• Maira,
  • Rasa,
  • Rasma
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Iespaidīgi! Cūkgaļas cena Latvijā jūlijā bija uz pusi augstāka nekā pirms gada

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 20:44, 19.09.2023


Latvijā cūkgaļas cena šogad jūlijā bija vidēji par 47,5% augstāka nekā 2022.gada attiecīgajā mēnesī, kā arī par 2,7% augstāka nekā jūnijā, liecina Zemkopības ministrijas (ZM) Tirgus un tiešā atbalsta departamenta dati.


Foto: LETA

Vienlaikus Eiropas Savienībā (ES) cūkgaļas cena 2023.gada jūlijā bija vidēji par 29,3% lielāka nekā 2022.gada jūlijā. Tostarp Vācijā cūkgaļas cena gada laikā pieaugusi par 34,9%, Lietuvā - par 41,1%, Dānijā - par 21,8%, Polijā - par 38,2%, bet Igaunijā - par 26,7%.

Publiskotie dati arī liecina, ka cūkgaļa jūlijā Latvijā bija par 10,6% dārgāka nekā vidēji ES, proti, ES cūkas liemeņa tirgus cena jūlijā bija vidēji 249,66 eiro par 100 kilogramiem, savukārt Latvijā - 276,18 eiro par 100 kilogramiem.

Tajā pašā laikā Igaunijā cūkas liemeņa tirgus cena jūlijā bija 227,44 eiro par 100 kilogramiem, Vācijā - 260,23 eiro, Dānijā - 207,23 eiro, Polijā - 265,24 eiro, bet Lietuvā - 264,53 eiro par 100 kilogramiem.

Departamentā atzīmē, ka, salīdzinot ar 2022.gada pirmajiem pieciem mēnešiem, šogad pirmajos piecos mēnešos nokauto dzīvnieku skaits ES ir samazinājies par 8,9%, savukārt Latvijā - par 13,2%. Vienlaikus saražotās gaļas daudzums ES attiecīgajā periodā samazinājies par 8,8%, bet Latvijā - par 14,8%.

ES importa apmēri 2023.gada pirmajos piecos mēnešos, salīdzinot ar atbilstošo periodu pērn, samazinājušies par 17,3%, tostarp imports pieaudzis no Šveices - par 53% un Norvēģijas - par 4,8%, bet samazinājies no Lielbritānijas - par 27,7%.

Tikmēr ES eksporta apmēri 2023.gadā pirmajos piecos mēnešos samazinājušies par 16,4%. Eksports palielinājies uz Vjetnamu - par 27,5%, Malaiziju - par 84,5% un Lielbritāniju - par 2%, savukārt samazinājies uz Ķīnu - par 8,1%, Dienvidkoreju - par 31,8%, Filipīnām - par 37,5% un Japānu - par 10,9%.

Galvenie cūku produktu eksportētāji pasaulē 2023.gada pirmajos piecos mēnešos bija ES, ASV, Kanāda un Brazīlija.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika «Eiropas dzelzceļa līnijas» plānots integrēt «Latvijas dzelzceļa» sistēmā

Par dzelzceļa projekta "Rail Baltica" īstenošanu Latvijā atbildīgo SIA "Eiropas dzelzceļa līnijas" plānots integrēt VAS "Latvijas dzelzceļš" sistēmā, ceturtdien intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam "Rīta panorāma" sacīja satiksmes ministrs Kaspars Briškens (P).

Ekonomika Latvijas iedzīvotāji jūtas finansiāli nedroši par savām vecumdienām

Gana liela daļa Latvijas iedzīvotāju nav pārliecināti par savu finansiālo stabilitāti pensijas vecumā - tikai katrs piektais nešaubās par savu finansiālo labklājību vecumdienās, bet vairāk nekā 40% aptaujāto jūtas nedroši, informēja "Luminor Bank" pārstāvji, atsaucoties uz veiktās aptaujas datiem.

Ekonomika Jelgavā daži desmiti cilvēku protestē pret tirdzniecības centra būvniecību

Pret tirdzniecības centra būvniecību Lielupes krastā Jelgavā, netālu no pils, otrdienas vakarā protestē ap 20 cilvēku, novēroja aģentūra LETA.

Ekonomika Parakstīts sadarbības memorands par biorafinēšanas nozares attīstību

Otrdien 22 uzņēmumi un organizācijas parakstīja sadarbības memorandu par jaunas biorafinēšanas ekosistēmas izveidi, informē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA).

Lasiet arī

Ekonomika Vidējā elektroenerģijas cena Latvijā februārī samazinājās par 36%!

Cenu samazinājumu galvenokārt veicināja siltāki laikapstākļi, kas sekmēja elektroenerģijas patēriņa samazinājumu, zemāka gāzes cena un palu laika iestāšanās Latvijas upēs, kas veicināja lielāku elektroenerģijas izstrādi hidroelektrostacijās.

Ekonomika «Cenu garlaicība ir garantēta» - uzskata ekonomists

Periodu, kurā inflācija bija īpaši nedraudzīga mazturīgajiem, nomainījis periods, kad inflācija vai varbūt deflācija kļūs labvēlīgāka.

Ekonomika Gada inflācija janvārī Latvijā bija 0,9%

Patēriņa cenas šogad janvārī salīdzinājumā ar decembri Latvijā pieauga par 0,8%, bet gada laikā - šogad janvārī salīdzinājumā ar 2023.gada janvāri - palielinājās par 0,9%, kamēr mēnesi iepriekš gada inflācija bija 0,6%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Pasaule Baltijas valstu iedzīvotājus satrauc pārtikas un elektrības cenu kāpums

Baltijas valstu iedzīvotājus 2024.gada sākumā visvairāk uztrauc pārtikas cenu pieaugums, savukārt Latvijā krietni biežāk nekā kaimiņvalstīs iedzīvotāji raizējas par veselības aprūpes pakalpojumu un medikamentu cenu pieaugumu, informē bankas "Citadele" pārstāvji, atsaucoties uz veikto Baltijas iedzīvotāju aptauja.