maksimālā atbalsta summa ir 40 000 eiro ar 100% atbalsta intensitāti. To var saņemt vismaz divos maksājumos - 80% avansā un 20% pēc darījuma darbības plāna pabeigšanas.

Vienlaikus Lauksaimniecības un lauku attīstības departamenta direktore Iveta Oša informē, ka šī ir pirmā projektu pieņemšanas kārta jaunajiem lauksaimniekiem 2023.-2027.gada periodā un šoreiz ir vairākas izmaiņas atbalsta saņemšanas nosacījumos.

Tostarp nav spēkā nosacījums sākotnējam minimālajam saimniecības lielumam, proti, saimniecisko darbību var arī tikai uzsākt. Tāpat, ja iepriekš saimnieciskās darbības ilgums pirms projekta iesniegšanas nedrīkstēja būt vairāk nekā divi gadi, tad patlaban var būt ne vairāk par pieciem gadiem.

Oša skaidro, ka jaunais lauksaimnieks var pārņemt visu saimniecību vai tās daļu, tai skaitā ražošanas resursus. Vienlaikus, ja raksturo saimniecības lielumu, tad jāņem vērā, lai kopējais neto apgrozījums iepriekšējā noslēgtajā gadā pirms projekta iesnieguma iesniegšanas nepārsniedz 150 000 eiro. "Arī noteiktie sasniedzamie ekonomiskie mērķi un rādītāji katrai saimniecībai ir individuāli. Vairs nav aktuāla prasība par nomas līgumu reģistrāciju Zemesgrāmatā," piebilst Oša.

Projektu iesniegumi jāiesniedz ar Elektroniskās pieteikšanās sistēmu.

Atbalsts pieejams saskaņā ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai un Kopējās lauksaimniecības politikas stratēģiskā plāna 2023.-2027.gadam nosacījumiem.

LAD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts iestāde, kas administrē valsts un Eiropas Savienības atbalstu laukiem, lauksaimniecībai, mežsaimniecībai un zivsaimniecībai.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Ekonomisti: Nākamgad Latvijā algu pieauguma temps mazināsies

Nākamgad algu kāpums turpināsies, taču to pieauguma temps mazināsies, aģentūrai LETA pavēstīja banku ekonomisti.

Ekonomika Latvija ir viena no pirmajām valstīm ES, kas ieviesa zibmaksājumus (+VIDEO)

Mūsu valstī ir atrasta lieliska alternatīva skaidrai naudai un maksājumu kartēm, norāda eksperti.

Ekonomika Valmieras novadā tiek piedāvāts attīstīt biznesu senajos īpašumos (+VIDEO)

Kokmuižas kūts ēka ar tai piegulošo vēsturisko uzbrauktuvi celta 1866. gadā.

Ekonomika Lidostas Rīga apgrozījums deviņos mēnešos pieaudzis par 30,8%

Lidosta "Rīga" šā gada deviņos mēnešos strādāja ar 54,512 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 30,8% vairāk nekā attiecīgajā periodā gadu iepriekš, vienlaikus uzņēmuma peļņa pieauga par 72% - līdz 5,268 miljoniem eiro, liecina uzņēmuma publiskotā informācija.

Lasiet arī

Ekonomika Ierēdņu kļūdas dēļ krusā cietušajiem augļkopjiem atbalsts nav paredzēts

Augusta vētras krusā cietušajiem augļkopjiem Zemkopības ministrijas (ZM) kļūdas dēļ atbalsts nav paredzēts, tikšanās laikā ar lauksaimniekiem Tērvetē atzina ZM pārstāvji.

Sabiedrība Lauksaimnieki: valstij būtu jāpalīdz atbrīvoties no šīfera

Valstij būtu jāpalīdz lauksaimniekiem atbrīvoties no šīfera, trešdien lauksaimnieku tikšanās laikā ar Zemkopības ministrijas (ZM) pārstāvjiem pauda lauksaimnieki.

Sabiedrība Sākta pieteikšanās ES ārkārtas atbalstam augļkopjiem un lopkopjiem

Sākta pieteikšanās Eiropas Savienības (ES) ārkārtas atbalstam augļkopjiem un lopkopjiem par šī gada zaudējumiem ekonomisko un klimatisko apstākļu dēļ, informē Zemkopības ministrijā (ZM).

Ekonomika Krauze: Pamats lauksaimnieku drošībai pret postījumiem ir apdrošināšana

Pamatu pamats lauksaimnieku drošībai pret dabas stihiju postījumiem ir apdrošināšana, intervijā aģentūrai LETA teica zemkopības ministrs Armands Krauze (ZZS).