• Ādolfs,
  • Ilgonis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Iespaidīgi! Cūkgaļas cena Latvijā jūlijā bija uz pusi augstāka nekā pirms gada

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 20:44, 19.09.2023


Latvijā cūkgaļas cena šogad jūlijā bija vidēji par 47,5% augstāka nekā 2022.gada attiecīgajā mēnesī, kā arī par 2,7% augstāka nekā jūnijā, liecina Zemkopības ministrijas (ZM) Tirgus un tiešā atbalsta departamenta dati.


Foto: LETA

Vienlaikus Eiropas Savienībā (ES) cūkgaļas cena 2023.gada jūlijā bija vidēji par 29,3% lielāka nekā 2022.gada jūlijā. Tostarp Vācijā cūkgaļas cena gada laikā pieaugusi par 34,9%, Lietuvā - par 41,1%, Dānijā - par 21,8%, Polijā - par 38,2%, bet Igaunijā - par 26,7%.

Publiskotie dati arī liecina, ka cūkgaļa jūlijā Latvijā bija par 10,6% dārgāka nekā vidēji ES, proti, ES cūkas liemeņa tirgus cena jūlijā bija vidēji 249,66 eiro par 100 kilogramiem, savukārt Latvijā - 276,18 eiro par 100 kilogramiem.

Tajā pašā laikā Igaunijā cūkas liemeņa tirgus cena jūlijā bija 227,44 eiro par 100 kilogramiem, Vācijā - 260,23 eiro, Dānijā - 207,23 eiro, Polijā - 265,24 eiro, bet Lietuvā - 264,53 eiro par 100 kilogramiem.

Departamentā atzīmē, ka, salīdzinot ar 2022.gada pirmajiem pieciem mēnešiem, šogad pirmajos piecos mēnešos nokauto dzīvnieku skaits ES ir samazinājies par 8,9%, savukārt Latvijā - par 13,2%. Vienlaikus saražotās gaļas daudzums ES attiecīgajā periodā samazinājies par 8,8%, bet Latvijā - par 14,8%.

ES importa apmēri 2023.gada pirmajos piecos mēnešos, salīdzinot ar atbilstošo periodu pērn, samazinājušies par 17,3%, tostarp imports pieaudzis no Šveices - par 53% un Norvēģijas - par 4,8%, bet samazinājies no Lielbritānijas - par 27,7%.

Tikmēr ES eksporta apmēri 2023.gadā pirmajos piecos mēnešos samazinājušies par 16,4%. Eksports palielinājies uz Vjetnamu - par 27,5%, Malaiziju - par 84,5% un Lielbritāniju - par 2%, savukārt samazinājies uz Ķīnu - par 8,1%, Dienvidkoreju - par 31,8%, Filipīnām - par 37,5% un Japānu - par 10,9%.

Galvenie cūku produktu eksportētāji pasaulē 2023.gada pirmajos piecos mēnešos bija ES, ASV, Kanāda un Brazīlija.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika No Baltijas valstīm Latvijā visvairāk iedzīvotāju ar brīviem līdzekļiem

Starp Baltijas valstīm vismazāk iedzīvotāju ar brīvi pieejamiem finanšu līdzekļiem ieguldījumu veikšanai ir Igaunijā, kamēr Latvijā to ir visvairāk, informē bankas "Citadele" pārstāvji, atsaucoties uz augustā veiktu aptauju.

Ekonomika Tirgotāju asociācija: pārtikas cenas septembrī Latvijā samazinās

Pārtikas cenas septembrī Latvijā samazinājās, pauda Latvijas Tirgotāju asociācijā (LTA), atsaucoties uz regulāri veikto pārtikas preču salīdzinājumu tirdzniecības vietās Latvijā.

Ekonomika Pedagogu darba samaksas pieaugumam nākamgad novirzīs papildu 91,3 miljonus eiro

No kopumā piešķirtiem papildu 119,7 miljoniem eiro prioritāro pasākumu īstenošanai izglītības un zinātnes jomā nākamgad 91,3 miljoni eiro tiks novirzīti pedagogu darba samaksas pieauguma grafika īstenošanai pirmsskolas, vispārējā un profesionālajā, profesionālajā ievirzē un interešu izglītībā, kā arī augstākajā izglītībā.

Ekonomika Latvijas Banka piedāvā noapaļot maksājumus skaidrā naudā

Latvijas Banka izstrādājusi Maksājuma skaidrā naudā gala summas noapaļošanas likuma projektu, aģentūrai LETA apstiprināja centrālajā bankā.

Lasiet arī

Ekonomika Inflācijas “noslēpums”: iet uz lēju, bet cenas vidēji turpina pieaugt

Latvijas bankas ekonomiste: inflācijas samazinās, tomēr tas nenozīmē, ka visās jomās atgriezīsimies pie cenu līmeņa, kāds bija ierasts pirms šī augstās inflācijas perioda.

Ekonomika Gāzes cenas pieaugums Eiropas biržā saistīts ar iespējamu streiku Austrālijā

Straujais dabasgāzes cenas pieaugums Eiropas biržā TTF, kas ir lielākais kopš pagājušā gada marta, saistīts ar iespējamu darbinieku streiku Austrālijā, kas varētu apgrūtināt sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) piegādes.

Sabiedrība Malkas cenas vasaras periodā nav būtiski mainījušās

Malkas cenas vasaras periodā nav būtiski mainījušās un saglabājušas stabilitāti, aģentūru LETA informēja meža izsoļu sistēmas Latvijā "E-silva" pārstāvji.

Ekonomika Eksperti par pārtikas cenām: Nevajag domāt, ka mēs atkal dzīvosim leiputrijā

Pašlaik ir ļoti grūti izteikt prognozes par pārtikas cenu turpmāko attīstību Latvijā, taču tuvākajā laikā pārtikas cenas Latvijā turpinās kristies, lai gan ilgākā termiņā nevajadzētu cerēt, ka tās atgriezīsies līmenī, kāds bija pirms kara Ukrainā izraisītās krīzes, aģentūras LETA rīkotajā diskusijā "Pārtikas cenas - kur slēpjas problēmas un kas gaida nākotnē?" atzina eksperti.