• Lāsma,
  • Zanda,
  • Zandis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Rinkēvičs paziņo, kam jābūt ASV un Latvijas ekonomikas sadarbības pamatā

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 03:56, 19.09.2023


ASV un Latvijas ekonomikas sadarbības pamatā ir jābūt produktiem un pakalpojumiem ar augstu pievienoto vērtību, ASV un Baltijas valstu stratēģisko investīciju samitā sacīja Latvijas prezidents Edgars Rinkēvičs, kurš šonedēļ viesojas ASV.Kā informēja Valsts prezidenta padomnieks komunikācijas jautājumos Mārtiņš Drēģeris, šodien Rinkēvičs piedalījās 2023.gada ASV un Baltijas valstu stratēģisko investīciju samitā, kurā pulcējās valdības pārstāvji, valstu investīcijas aģentūru pārstāvji, kā arī esošie un potenciālie ASV investori un uzņēmēji Baltijas valstīs.

Pasākuma mērķis bija veicināt ekonomisko sadarbību starp ASV un Baltijas valstīm.

Latvijas prezidents vērsa uzmanību uz Latvijas priekšrocībām ASV investoriem, piemēram, ASV investori var iegūt pieeju Eiropas Savienības (ES) vienotajam tirgum, vienlaikus, izmantojot efektīvu transporta, informācijas un telekomunikāciju tehnoloģiju (IKT) infrastruktūru, un augsti kvalificētā darbaspēka potenciālu.

Savā uzrunā Rinkēvičs akcentēja, ka ASV un Latvijas ekonomikas sadarbības pamatā ir jābūt produktiem un pakalpojumiem ar augstu pievienoto vērtību.

Šobrīd Latvija var atbalstīt nišas jomas ar augstu darbaspēka ekspertīzi tādos sektoros kā IKT, bioekonomika, biomedicīna, viedie materiāli un tehnoloģijas, kā arī ilgtspējīga enerģētika. Turklāt Baltijas valstis pēdējo gadu laikā piedzīvojušas ļoti strauju izaugsmi un līdz ar to ir dziļi integrētas ES un globālajos tirgos.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Valsts sniegs Daugavpils tramvajam palīdzību 2,4 miljonu eiro apmērā (+VIDEO)

Rasti risinājumi, kas ļaus ievērojami samazināt šī sabiedriskā transporta veida kustības ierobežojumu termiņus.

Ekonomika Latvijas Banka samazinājusi IKP pieauguma prognozi šim gadam līdz 0,6%

Latvijas Banka samazinājusi Latvijas iekšzemes kopprodukta (IKP) pieauguma prognozi šim gadam no iepriekš prognozētajiem 1,2% līdz 0,6%, piektdien žurnālistiem pavēstīja Latvijas Bankas pārstāvji.

Ekonomika Latvijas Banka palielinājusi inflācijas prognozi šim gadam līdz 9%

Latvijas Banka palielinājusi gada vidējās inflācijas prognozi 2023.gadam no 8,5% līdz 9%, piektdien žurnālistiem pavēstīja Latvijas Bankas pārstāvji.

Ekonomika Saistībā ar ES sankcijām pret Krieviju un Baltkrieviju iesaldēti 74 miljoni eiro

Latvijas finanšu iestādēs saistībā ar Eiropas Savienības (ES) noteiktajām sankcijām pret Krieviju un Baltkrieviju ir iesaldēti apmēram 74 miljoni eiro, aģentūrai LETA pavēstīja Latvijas Bankā.

Lasiet arī

Pasaule Krievija no valsts i izraida divus augsta ranga ASV diplomātus

Krievija no valsts izraida divus amerikāņu diplomātus - ASV vēstniecības pirmo sekretāru Džefriju Silinu un un vēstniecības otro sekretāru Deividu Bernstainu.

Sabiedrība Ar ASV vēstniecības atbalstu pabeigta Lūznavas bērnudārza renovācija

Lūznavā ASV vēstnieks Latvijā Kristofers Robinsons un Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs piedalījās svinīgā ceremonijā, lai atzīmētu Ozolaines pirmsskolas izglītības iestādes "Jāņtārpiņš" daļēju renovāciju un paplašināšanu, informēja pašvaldībā.

Pasaule Ņujorkas mērs: Migrantu pieplūdums sagraus pilsētu

Ņujorkas mērs no Demokrātu partijas Ēriks Adamss šonedēļ cēla trauksmi par finansiālo slogu, ko pilsētai rada tūkstošiem patvēruma meklētāju pieplūdums katru mēnesi, no kuriem daudzus uz Ņujorku nosūta ASV dienvidu štatu republikāņu gubernatori.

Pasaule «Proud Boys» līderim piespriests 22 gadu cietumsods par iebrukumu Kapitolijā

Bijušajam labējā spārna organizācijas "Proud Boys" līderim Enrikem Tarrio otrdien Vašingtonā tika piespriests 22 gadu cietumsods par viņa lomu 2021.gada 6.janvāra iebrukumā ASV Kapitolijā.